• BIST 1.100
 • Altın 461,017
 • Dolar 7,2983
 • Euro 8,6266
 • Ankara 29 °C
 • İstanbul 28 °C
 • Konya 27 °C
 • Antalya 34 °C
 • Diyarbakır 34 °C
 • Erzurum 22 °C
 • İzmir 33 °C
 • Rize 23 °C

Erdoğan Balıkesir'de Yüzbinlere Seslendi-VİDEO

Erdoğan Balıkesir'de Yüzbinlere Seslendi-VİDEO
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir'de konuşma yaptı...

Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim inancımızda iki yüzlülük yok, biz omurgalıyız, biz menfaat şebekelerine prim vermedik, vermeyeceğiz, müfterilere prim vermedik, vermeyeceğiz. Bu yolda emin adımlarla yürüyeceğiz, çünkü bizim bir millet, bir Türkiye, bir bayrak sevdamız var, bizim bir vatan sevdamız var, bizim bir 'tek devlet' sevdamız var, bununla bu yolda yürüyeceğiz" dedi.

 

İşte Başbakan'ın konuşmasından satır başları...

 

İnşallah 30 Mart yeni bir mialt olacak Balıkesir ve TÜrkiye'de.

Bizlere sahip çıktığınız için, bizlere yol arkadaşlığı yaptığınız için Allah hepinizden razı olsun.

30 Mart, halkımız için Balıkesir için hayırlara vesile olsun. Dünyaya verilmiş gür bir cevap olsun.

PARTİ KURUN DA GELİN KARŞIMIZA

30 Mart'ta sadece Balıkesir'de bir büyükşehir belediye başkanı seçmeyeceğiz, Türkiye'deki hainlere, gözü dönmüş dış mihraklara çok büyük bir ders vereceğiz. Siz bunları sandıkta cevap vereceksiniz. Sandığa, demokrasiye sahip çıkıyor musun Balıkesir?... 30 Mart'ta Türkiye'nin partisine mührü basıyor musunuz Balıkesir? 

Sizde hiç arlanma yok mu? Siyasette yer alamak istiyorsanız partinizi kurun da gelin karşımıza.

Bu ülkede biz başı örtülü diye okula gidemiyorduk. Bizi birbirimize düşürmek istediler. Şimdi biz başı örtülü olarak okulumuza gidebiliyoruz. Siz neyi istiyorsunuz. Sizin hocanız 28 Şubat'ta futurat dedi. Biz omurgalıyız. Biz bu yolda emin adımlarla yürüyeceğiz. Bizim bir vatan, bir bayrak sevdamız var. Biz bu günlere böyle geldik.

Balıkesir futbolda şampiyonluğa gidiyor fakat belediycilikte küme düştü. Şimdi bir büyükşehir yasası çıkarttık. Chp AYM'ye götürdü. Ya bunlar belediyecilik bilmez. Bunlar şimdi sizden nasıl oy isteyecek. 94'ün İstanbul'u hatırlayın. Şimdi İstanbul'u nereye getirdik. 

Ulaştırmada 10 yılda dağları nasıl deldik bir bakın. Bizim sevdamız var, biz bu milletin dertlisiyiz. Benden önce İstanbul'da CHP belediyesi vardı ama yolsuzluk beledisiydi. Şimdi çıkmış CHP Genel müdürü yolsuzluk diyor sen önce git aynaya bak. Sizin geçmişiniz çok kirli.

GÜLEN'E 'ÇOCUĞUN YOK ANLAMAZSIN' ÇIKIŞI

Bundan 17 yıl önce seçilmiş bir hükümete postmodern bir darbe girişiminde bulundular. Baskılarla, tehditlerle hükümetten uzaklaştırdılar. İnançlarımıza, her türlü kutsalımıza el uzattılar. Hatta birisi çıktı bin yıl sürek dedi. 10 yıl bile sürmedi. Şahsıma muhtar bile olamaz diyorlardı. Şimdi başbakan oalrak karşınızdayım. Sen baş örtülüsün senden olsa olsa kapı olur diyorlardı. Ya niye bu zülm. Benim başörtülü kızım da açık kızım da aynı okulda el ele okuyorlar. O zaman Pelsinvalyan'daki hoca var ya ülkesine tuzaklar kuran, o zaman  ülkesini sırtından bıçaklıyordu. 'Beceremediniz bırakın. Başörtüsü futurattandır' diyordu. Ya sanane başörtüsünden. Tabi senin çocuğun yok, anlamazsın bunları. Tehditleri ortadan kaldırdık, milli iradeye uzanan tehditleri ortadan kaldırdık. 

28 Şubat'ta darbecilere hoşgörü ödülleri dağıtıyordu bunlar, bu paralel yapı. Bugün de darbecilere telekulak desteği veriyor. 28 Şubat'ta CHP ile beşli çeteyle ortak hareketediyordu. Bugün ananas, rafineri, tespih üzerinden yine aynı sermaye, medya ile iş tutuyorlar. Bu millet ihaneti unutmaz, bu millet sırtına saplanan hançeri unutmaz, bu millet bunların hesabını sorar.

