Ekrem İmamoğlu Yunanistan'a Gitti

Ekrem İmamoğlu Yunanistan'a Gitti

İBB Başkanı, B40 Balkan Şehirleri Ağı Zirvesi için Yunanistan'a gitti. İmamoğlu, buradaki temasları kapsamında Atinalı mevkidaşıyla görüştü.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, sık sık İstanbul dışındaki temaslarıyla gündeme geliyor.

İmamoğlu, mayıs ayında yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri öncesi Anadolu turuna çıktı.

Anadolu turundan sonra Atina ziyareti

Umreden dönen İmamoğlu'nun Anadolu programı kapsamında 15'ten fazla şehre gideceği belirtiliyor.

İBB Başkanı, son olarak Yunanistan'ın başkenti Atina'ya gitti. Burada 44 Balkan şehrinin belediye başkanları, pazartesi ve salı günleri B40 Balkan Şehirleri Ağı Zirvesi'nin ikinci toplantısına katılacak.

Yunanistan'da belediye başkanları zirvesi

Yunan basınından Kathimerini, pazartesi günkü oturumda İmamoğlu'nun başkanlık yılı hakkında bir rapor sunacağını ve başkanlığı Atina Belediye Başkanı Kostas Bakoyannis'e devredeceğini yazdı.

Bakoyannis'in, pazar akşamı belediye başkanı arkadaşlarına Akropolis Müzesi'ni özel olarak gezdirdiği ve ardından akşam yemeği verdiği kaydedildi.

Yunan gazetesi: Cumhurbaşkanlığı için muhtemel bir aday

Aynı gazete, İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı seçimindeki muhtemel aday arasında yer aldığını yazdı:

Sosyal demokrat İmamoğlu, Türkiye cumhurbaşkanlığı için muhtemel bir aday. Muhalif siyasetçiler arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısındaki en güçlü adaylardan biri.

Zirve öncesi Bakoyannis ile görüştü

Öte yandan iefimerida gazetesi, Ekrem İmamoğlu ve Kostas Bakoyannis'in Atina'daki zirve öncesinde buluşarak sohbet ettiğini yazdı:

Bakoyiannis ve İmamoğlu, Atina'nın merkezinde kahve içerken görüntülendi. İki belediye başkanı arasındaki ilişkiler mükemmel. Bakoyiannis, İmamoğlu'na desteğini ifade etti.