• BIST 121.475
 • Altın 294,762
 • Dolar 5,8926
 • Euro 6,5369
 • Ankara -2 °C
 • İstanbul 5 °C
 • Konya -4 °C
 • Antalya 6 °C
 • Diyarbakır 0 °C
 • Erzurum -8 °C
 • İzmir 2 °C
 • Rize 3 °C

Melih Gökçek: Tek kelimeyle rezalet!

Melih Gökçek: Tek kelimeyle rezalet!
Melih Gökçek, YSK önünde bekleyen CHP'lilerin YSK'yı etki altına almak için orada bulunduğunu iddia ederek; "YSK'daki hakimlerin bu tip işlerden etkilenmesi mümkün değil. Biz kalkıp, böyle bir tesir olduğu zaman, oraya kalkıp onların topladığının 100 katı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP'li Mansur Yavaş'ın YSK'ya yaptığı başvuruya ilişkin, "Özellikle olağanüstü denilen bir hal var ve ondan dolayı itiraz ediyor. AK Parti tek başına 6 kişiye rağmen nasıl hile yapacak? Buna inanın kargalar güler" dedi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, basın toplantısı düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı'nda gerçekleşen toplantıda Gökçek, medyanın tahrik edici haberleriyle karşı karşıya kalındığını kaydetti. Bir gazetenin "Oylar Çöpte Mazbata Gökçek'te" başlığını eleştiren Gökçek, "Önceden hazırlanmış bu başlıklar. Ne dedim ben, Çankaya Belediyesi'ne çöp arabası çöplüğe gidecek. Çöplüğe gittikten sonra CHP'liler de yaygara koparacak. Oylar çöpte diyecek. İşte ispatı. Avukatları diyor ki "Bunların hiçbir önemi yok" diyor. Onlar için önemli değil. Tirajı 300 bin, 400 bin. 300-400 bin insanı tahrik etmesi önemli. O insanlara bu algıyı vermesi önemli. Bu gerçekten basın ahlakıyla bağdaşan bir olay değil. Gerçekten basın ahlaksızlığı bu" ifadelerini kullandı.
İNSANLARI TAHRİK ETTİLER
Başka bir gazetenin, "Ankara Oyları Çöpten Çıktı" başlığına değinen Gökçek, "İnsanları böyle tahrik ettiler ve etmeye devam ediyorlar" dedi.
Yakalandı denilen tutanakların örneklerini gösteren Gökçek, "Bunlar benim özellikle twitterdan bizzat kendimin tespit etmiş olduğu tutanaklar. Bu tutanaklar 20'şer tane dağıtılıyor. Yani herhangi bir partili tutup bunu atabilir rahatlıkla sokağa atabilir. Bunların bulunmasının bir anlamı yok. Çünkü bunun aslı sandık kurulunda imzalı. İlçe seçim kurulunda. YSK'ya da direkt gitti ama insanlar bunu bilmiyor. CHP'liler de insanların bu duygularını sömürüyor. Dün akşam attığımız twittler neticesinde iyice sıkıştılar. Sıkışmanın neticesinde de bugünkü basın toplantısında Mansur Yavaş'a sordular. Aynen tabiri şu "Herkese verilen tutanaklar. Herkeste var. Bizde de var. Önemli değil." Aksini söylese ispat etmesi mümkün değil. Hukukçu olarak gülünç duruma düşecek. Hemen çark ettiler. Bunları göyesi bunları çöplüğe atıp yaygara kopartmaktı muvaffak olamadılar. Demokrasi demek bu demek değil. Demokrasi demek gerçekleri söylemek demek. Hazmetmesini bileceksin" şeklinde konuştu.
