Erdoğan, iktidar medyasını Suriye konusunda yalanladı: Yemezler!

Erdoğan, iktidar medyasını Suriye konusunda yalanladı: Yemezler!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, iktidara yakın medyanın dile getirdiği ‘Esad YPG ile işbirliği yapıyor’ söylemine karşı çıktı.Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, iktidara yakın medyanın dile getirdiği ‘Esad YPG ile işbirliği yapıyor’ söylemine karşı çıktı.

Tahran dönüşü konuşan Erdoğan, Suriye'de YPG kontrolündeki bölgeye asılan rejim bayrağı tartışmalarını değerlendirdi. Erdoğan, "Amerika’nın elemanları Suriye'de terör örgütünü eğitirken Türk ordusunu aldatmak için rejimin bayrağını dalgalandırıyor, yemezler" dedi.

Erdoğan, İran ve Rusya ile terör örgütleriyle mücadele konusunda hemfikir olduklarını ve YPG’nin Esad’a da sorun oluşturduğunu dile getirdi.

Erdoğan, ‘Bazı yerlerde farklılıklar olsa bile terörle mücadele konusunda bir defa bir birliktelik var. Terörle ilgili konuda da PKK/PYD/YPG terör örgütlerine karşı ister istemez birleşiyoruz. Kaldı ki zaten bu rejime de en çok zararı veren sorun. Şu anda terör örgütü, Fırat’ın doğusunda özellikle petrol kuyularını emiyor, sömürüyor; ondan sonra rejime de satıyor. Böyle bir durum var’ ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı, ‘Yeni bir harekât konusu milli güvenlik endişelerimiz giderilmediği sürece gündemimizde yer almaya devam edecek’ diye ekledi.