• BIST 110.932
 • Altın 174,417
 • Dolar 4,0605
 • Euro 4,9845
 • Ankara 23 °C
 • İstanbul 20 °C
 • Konya 21 °C
 • Antalya 24 °C
 • Diyarbakır 23 °C
 • Erzurum 15 °C
 • İzmir 26 °C
 • Rize 21 °C

Siyonist şeytanların azgınlığı

Ahmet Varol

Şeytanın en önemli özelliği aldatmaktır. Bu özelliği Kur’an-ı Kerim’de, Hz. Adem ile eşini yanıltmak amacıyla başvurduğu yöntemden söz edilirken şu şekilde dile getirilir: 

“Şeytan o ikisinin bedenlerinden gizlenmiş olan ayıp yerlerini kendilerine göstermek için onlara vesvese verdi ve: “Rabbinizin sizi bu ağaçtan menetmesi sırf melek yahut sonsuz hayat süreceklerden olmamanız içindir” dedi. Ayrıca: “Şüphesiz ki ben size öğüt verenlerdenim” diye onlara karşı yemin etti.” (A’raf, 7/20-21)

Siyonist şeytanlar da aynı yöntemi kullanıyorlar. Ellerindeki medya gücünü kullanarak bir çok şeyi ters yüz edip göstermeyi başarabiliyorlar. Fakat ne yazık ki birçokları da oyunlarına gelerek olaylara onların pencerelerinden bakabiliyor. Bu da gerçekleri görmelerini engellerken onların gösterdiklerini gerçek sanmalarına neden oluyor. 

Siyonist işgalciler dünya kamuoyuna yönelik propaganda faaliyetlerinde Ramazan’da Filistinlilere önemli kolaylıklar sağladıklarını ileri sürdüler. Oysa uygulamalar ve gerçekler bu iddialarını tümüyle yalanlıyor. 

Her şeyden önce Gazze’ye yönelik insanlık dışı abluka ve ambargo aynen devam ediyor. Hatta Ramazan’da bölgeye insani yardımların artabileceği endişesi taşımaları sebebiyle kontrolü artırdılar. Tıpkı Suriye’deki azgın şeytanların Ramazan’da insanî yardım faaliyeti yürüten merkezleri ve kurumları hedef alan saldırıları artırmaları gibi. 

Batı Yaka bölgesinde ise, işgal güçlerine yönelik eylemlerin bu dönemde artabileceği endişesi taşıdıklarını ileri sürerek askerî kontrol noktalarının sayısını artırdılar. Dünya kamuoyu tarafından çok fazla tanınmayan askerî kontrol noktaları ise bu bölgede yaşayan ahalinin hayatını tam anlamıyla zindana çevirmiş durumda. Bu noktalar yüzünden gerçekte Batı Yaka bölgesi de ilan edilmemiş bir abluka altında tutuluyor. 

Bölgede yaşayan Filistinliler işlerine giderken ve dönüşte kontrol noktalarından geçmek zorundadır. Bazen kontroller saatlerce sürdüğünden sabah işlerine vaktinde yetişmelerini akşam da çoğu zaman iftarda evlerine ulaşmalarını, iftarlarını aileleriyle birlikte yapmalarını engelliyor. Hastalar bu noktalarda tam bir işkenceye maruz kalıyorlar. Buralarda bekletilirken hayatlarını kaybedenler ve hatta doğum yapanlar oluyor. Kısacası siyonist zulmün kontrol noktalarındaki işlemlerinin kasıtlı olarak uzatılması sebebiyle bazıları buralarda hayata veda ederken bazıları da son derece olumsuz ve uygunsuz şartlarda hayata gözlerini açıyor. 

Bu noktalar sadece güvenlik amaçlı değil aynı zamanda psikolojik işkence noktaları olarak kullanılıyor. İnsanlar sebepsiz yere bekletilirken sıkıntı çekiyorlar. Herhangi biri “haydi kimliklerimizi kontrol edin, ne yapacaksanız yapın da geçelim” demeye kalkışacak olsa askerler veya polisler ona çirkin bir şekilde saldırıyor, ağza alınamayacak küfürlerle hakaretlerde bulunuyorlar. 

Kontrol noktalarının bir sabit bir de seyyar olanları var. Sabit olanların yerleri belli ve insanlar oralardan geçmek zorunda olacaklarını tahmin ediyorlar. Fakat seyyar olanlar adeta pusuya yatmış eşkıya çetesi gibi aniden yolcuların önüne çıkabiliyor ve geçmek isteyenlere eziyet ediyor. 

Ramazan ayında Filistinlilere yönelik uygulamalarda kolaylıklar sağladığını ileri süren siyonist işgalciler işte bu kontrol noktalarının hem sabit hem de seyyar olanlarının sayısını artırdı. 

Siyonist zalimlerin zulüm ve işkence uygulamalarının yoğunlaştığı en önemli yerlerden biri de Mescidi Aksa. Gerek Kudüs’te, gerek 1948’de işgal edilmiş bölgelerde ve gerekse özerk yönetim bölgeleri olarak bilinen Batı Yaka ve Gazze bölgelerinde yaşayan Müslümanlar mübarek Ramazan’da bu kutsal mabede gitmeyi, özellikle Cuma namazlarını burada kılmayı ve burada itikafa girmeyi tercih ediyorlar. 

Fakat Mescidi Aksa’da Cuma namazı kılabilmek için 45 yaş sınırlaması kondu. Bu yaşın altındakiler Cuma namazı için bu kutsal mabede giremeyecek. Batı Yaka bölgesinde yaşayan Filistinlilerden 35 yaşın altında olanlar Kudüs’e dahi sokulmuyorlar. Onların Kudüs’e girebilmeleri için özel izin çıkarmaları gerekiyor. İki milyona yakın insanın yaşadığı Gazze’den de sadece 500 kişinin Cuma namazı için Mescidi Aksa’ya girmelerine izin veriliyor, onların da elli yaşını geçmiş olmaları gerekiyor. 

yeniakit

Bu yazı toplam 381 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim