• BIST 95.852
 • Altın 190,917
 • Dolar 4,6622
 • Euro 5,4311
 • Ankara 16 °C
 • İstanbul 23 °C
 • Konya 18 °C
 • Antalya 24 °C
 • Diyarbakır 25 °C
 • Erzurum 12 °C
 • İzmir 21 °C
 • Rize 22 °C

Elbet bir karşılığı olacaktır bu sevdanın

Mehmet GÖKTAŞ

Şahit olduğunuz gibi, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla nisan ayının tamamı bütün Türkiye genelinde etkinliklerle geçmekte. Rasûlullah (s.a.v) Efendimizle ilgili konferans, açık oturum, panel ve benzer etkinlik düzenlenmeyen bir tek kent merkezi yok. Hatta bir tek il ve ilçede sayısız proğramlar düzenlenmektedir.
 

Doğu ve Güneydoğu ayağa kalkmış durumda

Kutlu Doğum haftası, Doğu ve Güneydoğuda Peygamber Sevdasına dönüşmüş ve bu sevda ile bölge halkı ayağa kalkmıştır, nisan ayı boyunca hep ayakta kalacaktır.

 

Her geçen yıl daha büyük katılımlarla ihya edilen Kutlu Doğum proğramları, artık ilçe merkezlerinde de meydanlara, açık alanlara taşmış durumda. Çeşitli bahanelerle meydanlara ve açık alanlara müsaade edilmeyen ilçelerde halk kesinlikle salonlara sığmamakta, izdihamlar yaşanmaktadır.

Sadece bu büyük etkinlikleri düzenleyenler kendilerine Peygamber Sevdalıları Platformu ismini verdikleri için değil, katılan kitleler de kendilerini Peygamber Sevdalıları olarak isimlendirmekte, konuşmaların genel muhtevası da bu sevda üzerinde yoğunlaşmaktadır.

Böyle olunca, Doğu ve Güneydoğu"nun meydanları Rasûlullah (s.a.v) Efendimize olan muhabbetle kaynamakta, meydanlar bu sevdayı haykırmakta, yüz binlerce müslümanın dilinden arşı a"lâya milyonlarca salatü selam yükselmektedir.

 

Yüreğinde bu şekilde Peygamber sevdası parıldatanları Allah Teala kesinlikle karşılıksız bırakmayacaktır.

Çünkü, gerek Allah Teala"yı sevenler, gerek O"nun Rasûlü"nü sevenler ve gerek Müslümanları sevenler kıyamet gününde kurtulacaklardır.

Çünkü müminin muhabbeti, diğer amelleri gibi sıradan bir amel değildir. Muhabbetle birlikte müminin diğer bütün amelleri bambaşka oluverir.

Özellikle müminin Peygamber Aleyhisselam"a gösterdiği muhabbet, onun dininin en büyük dinamizmidir, dinî hayatının enerjisidir.

Kitlelerin muhabbetine gelince; Eğer bir ülkenin, bir coğrafyanın insanlarının tamamı Hz. Muhammed Aleyhisselam"a olan muhabbetini, sevdasını gürleştiriyorsa, büyütüyor, büyütüyorsa… Allah Teala bunu kesinlikle karşılıksız bırakmayacaktır. Ahirette vereceklerini kastetmiyorum, o ayrı bir konu.

Eğer bir ülkenin insanları kitleler halinde Peygamber sevdası ile öne çıkmaya başlamışlarsa, iddia ediyoruz ki orada ciddi bir tarih yazılıyor demektir.

Peygamber Aleyhisselamı severek öne çıkanları Allah Teala kesinlikle onurlandıracaktır, onları İslam"ın taşıyıcıları yapacaktır, İslam"ın tebliğcileri yapacaktır.

Peygamber sevdası ile donananlar, bulundukları topraklarda İslami bir dirilişin başlatıcıları olacaklardır ve tarih buna şahitlik edecektir.

