Hamas'tan dikkat Çeken UAD Açıklaması!

Hamas'tan dikkat Çeken UAD Açıklaması!

Hamas, Uluslararası Adalet Divanının (UAD) kararlarının biran önce hayata geçmesi gerektiğini vurgularken, Gazze'ye insani yardımların acilen girmesi gerektiğini belirtildi.

Hamas, Uluslararası Adalet Divanının (UAD) tarafından alınan kararlar doğrultusunda Gazze'ye yardım girişini öngören kararların acilen uygulanması gerektiğine dikkat çekti. Alınan kararların uygulana bilmesi için İsrail'e Uluslar arası toplum baskısının eşlik etmesi gerektiğini belirtildi.

''İnsani yardımları Gazze’ye engelsiz ulaştırmalıyız''

Hamas, UAD'nin, İsrail’in, Gazze’ye insani yardımların engelsiz ulaştırılmasını sağlamasına ve Filistinlilerin haklarını ihlal etmemesine ilişkin kararının ardından yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, "UAD'nin, Gazze'ye yardım girişini öngören kararının ölü bir mektup olarak kalmaması için açlığı sivillere karşı bir silah olarak kullanan faşist işgale bu kararı bir an önce hayata geçirme zorunluluğunu getirecek uluslararası toplum tarafından dayatılan bir yürütme mekanizması eşlik etmelidir." denildi.

Katil İsrail uluslararası kararları görmezden geliyor

Filistin halkına acımasız saldırılarının sürdüğünü vurgulayan açıklamanın devamında şunlar yer aldı.

"İsrail, tüm uluslararası kararları görmezden gelmeye devam ediyor. Bu davranış, Gazze Şeridi'nde çocuklara ve savunmasız sivillere karşı işlenen tüm suçlara ortak olan ABD yönetiminin kendisine sağladığı kılıf sayesinde bu terör örgütünün hukukun ve sorumluluğun üstündeymiş gibi davrandığını teyit etmektedir."

İşgalci İsrail'in Filistin ve Gazze'ye gerçekleştirdiği saldırılar kapsamında en az 14 bin 280’i çocuk, 9 bin 340'ı kadın olmak üzere 32 bin 552 Filistinli şehit edildi.(Ajanslar)