İşte şu an biz okullarda seçmeli olarak Kur'an dersine koyduk mu? Türkiye bölündü mü?

Geçenlerde biz neyi fırlattık uzaya1 TURKSAT 4A'yı. Başörtüsü takıldı mı ona. Yok takılmadı. Ne oldu başörtüsü engel mi oldu. Hayır o zaman engel mi oluyordu size.

CHP'nin başındaki genel müdür aslında bir kaset genel müdürüdür. Yani kendisinden önceki genel başkanına bu paralel yapı bir kasetle şantajını yaptı. Yapmış veya yapmamış onu bilemem. Anayasayla ilgili Mecliste görüşmeler yapıyorduk, arkadaşlar bana bu olayı söylediler, Ulaştırma Bakanıma talimat verdim yarım saatte müdahale ederek, o görüntüleri sosyal medyadan ben kaldırttım. Ama şu anda bakıyorsun halef selef olduğu zat, o bile diyor ki 'Kimse bu açıklasın' diyor. Bunu bana sorma git paralel yapının başına sor. Onlar bunu sana yaptılar. Hala onlara güven duyuyorsun. Eğer bu iş bizler tarafından yapılmış olsaydı niye kaldıracağız yarım saat, varsın devam etsin. Çünkü toplumumuzda bu tür ahlak dışı, edepsizce bir uygulamaya tahammülümüz yoktu. Ve şu anda paralel yapı bunları yapıyor ve CHP bundan geçinmeye çalışıyor, MHP bundan geçinmeye çalışıyor, BDP bundan geçinmeye çalışıyor.

Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz. 30 Mart'ta hepsinin hesabını soracağız.

MENDERES'E YAPTIKLARININ AYNISINI BİZE YAPIYORLAR

3 Temmuz 1960 tarihli bir gazetenin haberini göstererek "Menderes'in kasası, yolsuzlukevrakı ve vesikalarla dolu diyor. Merhum Başbakan'la ilgili son derece alçakça, son dereceedepsizce, hayasızca iftiralarlar var. Merhum Menderes ve arkadaşlarını hapse atmışlar yetmemiş, bu haberlerle Menderes'in itibarını sıfırlamak istiyorlar. Aynı gazete bugün de aynı manşetleri atıyor, bugün de AK Parti hükümetine yapmak istiyorlar, o gün nasıl iftira attılarsa bugün de aynı iftiraları atıyorlar, nasıl çirkin, kirli tuzaklar kurdularsa bugün de tıpatıp aynısını yapıyorlar.

 CHP'nin başına bir kasetle müdür olan zat SSK'nın genel müdürüydü. Öyle istediğin gibi tedavi olamazdın. Bir de istediğin yerden ilaçlarını alamazdın. Ama şimdi istediğin hastaneye gidebiliyorsun. İstediğin yerden ilacını alabiliyorsun.

Bizim Kanuni'miz öyle kadınların kucaklarında gezen biri değildir. Bizm Kanuni'miz at sırtında hayatını idame ettirmiş biridir. 

Eskiden bir röntgen için 5-6 ay bekliyorduk. Şimdi anında MR, röntgen çektirebiliyosunuz.

Pensilvanya'daki hocaları bunların eline montaj kaset veriyor, bunlar da o montajlarla durumu idare ediyor. MHP ne yapıyor. MHP bir kez daha CHP ile kolkola tarihin en alçakça saldırısına, en büyük ihanet girişimine maalesef destek veriyor.

PARALEL YAPININ PATLADĞI YER

Benim oğlumla ilgili de aynı iftirayı attılar. Oğlumun avukatı müracat etti ve İstanbulBaşsavcılığı açıkladı. Oğlumda izinsiz dinlenmiş. Bunlar yenilir yutulur değil. Türkiye'nin en mahrem konuşmalarını dinlemişler. Benim telefonumu dinlemişler. Ben uluslararası görüşmeler düzenliyorum. Bunu dinlemişler. Ey Pensilvanya, eğer vicdanın, yüreğin varsa vatnanına dön vatanına. Ben bunları samimi sanıyordum meğerse yanılmışım. Bana kitaplar gönderiyordu. Orada methiyeler düzüyordu. Ama malesef aldanmışız. Artık böyle olmayacak. Türkiye'den kaçtın gittin ama kurtulamayacaksın. Biz bu ihanetin hesabını soracağız. Bu yapı çok büyük bir ihanetin içinde. Bu yapı ülkesinin en mahrem bilgilerinidinleyip servis edecek kadar alçaldılar. 

