• BIST 110.413
 • Altın 174,198
 • Dolar 4,0861
 • Euro 4,9815
 • Ankara 18 °C
 • İstanbul 20 °C
 • Konya 18 °C
 • Antalya 21 °C
 • Diyarbakır 20 °C
 • Erzurum 11 °C
 • İzmir 22 °C
 • Rize 18 °C

Kassam Tugayları Siyonistlere Korku Saldı

Kassam Tugayları Siyonistlere Korku Saldı
Kassam Tugayları’nın en son bilgi verdiği Siyonist esir askerlerin kaldığı hücrelerin kapısında duran Kassam Tugayları’nın gölge birliğinden iki mücahit ilk kez görevleri başında görüntülendiler.

ssam Tugayları’nın en son bilgi verdiği Siyonist esir askerlerin kaldığı hücrelerin kapısında duran Kassam Tugayları’nın gölge birliğinden iki mücahit ilk kez görevleri başında görüntülendiler.

Bu görüntüler, Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde’nin daha önce yaptığı açıklamayı destekler mahiyetteydi ve Siyonist esir askerlerin hayatta olduğu işaretini veriyordu.

Kassam Tugayları yaptığı askeri gösteride El-Attar, Ebu Şemmale ve Burhum gibi değerli komutanlarını da unutmadı. Mücahitler geçitlerinde şehit edilişlerinin ikinci yıldönümünde bu komutanların posterleriyle yürüdüler.

Kassam Tugayları, ilk kez bu birliği hem de yaptıkları işle birlikte göstererek büyük bir sürprize de imza attı. Çünkü bu birlik esir düşman askerlerini korumakla görevli birimdir.
 
 
Kassam Tugayları’na bağlı mücahitler beraberlerinde getirdikleri esir odasının karşısında duran Kassam direnişçilerinin kıyafetlerini giymiş mücahitler ise, Kassam Tugayları’nın direniş ve cihad yolunda yürüyecekleri mesajını veriyorlardı.

 

Görkemli Askeri Geçiş

Kassam’a bağlı savaşçılar, Gazze’nin güneyinde yer alan Rafah şehrindeki Şehitler Meydanına giden ve direniş sevdalıları tarafından doldurulan yolda mücahitlerin askeri tören geçişi için caddenin iki tarafında saf tuttular.

Mescidi Aksa’nın yakılışının yıldönümüyle Hamas liderlerinden İsmail Ebu Şenneb, Kassam Tugayları komutanlarından Raid El-Attar, Muhammed Ebu Şemmale ve Muhammed Burhum’un şehit edilişlerinin ikinci yıldönümünde büyük ve görkemli askeri yürüyüş başladı.

Şehrin ana caddelerini turlayan ciplerle, Hamas lehinde slogan atan okyanus dalgaları gibi caddeyi dolduran piyade askerlerin arkasında Kassam mücahitleri silah ve mühimmatlarıyla gösteriye başladılar.
 

Kassam’ın Füzeleri

En-Necme Meydanında toplanan halkın karşısına mücahitler oldukça gelişmiş özelliklere sahip füzelerin bulunduğu araçla çıktılar. Bunlar arasında büyük komutan şehit Muhammed Ebu Şemmale’nin baş harflerini taşıyan SH rumuzlu füze, komutan şehit Raid Attar’ı sembolize eden A harfiyle isimlendirilmiş füze ile son savaşta düşmanın üzerine yağmur gibi yağdırılarak düşmanı şiddetle sarsan 107 rakamlı füzeler yer alıyordu.
 

Kassam Tugayları 2014 Gazze savaşının birinci yıldönümünde Attar ve Şemmale füzelerinin faaliyete geçtiğini duyurmuş, bununla ilgili bilgi ve görüntüleri zamana bırakmıştı.

Büyük askeri gösteriye, belirgin siyah kıyafetleriyle oldukça yetenekli ve düşman için korkutucu olan deniz komando birliğinden mücahitler de geldi. Son savaşta düşmana sürprizler yapıp düşmanın hesaplarını alt üst eden ve kurbağa adamlar olarak bilinen bu birliği Gazze’den bilmeyen yoktur.

