• BIST 111.575
 • Altın 174,258
 • Dolar 4,0379
 • Euro 4,9676
 • Ankara 11 °C
 • İstanbul 14 °C
 • Konya 15 °C
 • Antalya 22 °C
 • Diyarbakır 21 °C
 • Erzurum 15 °C
 • İzmir 22 °C
 • Rize 16 °C

Twitter Fenomeni Fuat Avni Fethullah Gülen mi ?

Twitter Fenomeni Fuat Avni Fethullah Gülen mi ?
Gülen Cemaati'nin içinde yer alan ve Zaman gazetesi yazarlığı da yapmış olan Selim Çoraklı, Fuat Avni'nin Fethullah Gülen olduğunu idida etti.

Uzun yıllar Gülen Cemaati içinde yer almış, Makedonya temsilciliği, üniversite hizmetleri ve Zaman Gazetesi yazarlığında bulunmuş Selim Çoraklı Twitter fenomeni Fuat Avni için bütün izlerin Pensilvanya’yı gösterdiğini iddia etti.

GÜLEN'İN 40 YILLIK İSTİHBARAT AĞI İDDİASI

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, Gülen tarafından 40 yıldır teşkilatlanan özelistihbarat örgütünün yatay ve dikey olarak yapılandığını dile getiren Çoraklı, bu örgütün bir yandan dikey bir yapılanmanın sağlandığı TSK, MİT, Emniyet, Yargı, YÖK ve diğer devlet birimleri içine çöreklenmiş istihbarat elemanları ile elde edilen bilgiler her kurumun içinde kurulan hiyerarşi ile birim imamları vasıtasıyla ilgili merkeze aktarılırken; diğer yandan bütün yurt sathına yayılmış sivil istihbarat (Siyasi partiler, Sivil Toplum Kuruluşları, Gazeteciler, öğrenciler, öğretim üyeleri, esnaflar, memurlar, işçiler vs.vs) ağıyla elde edilen bilgiler aynı merkeze ulaştırıldığını iddia etti. 

İŞTE O AÇIKLAMALAR...

FUATAVNİ GÜLEN'İN ÖZEL İSTİHBARAT ÖRGÜTÜ

Fuatavni isimli kullanıcıya baktığımızda karşımıza klasik bir istihbarat teşkilatının çıktığını görüyoruz. Çünkü Fuatavni'nin özellikle son dönemlerde paylaştığı bilgilere baktığımızda bunların yatay ve dikey yapılanmaya sahip bir istihbarat teşkilatının ürünü olduğu kendiliğinden ortaya çıkmakta.
Fuavavni ile ilgili görüşlerini açıklayan bazı gazeteci ve istihbarat uzmanlarının açıklamaları da Fuatavni'nin bir şahıs değil bir istihbarat teşkilatı olduğu tezimizi doğrulamakta.

Mesela yıllarca Gülen örgütü içinde yer alan Hüseyin Gülerce Fuatavi'nin "Bir şahıs olmayıp Pensilvanya merkezli istihbarat havuzu olduğu kanaati"nin yaygın olduğunu dile getirmişti.

GÜLEN'İN DEVLETİN KILCAL DAMARLARINA KADAR GİRDİĞİNİN KANITI

İstihbarat uzmanı Cahit Dilek'in, "Fuat Avni, Gülen cemaatinin istihbarat örgütünün adıdır. Fuat Avni olayı Cemaat'in devletin kılcal damarlarına kadar girdiğinin kanıtıdır" sözleri ise meselenin nasıl kritik bir noktada seyrettiğinin önemli göstergesidir.

BU BİLGİLERİ PAYLAŞMAK SADECE GÜLEN'E AİT BİR YETKİDİR

Bir dönem Gülen hareketinin ikinci adamı olarak bilinen Latif Erdoğan'ın açıklamaları ise şimdiye kadar söylenen kanaatlerin bir özeti mahiyetindedir ve istihbaratın toplandığı merkeze dikkat çekmesi bakımında önemlidir:

"Emniyet, MİT, Askeri İstihbarat birimlerinde yerleşik paralelcilerin koordineli çalışmasıyla elde edilen bilgilerin en üst seviyede denetimi ancak Gülen'e ait bir yetkidir. Bu yetkiyi onun başkasıyla paylaşması asla söz konusu olamaz. Bu açıdan bakıldığında çok net söylenebilir ki, Fuat Avni isminin gerçek sahibi Gülen'in kendisidir. Bilgilerin güncellenmesi ise onun bildirdiği ölçüde olmak kaydıyla, yanındaki bir ekip tarafından yapılmaktadır. Son gelişmeler de gösteriyor ki, devlet bilgi akışının koordinatlarını tespit etmiş bulunuyor. Bu arada yanıltıcı bilgiler sızdırarak da Fuat Avni'ye hem yanlış yaptırıyor hem de kendini deşifre ettiriyor."

BİLGİLER İMAM VASITASIYLA BÜROKRASİDEN MERKEZE AKTARILIYOR

Yukarıdan beri şimdiye kadar Fuatavni hakkında serdedilen bilgiler ışığında kim olduğunu ve sistemin nasıl işlediğini şöyle özetleyebilirim:

"Fuatavni Gülen tarafından kırk yıldır oluşturulan bir istihbarat örgütünün medyaya açılan penceresinin ismidir. Bu istihbarat örgütü yatay ve dikey olarak yapılanmıştır. Şöyle ki, bir yandan dikey bir yapılanmanın sağlandığı TSK, MİT, Emniyet, Yargı, YÖK ve diğer devlet birimleri içine çöreklenmiş istihbarat elemanları ile elde edilen bilgiler her kurumun içinde kurulan hiyerarşi ile birim imamları vasıtasıyla ilgili merkeze aktarılırken; diğer yandan bütün yurt sathına yayılmış sivil istihbarat (Siyasi partiler, Sivil Toplum Kuruluşları, Gazeteciler, öğrenciler, öğretim üyeleri, esnaflar, memurlar, işçiler vs.vs) ağıyla elde edilen bilgiler aynı merkeze ulaştırılmaktadır. (Bir dönemler Emniyet İstihbaratının El Kaide hakkındaki raporu bu kanalla oluşturulduğu medyaya yansımıştı.)

İSTİHBARAT BİLGİLERİNİ SON KARARI GÜLEN VERİYOR

Yatay ve dikey kanallarla bir merkeze akan istihbarı bilgilere bir de bütün dünyadaki yapılardan aynı merkeze akan istihbarı bilgileri eklerseniz nasıl bir istihbarat teşkilatı ile karşı karşıya kaldığımız daha iyi anlaşılmaktadır. Bir merkezde toplanan istihbaratlar buradaki uzman istihbaratçılar tarafından özel işleme tabi tutulmakta, analiz ve değerlendirilmesi yapıldıktan sonra son olarak Gülen tarafından değerlendirilerek, Fuatavni ve diğer bazı basın yayın organları vasıtasıyla kullanılmaktadır.

BÜTÜN İMAMLAR GÜLEN İLE BAĞLANTILI

Bilindiği üzere Gülen örgütü dünyada ülkeler bazında ve Türkiye'de bölgesel bir yapılanmaya gitmiş ve her ülke ve bölgenin başına bir imam konmuştur. Ülkemizdeki 8 bölge dışında özellikle TSK, MİT, Emniyet, Yargı, YÖK gibi kurumlarda ise özel yapılanma ile bölge imamlarına bağlı olmaksızın direk Türkiye imamı kanalıyla Gülen'le irtibatta olan yapılanma yoluna gittiği bilinmektedir."

PENSİLVANYA FUAT AVNİ'NİN ARKASINA GİZLENİYOR

Özetlemek gerekirse Fuatavni hesabı, Gülen örgütünün dünyaya yayılmış istihbarat ağına akan bilgilerin bu merkezde özel işleme tabi tutularak işlenmesinin ardından yayınlanacak kıvama geldiğinde sosyal medyayla paylaşmak için kullanılan bir sahte hesap adından başka bir şey değildir. Bu hesabın şahıslarla irtibatlı gösterilmeye çalışılması Pensilvanya merkezli istihbarat örgütünün perdelenmesi içindir. Fuat Avni'nin bütün paylaşımlarından Pensilvanya'nın sorumlu olduğunu ise rahatlıkla söyleyebiliriz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • İsrail İle Ticaret %22 Arttı19 Nisan 2018 Perşembe 20:04
 • "Erdoğan'ın Gücü Komutanlara Yetmedi"19 Nisan 2018 Perşembe 17:15
 • Filistinli iki Kardeş 70 Yıl Sonra Kavuştu19 Nisan 2018 Perşembe 17:09
 • Kılıçdaroğlu'ndan Adaylık Açıklaması19 Nisan 2018 Perşembe 17:02
 • İHH ve Yeşilay’dan Ortak Çalışma19 Nisan 2018 Perşembe 16:13
 • Osman Baydemir'e Büyük Şok19 Nisan 2018 Perşembe 15:32
 • Temel Karamollaoğlu Adaylık İçin İsim Vedi19 Nisan 2018 Perşembe 15:12
 • Müslümanlara Hakaret Edene Para Cezası19 Nisan 2018 Perşembe 14:19
 • Adalet Bakanlığı: Cezaevlerinde Kapasite Sıkıntısı Var19 Nisan 2018 Perşembe 14:05
 • "Erken Değil Canım, Ancak Gideriz"19 Nisan 2018 Perşembe 13:49
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim