Erdoğan - Sisi Görüşmesine Abdurahman Dilipak'tan Tepki

Erdoğan - Sisi Görüşmesine Abdurahman Dilipak'tan Tepki

Erdoğan - Sisi görüşmesine Abdurrahman Dilipak'tan tepki geldi. Dilipak, "Rabia sembolü, muhteva değişikliğine uğradı ve başladığı ülkede bitti" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin davetine icabetle, Katar'da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası'nın açılışı dolayısıyla liderlere verilecek resepsiyona katıldı. Erdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi ile selamlaştı.

Erdoğan'ın 2013'teki Mısır askeri darbesinden sonra iki ülke arasındaki ilişkileri kestiği ve hakkında "tiran", "katil", ve "darbeci" gibi ithamlarda bulunduğu Sisi ile el sıkışma fotoğrafı, kısa sürede sosyal medyada tepki topladı.

DİLİPAK'TAN ERDOĞAN'A TEPKİ
Abdurrahman Dilipak yaşanan görüşmeye ve "Rabia" yorumlarına, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

"Rabia işaretini bir Türk grafiker hanım çizdi ve kısa sürede tüm dünyada bilinen ve kullanılan bir sembole dönüştü" diyen Dilipak, "Sonra bu topraklarda şekillenen bu sembol, muhteva değişikliğine uğradı ve başladığı ülkede bitti" ifadesini yazdı.


Dilipak şöyle devam etti:

"Katarda bu buluşmanın bir adım sonrası, Türkiye, Mısır, Suriye arasında bir dostluk maçı şeklinde 3 ülkede bir turnuvaya dönüşebilir mi? Olmaz olmaz deme olmaz olmaz. Birileri HDP ile bile temas sağladığına göre, olmaz olmaz deme olmaz olmaz"