Filistinli  Direniş Grupları : Cenin Yıkılmayacak

Filistinli Direniş Grupları : Cenin Yıkılmayacak

Filistinli gruplar: İşgal prestijini geri kazanmayı başaramayacak ve Cenin yıkılmaz kalacak

TERCÜMEHABER /TEVHİDHABER

Bugün, Cumartesi, Filistin direniş grupları, "İsrail işgalinin Cenin'deki halkımıza yönelik saldırganlığının Batı Şeria'daki işgalcilere karşı büyük bir ayaklanma oluşturması gerektiğini" doğruladılar.

Hamas sözcüsü Abdel Latif el-Qanou', "İşgalin Cenin'e yönelik saldırganlığı, dağılmış ordusunun ve titrek liderliğinin prestijini geri getirmeyecek" dedi.

Hamas sözcüsü Fevzi Barhum ise "direniş hazır olması gerektiğini" söyledi ve "işgal suçlarının ve ihlallerinin faturasını ödemeli" dedi.

İslami Cihad'ın medya sözcüsü Tarık Salmi'ye gelince, "Filistin halkının tüm fraksiyonları ve direniş güçleri ile birliğinin Cenin'i desteklemek ve vahşi işgale karşı koymak olduğunu" doğruladı ve işgali "saldırganlığın devamının gelmeyeceğini" söyledi.

Buna karşılık, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Merkez Komitesi üyesi Hani el-Tawabet, "Cenin kampının zaferi ve onun kahramanca direnişi, Filistin topraklarında bir yerde düşmana ateş açmaktır" dedi. ve kapsamlı direnişi en üst düzeye çıkarmak için çalışacaklarını vurguladı

Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi Merkez Komitesi üyesi Wissam Zaghbar, "Halkımızın güçlerinin birliği ve sahadaki direnişi, İsrail ordusunun bu sabah Cenin mülteci kampına düzenlediği saldırıyı engelledi" .

Direniş Komitelerinin Filistin'deki medya ofisine gelince, "Siyonist düşmanın Cenin'deki ve kampındaki suçları, halkımızın iradesini kırmayacak ve yürütülen kahramanca operasyonlarla parçalanan imajını geri getirmeyecek" dedi.