HAMAS Önümüzdeki 3 Gün İçin Dünya'ya Çağrı Yaptı

HAMAS Önümüzdeki 3 Gün İçin Dünya'ya Çağrı Yaptı

HAMAS önümüzdeki 3 gün için dünya halklarını kitlesel eylem çağırdı

HAMAS, yaptığı açıklamada Gazze Şeridi'nde, Batı Şeria'da ve Kudüs'te halka karşı siyonist saldırganlık ve soykırım savaşının devam ettiği belirtildi.

Ayrıca işgal zindanlarında Filistinli esirlere yönelik sistematik ihlal yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, şu çağrılarda bulunuldu:

"Arap ve İslam ulusumuzun kitlelerine ve dünyanın dört bir yanındaki özgür insanlara çağrıda bulunuyoruz. Dünya, Filistin halkımızla ve haklı davamızla dayanışma amacıyla mitinglerine devam etsin. Ayrıca Nazi işgalinin işlediği suçları ve katliamları reddetmek ve kınamak için seferber olmaya, barbarca saldırganlığa ve on yıllardır süren işgale son verilmesi çağrısında bulunmalarını talep ediyoruz.

Gazze'nin, Kudüs'ün ve Filistin'in geri kalan şehirlerinin çağrısına yanıt veren özgür kitlelere ve halen vicdanı yaşayanlara sesleniyoruz: Önümüzdeki Cuma, Cumartesi ve Pazar günü dünyanın tüm şehirlerinde, başkentlerinde, meydanlarında sesinizi duyurmak için gösterileri devam edin.

Onları Filistin haklarının gücünden ve mücadelemizin adaleti ve meşruluğundan cesaret almaya çağırıyoruz. Ayrıca çocuklarımıza ve savunmasız sivillere yönelik saldırı ve menfur katliamlar sona erinceye kadar her türlü dayanışma ve desteği sürdürmelerini çağrısında bulunuyoruz." (İLKHA)