TEK KELİMEYLE REZALET
İkinci bir konunun daha gündeme geldiğini anlatan Gökçek, şunları söyledi:
"Hemen bir yaygara daha. Nedir? YSK Başkanı Sadi Güven'in eşi aynı zamanda Melih Gökçek'in danışmanıymış. Bu başlı başına iptal sebebi. YSK Başkanı Sadi Güven'in eşinin Melih Gökçek'in danışmanı olduğu ve maaşının 10 bin TL olduğunu biliyor musunuz? Bir başka tweet, iddia YSK Başkanı Sadi Güven'in eşinin Melih Gökçek'in akrabası ama Özgür Güven bu zat demiş ondan sonrada link adresi vermiş. Özgür Güven diye birisinin bende danışman olduğu doğru ama Özgür Güven, Sadi Beyin eşi olması mümkün değil. Yanımda oturuyor. Benim danışmanımdır. 10 bin maaş alıyor diyorlar. 3 bin 500 TL maaş alıyor. Sırf isim benzerliğinden dolayı erkeği bayan yapıyorlar. Sadece soyisim benzerliği. Bu CHP'liler inanın ne yapacaklarını şaşırdılar. YSK'ya da iftira atıyorlar. Bunun tek kelimeyle anlatımı rezalet. Böyle rezaletlerle yürünmez ayıptır."
BUNDAN BİLE MEDET UMUYORLAR
Mansur Yavaş'ın bugün YSK'nın yanındaki Kent Otel'de toplantı düzenlemesine değinen Gökçek, "Yani diyor ki, "Ben bu suretle YSK'yı baskı altında tutabilirim. Baskı altına alabilirim. Dolayısıyla ablukaya da aldırırsam insanlar bağırır çağırırsa bu insanların bağırmasından çağırmasından tepkisinden YSK'da ki insanlar çekinir ve ona göre karar verir. YSK'daki hakimler yıllardan beri Yargıtay üyeliği Danıştay üyeliği yapmış arkadaşlar. Bu tip insanların bu tip işlerden etkilenmesi mümkün değil. Bundan bile medet umuyor ve bunu yapıyor" değerlendirmesini yaptı.
AK PARTİ DEMOKRASİYE İNANIYOR
Gökçek, kendilerinin daha fazla insan toplayabileceğini söyleyerek, yerel seçim öncesi gerçekleşen mitingleri örnek verdi. Gökçek, "İş toplama ve baskı unsuru getirmeye kaldıktan sonra AK Parti bunu yapar ama AK Parti demokrasiye inanıyor. Hukuka ve demokrasiye inandığı için bu tip baskılardan medet ummanın yanlış olduğunu ifade ediyor. CHP ömrü boyunca demokrasiye hiçbir zaman inanmamış. Her zaman demokrasi dışı yollardan medet ummuştur. 94'te yıktık, 99'da yıktık. 2004'te yıktık. 2009'da yıktık. 2014'te yıktık. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış. Tamam önümüzdeki seçimde güreşiriz. Ben olmam belki de bir arkadaşımızla güreşirsiniz. Yine yenileceksiniz inşallah. Hazmetmeyi bilmeniz lazım" diye konuştu.
BUNA KARGALAR GÜLER
CHP'nin yaptığı itirazla ilgili ise Gökçek, "Özellikle olağanüstü denilen bir hal var ve ondan dolayı itiraz ediyor. AK Parti tek başına 6 kişiye rağmen nasıl hile yapacak. Buna inanın kargalar güler. Her şeyden önce sandıklarda hile yapıldığını söylemek bu tarzda oradaki AK Partiliyi bir tarafa bırak, diğer 6 tane sandık kurulu üyesinin kafasının çalışmadığı, memurlarında işlerden anlamadığı cahil cühela insanlar olduğu ki bunların içine CHP'lilerinde olmak üzere demektir. Yani kendi insanlarına en büyük hakareti yapıyorlar" dedi.
OYLARIN SENİN OLDUĞUNU NEREDEN ÇIKARIYORSUN?
