İktidara Yakın Sabah Gazetesi, Özgür Özel ile Röportaj Yaptı!

İktidara Yakın Sabah Gazetesi, Özgür Özel ile Röportaj Yaptı!

İktidarın medyadaki amiral gemisi olarak gösterilen Sabah Gazetesi, bugün okuyucularını oldukça şaşırttı.

İktidarın medyadaki amiral gemisi olarak gösterilen Sabah Gazetesi, bugün okuyucularını oldukça şaşırttı.

Sabah Gazetesi alanlar birinci sayfanın manşetinde CHP Genel Başkanı Özgür Özel'le yapılan röportajı gördü.

Gazete, Özgür Özel'le yapılan röportajı “Makama saygıdan asla taviz yok” başlığı ile manşetten okuyucularına sundu. Haberde Özgür Özel’in yeni dönemde siyasette izleyeceği yol haritası aktarıldı.

Sabah Gazetesi'nde Özgür Özel röportajı yapan isim ise gazetenin yazarlarından Yavuz Donat oldu.

Özel’le röportajı yapan Sabah yazarı Yavuz Donat’ın aktardığına göre, CHP Genel Başkanı’nın mesajlarından bazıları şöyle oldu:

BİRİNCİ PARTİYİZ, İLK ELİ UZATMAK BİZE DÜŞER: Geçen bayram, Devlet Bahçeli’den başlayarak bütün liderleri aramıştım… Bir tek Erdoğan’ı aramadım. Ama o zaman ikinci partiydik. Şimdi… 31 Mart seçimleri… Ve CHP birinci parti… Alttan almak, fedakârlık yapmak, ilk adımı atmak, ilk eli uzatmak bize düşer. Bayram günü Sayın Cumhurbaşkanı’nı arayacağım… Bayramını tebrik edeceğim. Sonrasında kendilerine bazı şeyler söyleyeceğim.

SAYGIDAN ASLA TAVİZ YOK: En sert muhalefet olacağız… Fakat… Nezaketten ve makamlara saygıdan asla ve asla taviz vermeyeceğiz. Zira… Ben milletin göreve getirdiği bir insanı yok sayarsam, o zaman kendi belediye başkanlarımın da yok sayılmasını göze alırım… Bu doğru bir şey değil.

BİRLİKTE ÇALIŞMAK ZORUNDAYIZ: Diyalog kanallarının açık tutulması gerektiğini… Kendilerinin millet tarafından iktidar ile görevlendirildiğini… Bizim de 31 Mart seçimlerinde Türkiye nüfusunun yüzde 65’ine, milli gelirin de yüzde 85’ine hâkim bir coğrafyada yerel iktidar olduğumuzu… Birlikte çalışmak zorunda olduğumuzu… Ve dönem dönem istişare etmek zorunda olduğumuzu söyleyeceğim.