Hizbullah : Amerika, Lübnan'ın İlerlemesini Sabote Ediyor

Hizbullah : Amerika, Lübnan'ın İlerlemesini Sabote Ediyor

Hizbullah Hareketi, ABD hükümetinin Lübnan'ın ilerlemesini engellediği ve ülkede her türlü çözümü de sabote ettiğini belirtti.

El-Menar haber ajansının aktardığına göre, Hizbullah'ın yürütme konseyi başkanı Seyyid Haşim Sefiyuddin bir konuşmasında şöyle dedi: "Amerika, Lübnan'daki her türlü ilerlemeye karşı girişimde bulunuyor."

Güney Lübnan'da bir törende konuşan Hizbullah Hareketi yürütme konseyi başkanı, açıklamasında, "Lübnan'da bazı grupların kullandığı dini ve aşiret nefreti söyleminin bölme ve bölünmeden başka bir amacı yoktur." dedi.

Hizbullah Hareketi yetkilisi, "Cahil bir grubun içinde olduğu, duygusal davranışlarıyla tüm bu fedakarlıkları kaosa, parçalanmaya ya da Amerika'nın ve dolayısıyla İsrail'in çıkarlarına uygun herhangi bir projeye yöneltecek bir parti asla olmayacaktır." açıklamasında bulundu.

Seyyid Haşim Sefiyuddin, "Bu çocuksu ve açgözlü politikacılara ne kadar hak ettikleri yerleri gösterirsek, ülkemize o kadar fayda sağlarız." diye belirtti.

Hizbullah Hareketi yürütme konseyi başkanı, açıklamasının sonunda şöyle dedi: "Direnişin, direniş milleti için elde ettiği tüm bu büyük başarılardan sonra bunlardan vazgeçmeye hazır aklı başında bir insan bulunamaz. Bu ülkenin ve bu bölgenin tarihi ve kimliğiyle her zaman gurur duymalıyız."(Ajanslar)