El Kassam Tugayları:  Siyonistler Yalan Söylüyor

El Kassam Tugayları: Siyonistler Yalan Söylüyor

El Kassam: İşgalcilerin siviller arasında askeri mevziler olduğu iddiaları yalan ve yanıltıcı

TERCÜMEHABER /TEVHİDHABER

İslami Direniş Hareketi Hamas'ın askeri kanadı El-Kassam Tugayları, "İsrail" işgalinin siviller arasında askeri eylem yapılacak yerlerin varlığına ilişkin iddiaları ve bu bağlamda yaydığı ve koordinatları yalanladı

Tugayların askeri sözcüsü "Ebu Ubeyde" de bir basın açıklamasında, Filistin medyası tarafından direniş karşısında acizliğini ve başarısızlığını örtmek için sefil bir girişim olarak bildirildiğini belirterek şunları ekledi: cani düşman için garip bir şey ve sivilleri hedef almak için bir gerekçeye ihtiyacı yok."

"Düşmanın tarihi, ailelere ve ev, cami, hastane, üniversite ve okul gibi sivil tesislere yönelik yalanlara dayalı katliamlarla doludur" dedi.

Ebu Ubeyde Ghalia, Al-Samuni, Abu Hatab, Al-Kolak, Abu Al-Awf ve Al-Najjar ailelerine yönelik katliamlar, Al-Fakhura Okulu ve Al-Quds Hastanesi'nin bombalanması ve daha birçoklarına dikkat çekti.

Direnişin Filistin halkının kanına sahip çıkan, onların güvenliğinden ve güvenliğinden endişe duyan kişi olduğunu vurguladı.

"Düşmanın sistematik ve sürekli yalan yayma politikası bu açık gerçeği karartmayacak ve halkımıza karşı yapılacak herhangi bir aptallığın bedelini ağır ödeyecek" dedi.