Habertürk Muhabiri Hamas'ı Suçladı, Katilleri  Aklamaya Kalktı

Habertürk Muhabiri Hamas'ı Suçladı, Katilleri Aklamaya Kalktı

Habertürk muhabiri Saime Toktaş, Gazze sınırından yaptığı yayında Hamas’a “terör örgütü” dedi ve İsrail’in haklı olarak karşılık verdiğini ima etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'kurtuluş ve mücahitler grubu' olarak tanımladığı Hamas için Habertürk yayınında terörist denmesi büyük tepki topladı.

Habertürk Dış Haberler Editörü Saime Toktaş, Hamas’ın işgalci İsrail’e karşı yaptığı saldırıyı 'terör eylemi' olarak nitelendirdi. İsrail'in sivil katliamını ise 'karşılık' olarak tanımladı.

KABUL EDİLEMEZ
Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yeşilkaya konuya ilişkin açıklamalarda bulunarak Saime Toktaş’ın sarf ettiği cümleleri kabul edilemez bulduklarını ve kendisini derhal sahadan çektiklerini açıkladı.


Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yeşilkaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Habertürk olarak İsrail’in Gazze’ye saldırılarında tavrımız ve editöryal politikamız çok nettir. Gazze’ye yönelik insanlık dışı katliamları sürecin ilk günlerinden itibaren kamuoyuna aktarırken kullandığımız dil konusunda da büyük bir hassasiyet gösterdik. Göstermeye de devam edeceğiz. Bu bağlamda muhabirimizin sarf ettiği cümleleri kabul edilemez buluyor ve kendisini derhal sahadan çekiyoruz."