Gazze'ye Yönelik Saldırılar Gece Boyunca Sürdü

Gazze'ye Yönelik Saldırılar Gece Boyunca Sürdü

Siyonist işgal rejiminin Gazze'ye yönelik saldırıları gece boyunca devam etti. Siyonist rejim sözde ordusu, kara işgalini genişletmeye devam ettiğini açıkladı.

Siyonist işgal rejiminin Gazze'ye yönelik katliam ve soykırımı aralıksız devam ediyor.

İşgalcilere ait tank ve zırhlı birliklerinin Han Yunus'un doğusuna konuşlandığı, bölgenin karadan ve havadan bombardıman altında olduğu aktarıldı.

Bölgede çok sayıda gözlem ve silahlı insansız hava araçları uçuyor.

Han Yunus'ta çatışmaların şiddetlendiği bölgelerden onlarca aile, bombardıman altında Han Yunus'un merkezindeki bölgelere göç etmeye çalışıyor.

Han Yunus'un kuzeydoğusundaki Deyr el-Belah bölgesi de yoğun tank ve topçu atışı altında bulunuyor.

Gazze Şeridi'nin kuzeyinde 10 bini aşkın Filistinlinin sığınma alanı olarak kullandığı Kemal Advan Hastanesi yerleşkesinin giriş kapısına düzenlenen hava saldırısında en az 4 Filistinli şehid oldu, 9 kişi de yaralandı.

Kemal Advan Hastanesi'nde 35'ten fazla cenazenin bölgeye yönelik yoğun saldırılar nedeniyle toprağa verilemediği belirtildi.

Saldırılar sonucu şehidler ve yaralananlar olduğu, yıkılan evlerin enkazından çıkarılan yaralıların tedavi altına alındığı aktarıldı.

Birçok bölgede çatışmaların devam ettiği belirtildi.

Siyonist işgal rejimi sözde Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, düzenlediği basın toplantısında, Gazze'deki kara işgalini genişletmeye devam edeceklerini belirterek "israil ordusu, Hamas'ın her yerleşkesine doğru hareket ediyor" dedi.

Hagari, "şehir alanlarında ilerleyen kara birliklerine destek olmak için yoğun biçimde hava desteğinin kullanıldığını da" aktardı. (İLKHA)