Hizbullah'dan Direniş Vurgusu

Hizbullah'dan Direniş Vurgusu

Hizbullah: Direnişe her zamankinden daha fazla ihtiyaç var

Güney Lübnan'daki Amel ve Hizbullah hareketlerinin liderleri, 6 Haziran 1982'de Siyonist rejimin Lübnan'ı işgalinin yıldönümü münasebetiyle düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Bu toplantıda yayınlanan bildiride şu ifadelerde bulunuldu: ‘Siyonist rejimin saldırısının 38. yıldönümü, rejimin tekrarlanan kara, hava ve deniz saldırılarının yanı sıra Suriye'ye saldırmak için Lübnan hava sahasını ihlal etmesiyle aynı döneme denk gelmiştir. Siyonist rejimin Lübnan'a yönelik siyasi ve güvenlik tehditleri de bu konuya eklenmelidir. Bütün bunlar, ordunun ve ulusun yanında bir yöntem ve bir silah olarak direnişin, her zamankinden daha fazla gerekli olan ulusal bir ihtiyaç olduğunu vurgulamaktadır.’

Bu iki hareket, Cumartesi günü Lübnan'daki ayaklanmaya son veren siyasi, güvenlik ve askeri makamlara teşekkür etti ve “İslam’ın ve Hıristiyanlığın şahsiyetlerine ve kutsallarına hakaret etmek reddedilmekte ve kınanmaktadır” dedi.

Cumartesi günü, bir grup kişi Beyrut'ta Hizbullah'ın silahsızlandırılması için protesto düzenlediler ve Peygamber'in (s.a.v) eşlerinden birine hakaret eden bir videonun yayınlanması da büyük tartışmalara neden oldu ve bu eylem Hizbullah tarafından güçlü bir tepki ile karşı karşıya kaldı.

Hizbullah ve Amel yetkilileri, açıklamalarının devamında, kışkırtmak için yapılan çabalara karşı en üst düzeyde bilinçli olma ve bu eylemlere katılmama çağrısında bulundu.

Bu iki hareket, bakışları Siyonist rejimin saldırı ve işgali karşısında vatanı savunmak ve siyasi, ekonomik ve sosyal barışı korumak gibi ulusal meselelerden çarpıtacak eylemlerin yapılmaması gerektiğini söyledi.

Amel ve Hizbullah Hareketi bildirinin sonunda Lübnan hükümetini, özellikle ekonomik alanda halkı sakinleştirmek ve endişelerini azaltmak için hızlı harekete geçmeye çağırdı. (Ajanslar)

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.