Bunlar nerede patladılar biliyor musunuz? Dershaneleri kapatacağız dedik onlar o zaman patladı. Çünkü bunlar buradan 1 milyar dolar kazanıyor. Biz Meclis'te çalışma yapıyoruz. Bize kim saldırıyor CHP. Neden çünkü Pelsinvanya onlara vekalet verdi. Gelin çocuklarınızı bur dershanelerden çekin. Biz şimdi haftasonları ek ders kurs vereceğiz. Bunların okullarına tavır koyun. Bunların medyasına da tavır koyun. İzlemeyin. Doğru haber bulamazsın bunların mecrasında. Peygamber Efendimizi kamyonete bindirenlerden ne beklersiniz.

Bunların inançlarımız noktasında, kutsallarımız noktasında nerede olduğunu da gördük. Ona göre bunlara tavrı koyalım, adımlarımızı buna göre atalım. Kardeşlerim, o zaman bunlar yaptıkları oyunun ne kadar yanlış olduğunu çok daha iyi anlayacaklar. Hele hele 30 Mart'ta sandıklar AK Parti'nin şu ampulüyle aydınlandığı zaman bir başka olacak bu ülke.

BUNLAR ATEİST

Ankara'da Malazgirt Bulvarı'nı açıyorum bir bakıyorsun Bizans kıyafeti giymiş ortalığı yakıp yıkıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Bunlar ateist ve terörist. Oyun büyük Balıkesir dikkat etmemiz gerekiyor.

O Geziciler, o vandallar o açılış sırasında bir kez daha ortaya çıktılar. Dikkatinizi çekiyorum. Bunlardan bir tanesi üzerine Bizans kıyafetleri giymiş. Şu hale bakar mısınız  Alparslan 1071'de Bizans'a karşı savaşıyor ya, o da Bizans tişörtü giymiş. Kendini Bizanslı yerine koymuş. 1071 Malazgirt Bulvarı'nın açılışını protesto ediyor. Yazıklar olsun. Şunu unutmayın, bu eylemcilerin önünde, yanında CHP var, CHP milletvekilleri var, CHP Genel Başkanı var. Bu eylemcilerin avukatlığını da maalesef MHP yapıyor. Şu anda bu paralel örgüt bu Gezicilere, bu Bizans hayranlarına arkadaşlık, yoldaşlık yapıyor. Oyun çok büyük Balıkesir. Hesap başka.

TÜRKİYE'NİN ÖNÜNDEKİ SON ENGEL

Bu parelel yapı, bu paralel örgüt Türkiye'nin önündeki son engel, Türkiye'deki son çetedir. Onu da tasfiye edecek, bu hainleri de defedeceğiz. İşte o zaman Türkiye'nin önünde hiçbir engel kalmayacak. 30 Mart'ta bir tercih yapacaksınız, ya eski Türkiye ya yeni Türkiye diyeceksiniz

2002'de göreve geldiğimizde milli gelir neydi? 230 milyar dolar. Şimdi 800 milyar dolar. Adam çıkmış yolsuzluk diyor. Yolsuzlukların olduğu bir iktidar bunu yapabilir mi? Geldiğimizde 100 liranın 70 lirası borçtu. Şimdi 35 lira. Devletin borçlanma faizi yüzde 63. Şimdi tek haneye düştü.

Devletin memurunun maaşlarını ödeyemiyordu bunlar. Devletin memuruna işçisine borcu vardı, 13,5 kattirilyon. Biz ödedik bunları biz. 

Biz geldiğimizde IMF'e 23 milyar dolar borcumuz vardı. Biz ödedik, ödedik ve sıfırladık bitirdik borcu. Şimdi IMF bizden borç istiyor.

Yolsuzlukların olduğu bir ülkede bunlar olur muydu. Ziraat Bankası da Halkbankası da Vakıfbank da Avrupa'nın sayılı bankaları arasında.

Türkiye 30 Mart'ta istikrara oy verecek.

Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Muharrem İnce: Konuşma Sırası Bende13 Ağustos 2020 Perşembe 11:30
 • Muharrem İnce son Kararını Verdi12 Ağustos 2020 Çarşamba 14:02
 • İşgalci İsrail'den Gazze'ye Saldırı12 Ağustos 2020 Çarşamba 10:39
 • Okullar Açılacak mı ?12 Ağustos 2020 Çarşamba 01:17
 • Vatan Partisi'nden İstanbul Sözleşmesi Açıklaması11 Ağustos 2020 Salı 17:42
 • İnce: Perşembeye Kadar Bekleyin!11 Ağustos 2020 Salı 15:55
 • Yılmaz: IMF bizden Borç İstemedi; Yalan!11 Ağustos 2020 Salı 14:33
 • Rusya: Korona Aşısını Bulduk11 Ağustos 2020 Salı 14:07
 • "Avrupa’nın Yaptığı Hayvanlıktır!"11 Ağustos 2020 Salı 09:50
 • Dışişleri'nden Ermenistan'a Sevr Tepkisi11 Ağustos 2020 Salı 09:40
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim