Abdülkadir Selvi: "AKP ve MHP, HDP'nin Desteğini Arıyor!"

Abdülkadir Selvi: "AKP ve MHP, HDP'nin Desteğini Arıyor!"

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, MHP ve AKP'nin HDP'ye ihtiyaç duyduğu bir noktaya geldiğini ve kürsüler de yaptıkları sert eleştirileri yutmak durumunda olduklarını kaleme aldı.

MHP ve AKP, HDP için sürekli siyaset meydanında terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı olduğu vurgusunu yaparken şimdi ise desteğini almak için kapısını aşındırıyor.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yaptığı sürpriz görüşmeyi köşesine taşıdı.

Selvi, Anayasa çalışmasının Meclis'e sunulacak aşamaya geldiğini ve HDP'nin destek vermesinin beklendiğini belirtti.

Selvi, bugün kaleme aldığı yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Dün iki lider bir araya gelerek, Anayasa değişikliğinin yol haritasını belirlediler. Anayasa değişikliği Meclis’e sunulacak seviyeye geldi.
AK Parti ve MHP’nin milletvekili sayısı Anayasa değişikliği için yetmiyor. HDP’nin destek vermesi bekleniyor. İYİ Parti tereddütlü. CHP ise karşı.
Ancak Anayasa değişikliği referanduma gidecek şekilde 360’ın üzerinde bir destek sağlarsa, esas olan son tur oylamada CHP ile İYİ Parti referanduma gitmemesi için destek verip 400’ün üzerinde bir oyla kabul edilmesini sağlar mı? Neden olmasın?"