Dilek Doğan'ın son Anlarının Görüntüleri Ortaya Çıktı

Dilek Doğan'ın son Anlarının Görüntüleri Ortaya Çıktı

Özel Harekat Timleri'nin evinde arama yaptığı sırada vurularak öldürülen Dilek Doğan'ın son anlarının kaydedildiği polis kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Sarıyer Küçükarmutlu’daki evinde arama yapıldığı sırada vurularak öldürülen Dilek Doğan'ın son nefesini verdiği anların polis kamerasınca kaydedildiği ortaya çıktı.

Doğan ailesi ve avukatları, Dilek Doğan’ın öldürülmesiyle ilgili iddianameye giren görüntüleri basınla paylaştı. Avukatlar Oya Aslan ve Şükrüye Erden ile baba Metin Doğan’ın katıldığı basın toplantısında Aslan, Dilek’i öldüren polis amiri Y.M’nin iddianamede yer alan ifadelerini okudu.

Sanık polisin, “Mehmet Doğan’ın tüfeğine doğru hamle yaptığını, hepsinin birden kendisini kollarından elbise ve tüfeğinden tutup salona doğru çektikleri sırada, son gayretle kendisini geriye çekmek istediği anda tüfeğin patladığını ve genç kızın vurulduğunu” belirttiği ifadesinden sonra görüntülerin izlenmesine geçildi.

3 AYRI GÖRÜNTÜ DOSYASI

Polisin savcılığa gönderdiği ve iddianameye giren görüntüler 3 ayrı bölümden oluşuyor. İlk görüntü polislerin eve geldiği ilk ana ait. Polisler H.R.K.’nin evde olup olmadığını sorduktan sonra arama yapacaklarını söylüyor. Bu sırada Doğan ailesinin üyeleri polisten galoş giymelerini istiyor. İkinci görüntüde sivil polisler eve girip arama yapmaya başlıyor. O sırada Dilek Doğan’ın polislerle arama yapılan odaya girdiği görülüyor.

POLİS: BEN SANA NE DEDİM, BEN SANA NE DEDİM

Polislerin arama yaptığı esnada polis kamerası odada çekim yaparken, evin koridorunda aileyle şüpheli polisin tartışması duyuluyor. O anlarda abi Mehmet Doğan "Ankara’da 105-120 tane adam ölmüş bir tane polis yok” diyor, şüpheli polis ise “Ben sana ne dedim, ben sana ne dedim, ben sana ne dedim” diye karşılık veriyor. Dilek Doğan da bu sırada vuruluyor. Videonun 1.45’nci saniyesinde Dilek Doğan ile tetiği çeken polis Y.M.’nin sesleri duyuluyor:

POLİS: “Ben sana ne dedim, ben sana ne dedim. Ben sana ne dedim”

DİLEK: Ya napıyosun(Silah sesi geliyor ve Dilek Doğan yere düşüyor)

DİLEK’İN AĞABEYİ MEHMET: Dilek. Dilek. Dilek. Dilek.

Dilek Doğan'ın öldürülmeden önceki son konuşması kamerada

3 AYRI GÖRÜNTÜ DOSYASI

Polisin savcılığa gönderdiği görüntüler 3 ayrı bölümden oluşuyor.

Yerde yatan Dilek Doğan kameraya yansırken, ailenin feryatları görüntülere yansıdı. Acılı aile Doğan’ın vurulması üzerine polislere tepki gösteriyor.

AVUKAT: GÖRÜNTÜLER POLİSİ YALANLIYOR

Görüntülerle ilgili konuşan avukat Oya Aslan da Dilek Doğan’ı öldüren özel harekat timi Y.M’nin iddianamede yer alan “Mehmet Doğan’ın tüfeğine doğru hamle yaptığı, hepsinin birden kendisini kollarından elbise ve tüfeğinden tutup salona doğru çektikleri sırada, son gayretle kendisini geriye çekmek istediği anda tüfeğin patladığı ve genç kızın vurulduğu” şeklindeki ifadelerinin yalanlandığını belirtti.

TUTUKLAMA TALEBİ REDDEDİLDİ

Aslan, şüpheli polis Y.M. hakkında “Öldürmenin İhmali Davranışla İşlenmesi” suçundan hazırlanan ve 20 yıl ile 26 yıl arasında hapis cezası istenen iddianamenin Y.M'nin ifadelerine göre hazırlandığını öne sürerek, Dilek’in öldüren polis hakkında “kasten adam öldürme” suçundan dava açılması gerektiğini savundu. Aslan, şüpheli polisin hakkında tutuklama taleplerinin reddedildiğini de belirtti.

BABA DOĞAN: BU KEZ ÖLDÜRME AMACIYLA GELDİLER

Baba Metin Doğan da olay anına ilişkin detayları paylaştı. Acılı baba Doğan, evlerini 30 kez basan polisin bu kez baskına öldürme amacıyla geldiklerini, nitekim ailesinden en kıymetli insanı aldıklarını belirtti.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.