 

Tarih göstermiştir ki, İslam adına işe muhabbetsiz başlayanlar hiçbir zaman bu işin sonunu getirememişlerdir.

Muhabbetsizlik demek, sevdasızlık demek, kupkuru olmak demektir, başlamadan bitmek demektir.

Muhabbetsizlik demek, yalıtkanlık demektir, kopukluk demektir.

Muhabbetsiz başlayanlar birazdan darmadağın olacaklar demektir.

Muhabbetsizlik demek, buz gibi soğukluk demektir. Unutulmamalıdır ki, soğukların en kötüsü, insanın soğuğudur.

 

Elhamdülillah, Rabbimiz hakkımızda hayır murad etmiş olmalı ki, yüreğimize Rasûlunün sevdasından bir ateş yakıverdi, o sevda ateşiyle yollara düştük.

Allah"ın izniyle bu sevda ateşi bizi çok çok uzaklara götürecektir.

doğruhabergazetesi

Bu yazı toplam 4227 defa okunmuştur.
Yorumlar
ALLAH ERİ
28 Nisan 2010 Çarşamba 18:47
mehmet göktaş hoca yasaygı
ALLAH RESULUNUN RIZASI İÇİN GECE GÜNDÜZ KOŞTURAN BİR İNSANA SAYGI DUYMALI NEDEN ÇÜNKÜ KENDİN ALLAH RESÜLÜNE ZAMANIN ÇOĞUNU AYIRIYOR DOĞUDAN BATIYA KUZEYE GUNEYE MEKİK DOKUYORSA ALLAH VE RESÜLÜNÜN HATIRI İÇİN O ADAMIN ELİNİDE AYIĞINIDA ŞAHSEN ÖPERİM KİM ALLAH VE RESÜLÜ İÇİN SAMİMİ İSE BUNU YAPAR ÇÜNKÜ SEVGİ BİR İDDİADIR ISPATI İSE İTAATTIR FEDAKARLIKTIR VESSELAM
81.215.191.36
ALLAH ERİ
28 Nisan 2010 Çarşamba 18:37
SEYYİD E CEVAP
ALLAHIN SELAMI ÜZERİMİZE OLSUN SEYYİD KARDEŞ ÖNCELİKLE BİDAT NEDİR ARAŞTIRMA ZAHMETİNDE BULUNURSAN GERÇEKLERİ GÖRMENE VESİLE OLUR İNŞAALLAH Bidat; İslam"ın akidesi, ibadetleri, ahkamı noktasında dinin tabiatına, sınırlarına müdahale ederek, ekleme, çıkarma, değiştirme yapmak, “Ed din” olan "İslam"ın yapısını bozmaktır kutlu doğumda böyle bir şey varmı ya eğer muhammedi sevdayı görmek istiyorsan bu sene geçti gelecek sene inşaallah olursa ki olur muhammed(s.a.v.)diyara yani diyarbakıra gidersen bit zahmet o zaman peygamber aşkı peygamber sevdası nedir görürsun öyle yerinde oturup yorum yapmak kolay iş islam dini sevgi dinidir fedakarlık dinidir kınayıcıların kınamasından korkmadan sadece ALLAH'tan korkmaktır islam dini rahatlık çekmek için gelmemiştir "Ey Peygamber! Biz seni bir şahit, bir müjdeleyici, bir uyarıcı; Allah"ın izniyle kendi yoluna çağıran bir davetçi ve aydınlatıcı bir kandil olarak gönderdik.

(Ahzab 36) essalamun aleykum ve rahmetullahi ve bereketuhu
81.215.191.36
sevgi
22 Nisan 2010 Perşembe 13:29
bu ülkede kültür savaşı var
dinimizin değil kültürümüzün savaşını veriyoruz. kalabalık müslüman kitleler birilerini rahatsız ediyor ya o yeter. seviye düşük olunca bu ülkede böyle hareket etmek daha ii olur. o kadar insan yığını allah rasulü için toplanıyor ya şükür...
78.182.146.0
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim