Başbakan:Sesim Arıza Moduna  Geçti

Başbakan:Sesim Arıza Moduna Geçti

Toplantıda konuşurken sesi kısılan Yıldırım, partililere "Yine sesim arıza moduna geçiyor, onun için biraz bana müsaade edin,

Başbakan Binali Yıldırım, kabinenin açıklanmasının ardından partisinin ilk grup toplantısına katıldı.

"SESİM YİNE ARIZA MODUNA GEÇTİ"

Toplantıda konuşurken sesi kısılan Yıldırım, partililere  "Yine sesim arıza moduna geçiyor, onun için biraz bana müsaade edin, 10 dakika meramımı anlatayım, sonra istediğiniz kadar coşkuya serbestsiniz" diye seslenmesi güldürdü.

Binali Yıldırım: Sesim yine arıza moduna geçti VİDEO

Başbakan Binali Yıldırım ilk grup toplantısında konuştu

Başbakan Binali Yıldırım ilk grup toplantısında konuştu

Binali Yıldırım: Ne olur durun şu işi bitirelim VİDEO

Yıldırım'ın konuşmalarından satır başları:

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

"Hayırlı, uğurlu olsun. Hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Türkiye'nin bağımsızlığı için hayatını seve seve veren kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Türkiye'ye hizmet etmek bize Allah'ın en büyük lütfudur.

ERDOĞAN'A BURADAN SEVGİLERİMİZİ İLETİYORUZ

Değerli yol arkadaşımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nu milletimiz için yaptığı güzel hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. AK Partimizin kurucusu genel başkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'a buradan sevgilerimizi, saygılarımızı iletiyoruz.

YOLUN YOLUMUZDUR

Sayın Cumhurbaşkanım, buradan AK Parti grubu olarak diyoruz ki, yolun yolumuzdur, davan davamızdır, sevdan sevdamızdır. Bu dün de böyleydi, bugün de böyle, gelecekte de böyle olmaya devam edecek.

ÜLKEMİZE ÇOK GÜZEL HİZMETLERİ KAZANDIRDIK

15 yıl önce beraber çıktığımız bu yolda millet yolunda liderliğinizde ülkemize çok güzel hizmetleri kazandırdık. AK Parti yeri geldi vesayet odaklarının tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Partimizi kapatmaya kalktıklarında karşılarında Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları vardı. Hükümetimize muhtıra verdiklerinde yine karşısında biz, milli iradeden başka hiçbir güç tanımayan kadroların başında Recep Tayyip Erdoğan vardı.

AK Parti 15 yılda, Türkiye'yi nereden aldı, nereye götürdü bu salondaki arkadaşarımızın hepsi şahittir. 2001 kriziyle yerle bir olmuş bir Türkiye'de esnaf siftah yapmadan dükkan kapatıyordu. Başbakanlık önüne kasasını bırakan esnaf vardı. İşte böyle bir Türkiye'yi 2002 Kasım seçimlerinde AK Parti milletimizin teveccühüyle işbaşına geldi, kalkınma dedi, kriz sonrası bozulan ekonomiyi süratle düzeltti. Öylesine reformlar, dönüşümler gerçekleştirdik ki, IMF'ye borcumuz bitmişti. Bir ülke Türkiye gibi bir ülke, Ortadoğu'nun, Kafkasların, Balkanların istikrar merkezi Türkiye IMF'nin memurlarından talimat alacak konuma gelmişti. Bu, bu milletin onuruna dokunan işti. Bugün IMF'yi göndermekle kalmadık, IMF'ye dedik ki, 'ihtiyacınız varsa kredi açmaya hazırız.'

Şimdi diyorlar ki, 'Cumhurbaşkanı memleket meselelerine karışıyor. Eskiler gibi otursun orada, merasimlere gitsin, protokol işlerini yapsın, temsili olsun.' 21 milyon vatandaşın oyunu alan bir Cumhurbaşkanı ne yapacak? Millete karşı sorumluluğu var. Ben 'Sorumsuzum' diyemez. Siyasi sorumluluğu var, Cumhurbaşkanımız da bu sorumluluğunu yapıyor. Barış için, kardeşlik için, her türlü inisiyatifi kullanıyor, bundan sonra da kullanmaya devam edecek. Kongre konuşmamda da bahsettim. Önümüzde önemli konular var. Birinci konu terördür. Ülkemizin enerjisini tüketen, milletimizin barışını, huzurunu, güvenliğini tehdit eden terör en önemli konularımızın başında geliyor.

TÜRKİYE'Yİ BU TERÖR BALASINDAN MUTLAKA KURTARACAĞIZ

Buradan bir kez daha ilan ediyorum. Milletim rahat olsun. Türkiye'yi bu terör belasından mutlaka kurtaracağız. Şimdi bana soruyorlar. 'Bu operasyonlar ne zaman bitecek?' Cevap çok kısa ve net. Kanlı terör örgütü sivillerimize karşı, silahlı saldırıları tamamen sonlandırıncaya kadar devam edecek. İki, kanlı terör örgütü güvenlik güçlerimize silahlı saldırısını durduruncaya kadar devam edecek. Üç mutlak suretle vatandaşımızın can ve mal güvenliği sağlanıncaya kadar devam edecek. Silahların yok olup kaldırılmasına kadar devam edecek. Özellikle bölgede yaşayan vatandaşlarıma sesleniyorum. PKK'nın sizin gibi derdi sorunu yok. O bölgedeki sorun PKK ve terör örgütüdür. Bu sorunu aramızdan çıkarmaya ahdettik, yemin ettik."

Başbakan Binali Yıldırım ilk grup toplantısında konuştu

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.