İran Şii de; ABD ve İsrail Sünni mi?

İran Şii de; ABD ve İsrail Sünni mi?

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Almanya'ya İncirlik'ten üs verecekmişiz. Acaba Adana İncirlik Hava Üssü'nden kalkacak...

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Almanya'ya İncirlik'ten üs verecekmişiz. Acaba Adana İncirlik Hava Üssü'nden kalkacak Alman uçakları kimi vuracak? Müslümanları değil mi? İncirlik'ten kalkan Amerikan uçakları kimi vuruyorsa, Alman uçakları da yine onları vuracak." dedi.
 
Partisinin İl Başkanlığınca Türkiye Vagon Sanayi Anonim Şirketi (TÜVASAŞ) Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar programında konuşan Kamalak, mübarek bir ay içinde olduklarını bildirdi.
 
Ramazanın Kur'an-ı Kerim ayı olduğunu belirten Kamalak, "Yüce rabbimiz 'Biz Kur'an-ı ramazan ayında indirdik' diyor. Ramazan ayı öyle mübarek bir aydır ki, bir hayat rehberidir, ömür boyu takip edeceğimiz bir kılavuzdur, rehberdir. Eğer biz ona hakkıyla riayet edecek olursak, karanlık geceler emin olun her bir Müslüman'ı gündüze abdestli olarak teslim edecektir ve teslim eder." diye konuştu.
 
Kamalak, 20. yüzyılın iki büyük sömürü ve paylaşım savaşına şahit olduğuna işaret ederek, 1. ve 2. dünya savaşlarında yaklaşık 80 milyon insanın hayatını kaybettiğini, milyonlarca insanın yaralandığını, yüz milyonlanca çocuğun da yetim kaldığına işaret etti.
 
Birinci Dünya Savaşı ile sadece evlerin değil, devletinde yıkıldığını vurgulayan Kamalak, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"625 yıllık devletimiz başımıza yıkıldı. Bugün Osmanlı coğrafyasında 64 devlet vardır. Hilafet makamı lav edildi. Müslümanlar darmadağın bir hal aldı. Bugün dünyanın neresinden yoğun dumanlar yükseliyorsa, emin olan orası bir İslam ülkesidir, Filistin, Gazze, Keşmir, Arakan, Irak, Libya, Suriye ve hatta Türkiye'dir. İslam ülkesi küresel emperyalizmin ve ırkçı siyonizmin sömürü alanı haline gelmiştir. Türkiye'miz batının toplama, mülteci kampı durumundadır."
 
Kamalak, İran'ın Şiiliği üzerinden yapılan propagandalara da değinerek "İşbirliği yaptığımız ABD ve İsrail Sünni mi?" diye sordu ve İslam Birliğinin tesis edilmesi gerektiğini kaydetti.
 
Kamalak, Türkiye'nin soykırımla suçlandığını, Alman Federal Meclisinin, Ermenilerin 1915 olaylarıyla ilgili iddialarını "soykırım" olarak tanımlayan karar tasarısını kabul ettiğini de anımsatarak, şunları kaydetti:
 
"Buna karşılık Türkiye olarak bizim tutumumuz ne oldu? İncirlik'ten üs verecekmişiz, görüşmeler devam ediyor, önemli mesafeler kat edilmiş. Acaba Adana İncirlik Hava Üssü'nden kalkacak Alman uçakları kimi vuracak? Müslümanları değil mi? İncirlik'ten kalkan Amerikan uçakları kimi vuruyorsa Alman uçakları da yine onları vuracak."
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.