Gökçek konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Sandık kurulunda itirazlar yapılır. Eğer itirazınız kabul edilmezse şart düşersiniz. Ben bir üst kurula bir üst kurula itiraz edeceğim. İlçe seçim kurulu. Bu kurulda sandık kurulu kararlarına özellikle ilçe seçim kurulunda ağırlık iki konuda itiraz edilir. Birisi sandık sonuç tutanakları. İkincisi de birleşme tutanakları. Bu itirazları da hakim başkanlığındadır ilçe seçim kurumları. Orada değerlendirme yapılır. Bu değerlendirme yapıldıktan sonra eğer gene itirazınız varsa üçüncü merhaleye geçersiniz. İl seçim kurulunda da 3 tane hâkim bir oy hakkı olmadan parti temsilcileri vardır. Orada da itirazlar değerlendirilir ve itiraz birleştirme tutanaklarıyla itirazlar burada biter. Buradan sonra itiraz edemezsiniz ve il seçim kurulu kazanan adaya mazbatasını verir. Dün de biz mazbatamızı aldık ve olay bitti. Son merhale nedir? En üst merci YSK'dır. YSK'ya ne için itiraz edilir? İtirazın tek yolu vardır. Olağanüstü bir takım haller olacak. Mesela adayın mahkûmiyeti ortaya çıkacak. Yani kanunsuz bir hal ortaya çıkacak. Tam kanunsuzluk denir buna. Ama bugün Mansur Yavaş'ın yaptığı itirazlara bakıyorsunuz itirazların tamamı birleştirme tutanakları ile ilgili gerekli ihtimam yapılmamış, gerekli hassasiyet gösterilmemiş gibi saçma sapan, geçersiz oy geçerli oy diye 124 bin geçersiz oy var diyor. Bu seçime tesir eder diyor. Bu oyların senin olduğunu nereden çıkarıyorsun?
BENİ GEÇTİĞİ İKİ İLÇE VAR
"Kendilerinin oy olarak beni geçtiği iki ilçe var" diyen Gökçek şöyle devam etti: "Bir tanesi Çankaya, diğeri Yenimahalle. Çankaya'da 15 bin, Yenimahalle'de 12 bin oy iptal edilmiştir. Sadece Keçiören'de benim açık ara ilerde olduğum 27 bin oy iptal edilmiş. El ele baş başa. Sincan'da benim çok ilerde olduğum bir ilçe. Bu ilçenin içerisinde yüzde 13 oy iptali var. Altındağ'da 9 bin küsur oy iptali var. Çubuk'ta 2 bin küsur oy iptali var. Bunları üst üste koyduğunuz zaman açık ara olayın benim lehime olduğu ortada. Kalkıp bunun demagojisini yapmanın anlamı var mı? Biz bu konuda AK Parti olarak bu oyların sayılması için YSK'ya seçim günü itiraz ettik. Bizzat telefon açanlardan birisi benim."
İNANILMAZ İHBAR ALDIK
Yenimahalle'de yapmış oldukları çok tespit olduğunu kaydeden Gökçek, "Sandık kurulu başkanı özellikle AK Partili olduğuna inandığı kişilere 2 oyu başörtülü hanımlara oy pusulaları ile birlikte muhtar kâğıdını veriyor birlikte uzatıyor git kullan diyor. Tabi vatandaşta ikisini aynı zarfa koyacağını zannediyor koyuyor ve iptal oluyor. O konuda inanılmaz ihbar aldık. Ama bütün bunlara rağmen sanki kendilerinden yanaymış gibi bir hava meydana getirmek için bu gayret içerisine giriyorlar. Mansur Yavaş'ın bu yaptığı itirazlardan bir netice edemeyeceğinin itirafı bugün ki basın toplantısında var. Bir arkadaş soruyor; Anayasa mahkemesine başvuracak mısınız? Biz diyor anayasa mahkemesine başvuracağız ama biliyoruz ki anayasa mahkemesinin iptali dahi kesinlikle seçimlerin iptali anlamına gelmez. Sadece kamuoyu bunu bilsin diye yapıyoruz. Hatta o da olmazsa insan hakları mahkemesine gideceğiz. Buradaki amaç yurt dışında cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir tereddüt meydana getirmektir. Kardeşim anayasa mahkemesine gideceğini şimdiden kararlaştırdıysan ve YSK'ya yapmış olduğun müracaatların hiçbir etkisi olmayacağını tesiri olmayacağını peşinen kabul etmiş olmuyor musun? Niye oyalıyorsun insanları? Hazmetmeyi öğrenmek lazımdır.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim