Ali Babacan’dan Aday Listesi

Ali Babacan’dan Aday Listesi

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, bugünkü köşe yazısında DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a ilişkin dikkat çeken bir iddia ortaya attı.

Ahmet Takan, Korkusuz'daki bugünkü yazısında 3 Temmuz’da toplanacak altılı masaya ilişkin çok konuşulacak bir iddiada bulundu. " Ankara’da siyasi kulisler, erken seçim tarihine, Cumhurbaşkanı adaylarına kilitlendi." yazan Ahmet Takan, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın aday listesi yaptığını ve bu listede “Abdullah Gül, Abdüllatif Şener, İlhan Kesici, Haşim Kılıç” isimlerinin yer aldığını öne sürdü.

ALTILI MASANIN EN KRİTİK TOPLANTISI
DEVA Partili bir yetkiliye dayandırdığı iddiasına ilişkin Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, "Peki, 3 Temmuz’da yapılacak altılı masa toplantısını en kritik hale getiren ne?.. Sırasıyla; İYİ Parti ve lideri Meral Akşener, altılı masada ortak Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesinde kilit durumda. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını ilan etmesi için üzerindeki baskılar her geçen gün daha da artıyor. Altılı masanın ortak Cumhurbaşkanı adayının ilan edilmesi konusunda geç kalınmaması yönündeki görüşler iyice ağırlık kazanıyor."

İşte, Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan'ın dikkat çeken o yazısı:

Babacan, listeyi hazırladı…

Dikkat!.. Aşağıdaki satırlar, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in 3 Temmuz’da yapılacak altılı masa toplantısında ele alınacak konular için DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a yapacağı (Çarşamba. Saat; 17.30) ziyaretten saatler önce kaleme alınmıştır. (Zaten 17. 30’dan sonra yazı göndermeye kalkarsam bizim yazı işleri beni fena döver)

Ankara’da siyasi kulisler, erken seçim tarihine, Cumhurbaşkanı adaylarına kilitlendi. Sarayın her hamlesinden bir mana çıkarılıyor. Onca ağır tahrike rağmen Millet İttifakı’nın paydaşları soğukkanlılığını koruyor. İYİ Parti lideri Meral Akşener’in ev sahipliğinde 3 Temmuz’da yapılacak 5’nci altılı masa toplantısı bugüne kadar yapılanların en kritiği olacak. Kurban Bayramı’ndan önce, bu toplantıda, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığını ilan edeceği ileri sürülüyordu. Kılıçdaroğlu, bu iddiayı doğrulamamıştı. Meral Akşener’de üstüne basa basa – ortak adayın açıklanması için- sarayın seçim tarihini ilan etmesini şart koşmuştu.