Kırmızı puşi ile

Erkeklerin sloganlarıyla kadınların zılgıtları arasında Filistin kırmızı puşisi ile kendini kamufle etmiş Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde etkinlik için hazırlanan kürsüye çıktı. Bütün dünyaya, başta Kassam Tugayları olmak üzere Filistin direnişinin önümüzdeki savaşa hazırlık konusunda bir an olsun geri durmadığını bir kez daha duyurdu.


Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde mesaj dolu bir konuşma yaptı. Konuşmasında vurguladığı mesajların başında, “kuşatma ve ambargonun askeri güçlerini geliştirmekten ve özgürlük savaşı için hazırlık yapmaktan kendilerini alıkoyamayacağı” geliyordu.

Diğer önemli bir mesaj da esirlerle ilgiliydi. Siyonist işgal rejiminin Filistinli esirlere yönelik zulüm ve barbarlıklarına dikkat çeken Ebu Ubeyde, Gazze’deki Siyonist esir askerlerin işgalcinin zindanlarında bulunan Filistinli esirlerin gördüğü muamelenin aynısını göreceklerini hatırlatarak “düşman şunu iyi bilsin ki, bizdeki esirleri, Filistinli esirlerin işgal zindanlarında gördükleri muamelenin aynısını göreceklerdir” dedi. Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde bununla 2014 yılında meydana gelen Yenilmiş Ekin savaşından Kassam’ın elinde canlı esirler olduğuna işaret ediyordu.

Etkinliğin yapıldığı meydanın karşısındaki binanın duvarlarına Mısır’da kaçırılan dört mensubuna ait posterlerin asılması, Kassam’ın hiçbir zaman mensuplarını unutmayacağı mesajını veriyordu.

Ateş ve umut mesajı

Araştırmacı yazar İyad El-Kara yaptığı değerlendirmede, Kassam Tugayları’nın Gazze savaşının ikinci yıldönümünde bazı dosyaların özellikle Yenilmiş Ekin Savaşının önemli sonuçlarından biri olan esir dosyasının gündemde kalmasını istediğini söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezine yaptığı özel açıklamada El-Kara, Kassam Tugayları’nın Filistinli esirlere Kassam’ın esirler konusunda verdiği söze bağlı olduğu hususunda güvence verdiğini, elindeki esirler nedeniyle de bu konuda müsterih olduğu mesajını ilettiğini ifade etti.

El-Kara ayrıca, “Kassam Tugayları işgal liderlerine inisiyatifin elinde olduğu, bunu korumak için her türlü güce sahip olduğu mesajını verdi. Esirlerin hayatta olduğu mesajı ise öldüklerini iddia eden işgal liderlerini daha da zor duruma sokacaktır. Bununla askerlerin öldüğü ve cesetlerinin de kaybolduğunu kendi kamuoyuna duyuran işgalcinin foyasını ortaya çıkardı” dedi.

El-Kara asıl mesajın, hükümetlerine baskı yapmaları için esir işgal ailelerinin ailelerine verildiğini söyledi.

El-Kara Kassam’ın verdiği ikinci mesajın işgal ordusunun son dönemde yaptığı askeri hareketlilikler ve özellikle Gazze sınırında uçaklarla yaptığı tahriklerle ilgili olduğunu belirterek, Kassam’ın muhtemel bir saldırının karşılıksız kalmayacağını, düşman hazırlık yapıyorsa direnişin de buna karşı bir hazırlık yaptığını ifade ettiğini hatırlattı.

El-Kara, Kassam sözcüsünün yaptığı açıklamadan yapılacak belediye seçimlerinin desteklendiğinin anlaşıldığını belirterek, seçim sürecinde seçime halel gelmesin diye Kassam’ın mesafeli davranacağını kaydetti.

 

Kaynak : fiem

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim