Doğu Perinçek'in Gazetesi İbrahim Kalın'ı Hedef Aldı!

Doğu Perinçek'in Gazetesi İbrahim Kalın'ı Hedef Aldı!

Doğu Perinçek'in gazetesi Aydınlık Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ı hedef alarak "Kalın, Asya'ya yönelişe karşı Türkiye'nin dostlarını rahatsız edecek ifadeler kullandı" dedi.

Genel Başkanı Doğu Perinçek'e yakınlığı ile bilinen Aydınlık, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ı hedef alarak "sabotaj" suçlaması yöneltti.

Gazetenin bugün manşetinden verdiği haberde "Asya kucaklaşmasına sabotaj" başlığı kullanılırken "İbrahim Kalın Asya'ya yönelişe karşı Türkiye'nin dostlarını rahatsız edecek ifadeler kullandı" denildi.

Haberde özetle şu ifadelere yer verildi:

"Tahran-Soçi-Semerkant zirveleriyle bölge ülkeleri Atlantik'in karşısında güçlü bir fotoğraf verdi. Suriye'yle normalleşme süreci, ŞİÖ'ye üyelik konuları bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ağzından açıklandı.
Sözcüsü İbrahim Kalın ise Asya'ya yönelişe karşı Türkiye'nin dostlarını rahatsız edecek ifadeler kullandı.
Türkiye son günlerde Suriye ile normalleşme sürecini konuşurken, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a göre Suriye ile bir siyasi temas planlanmıyor. Kalın'ın önceki akşam bir canlı yayında yaptığı açıklamada Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ)'ne üyelik konusunda kullandığı sözler de Türkiye'nin Avrasya'daki dostlarında güvensizlik oluşturacak cinsten: "Mesajımız aslında Avrupa'ya verilmiş bir mesaj. Biz, AB üyelik sürecinin devam etmesini istiyoruz. Biz bir tercih noktasında ikilemde kalmak istemiyoruz. AB üyeliği Türkiye'nin stratejik tercihidir."

Milli Gazete