Filistinli Direniş Gruplarından Müslümanlara Çağrı

Filistinli Direniş Gruplarından Müslümanlara Çağrı

Filistinli Direniş Gruplarından Dünya Müslümanlarına çağrı

Filistin Enformasyon Merkezi Farsça servisinin haberine göre, çarşamba akşamı Hamas'ın Gazze'deki siyasi büro başkanı Yahya Sinvar'ın ofisinde bir araya gelen gruplar, Siyonistlerin Cuma günkü muhtemel baskınlarına karşı Mescid-i Aksa'yı koruma çağrısı yaptılar.

Siyonist düşmanın, işgalcilerin Mescid-i Aksa'ya saldırısının önleneceğine dair verdiği söze güvenmediklerini ifade eden Filistinli grupların liderleri, tüm Filistinlileri Mescidi Aksa'yı savunmak için genel seferberliğe katılmaya davet ettiler.

Ayrıca Filistinli gruplar Cenin halkının savunulmasına ve Cenin'e yönelik ablukanın kırılması için harekete geçilmesine de vurgu yaptılar. Filistinli grupların liderleri dünya Müslümanlarından da bulundukları ülkelerde Siyonist rejimin büyükelçilikleri ve konsoloslukları önünde gösteri yaparak Mescidi Aksa ve Kudüs'ü savunmalarını istediler.

Başta siyonist rejim başbakanı Naftali Bennet olmak üzere yetkililer, Cuma günü Mescid-i Aksa'ya herhangi bir saldırı olmayacağını öne sürseler de Heykel Örgütü gibi aşırı sağcı siyonist teşkilatlar, siyonistleri Cuma günü Mescid-i Aksa'nın içinde kurban kesmeye ve ayin düzenlemeye davet ediyorlar.