İşgalci İsrail'e Destek Ziyareti

İşgalci İsrail'e Destek Ziyareti

ABD 'nin BM Büyükelçisi Linda Thomas-Greenfield, işgalci rejim İsrail'e destek ziyaretinde bulundu.

Siyonist rejim İsrail Başbakanı Naftali Bennett, ABD Büyükelçisi Thomas-Greenfield'e "nesnel olarak İsrail'e karşı önyargılı (!) olduğunu söyleyebileceğimiz bir kurumda adalet ve aklı temsil ettiği için teşekkür etti."

ABD 'nin BM Büyükelçisi Linda Thomas-Greenfield Pazartesi günü İsrail rejimine yaptığı ilk ziyarette yaptığı açıklamada, ABD’nin İbrahim Anlaşmaları sonrasında İsrail ile diplomatik ilişkiler kurmak için daha fazla ülkenin istekli olduğunu belirtti.

Thomas-Greenfield, Siyonist rejim Dışişleri Bakanı Yair Lapid ile yaptığı görüşmenin ardından attığı tweette, “[Lapid] ile görüşmem sırasında İbrahim Anlaşmalarının somut ilerlemesini duymaya teşvik edildi. ABD, bölgedeki ülkeleri ilişkileri normalleştirmeye ve BM de dahil olmak üzere İsrail ile işbirliğini genişletmeye teşvik etmeye devam edecek.” dedi.

Lapid , Thomas-Greenfield'ın “uluslararası toplumdaki daha karmaşık alanlardan birinde bizimle omuz omuza savaşan gerçek bir arkadaş” olduğunu söyledi.

“Dostluğumuz sadece karşılıklı çıkarlara değil, ortak değerlere ve ortak bir dünya görüşüne dayanıyor.”

Başbakan Naftali Bennett ise büyükelçiye, "İsrail'deki gerçekle BM koridorlarında hakkımızda duyulanlar arasında önemli bir fark var." İfadesini kullanırken, kendisine, "nesnel olarak İsrail'e karşı önyargılı olduğunu söyleyebileceğimiz bir kurumda adalet ve aklı temsil ettiği için” teşekkür etti.

ABD elçisi Siyonist rejim Cumhurbaşkanı İsaac Herzog ile de görüştü ve Herzog Thomas-Greenfield stratejik meseleleri tartıştılar ve cumhurbaşkanı ona BM'de İsrail'le birlikte durduğu için teşekkür etti.

Thomas-Greenfield, İsrail Ulaştırma Bakanı ve Çalışma lideri Merav Michaeli ile de bir araya geldi.

Büyükelçinin ziyareti, ABD Başkanı Joe Biden'in kabinesinin bir üyesinin işgal altındaki Filistin toprağı olan Kudüs'teki yeni hükümete yaptığı ilk ziyaret oldu.

Gezide Thomas-Greenfield'a İsrail'in BM Büyükelçisi Gilad Erdan eşlik etti.

Büyükelçi, Ramallah ve Amman'ı da ziyaret edecek. (The Jarusalem Post-İsrail Post)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.