• BIST 110.932
 • Altın 175,132
 • Dolar 4,0581
 • Euro 4,9812
 • Ankara 17 °C
 • İstanbul 21 °C
 • Konya 10 °C
 • Antalya 22 °C
 • Diyarbakır 18 °C
 • Erzurum 4 °C
 • İzmir 22 °C
 • Rize 16 °C

Sayın Başbakan’dan özel bir ricam vardır

Abdullah Büyük
Kolay olmadığını biliyoruz Sayın Başbakan… Bir asırdır birikmiş mesele ve problemleri çözüme kavuşturmak o kadar kolay değil. Bizler dahi üç-beş aile fertlerini idare etmek, her istediklerini yapmakta bile zorlanmaktayız. Ancak zoru kolaylaştırmak için belli metotları, belli usulleri devreye koymak, umulur ki sizi kısmen de olsa dinlendirir.
Milletvekili olup, göreve başladığınız zaman simsiyah saçlarınız vardı. Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Bey de öyle idi. Şimdi her ikinizin siyah saçı, yerini beyazlığa terk etmiş. Çünkü sizler başında bulunduğunuz hizmet mevkilerinin sorumluluğunu biliyorsunuz. Boynuzsuz koçun, boynuzlu koçtan hakkını alacağına olan inancınızda şüphe yoktur.
Yine sizler şu gerçeğe de inanıyorsunuz: Ahiret gününde ve hesabın verileceği ilahi mahkemede asgari üç kişinin sorumluluğunu almış olan bir lider, bir başkan, her iki eli ense köküne kilitlenmiş olduğu halde getirilir. Üç kişinin hesabı görüldüğünde, eğer imtihanı kazanırlarsa, lider de onlarla birlikte cennete girer. Yok, eğer üç kişinin hesabının neticesi iflas olursa, liderin elleri çözülmeden yüz üstü cehenneme fırlatılır. Halbuki sizler 70 milyon insandan ve hatta iki milyar İslam aleminden ve 6 milyar dünya insanından sorumlusunuz.
Şimdi bu ve daha yüzlerce gerçeklerle tanışmış ve inanmış olan siz ve sizler gibi idareciler, yöneticiler ve başkanların durumu, hali farklı olmak zorundadır. Sayın Baykal"ın, Sayın Bahçeli"nin ve isimleri Ergenekon davasında geçen insanların böyle bir dertleri yoktur ki…
Geçtiğimiz hafta mecliste yaşanan o çirkin görüntüleri izledik. Oy uğruna, nelerin yapılabileceğini tahmin etmek o kadar da zor olmasa gerek. Ama buna rağmen şahsınızın, karakter yapınızın ve bulunduğunuz makamın sorumluluk bilinç ve şuurunu bir tarafa koyacak olursak, yine de size söyleyeceğimiz bazı konular vardır. Lütfen bu konular üzerinde durmanızı istirham ediyoruz.
Siz Müslümansınız. Ve bunda zerre kadar kompleks-aşağılık duygusu yaşamadınız ve yaşamıyorsunuz. Bu konuda cidden sizi tebrik ediyoruz. Müslüman olduğunuza göre, inandığımız Rabbimizin biz kullarına yönelik bir uyarısı vardır. Nedir o uyarı? Cahiller, meseleleri, konuları bilemeyen insanlar laf attığında, söz söylediğinde, “selam deyin geçin” buyurur Rabbimiz. Cevap vermek, tartışmak, karşımızdakileri susturmak için çaba gayret sarf etmek, inanır mısınız zordur. Çünkü anlamıyorlar. Veya anladığını zannediyorlar. Toplumsal barıştan ne anlarlar? İnancından dolayı azarlanan, başı açılan, görevine son verilen bir insanın psikolojik dünyasını bilmezler onlar.
Peygamberimiz Eendimiz, Uhud savaşında kendisine hücum edenleri, hatta dişini kıranları, atından düşürenleri dile getirerek şöyle buyurmadı mı: “Allahım, kavmimi, toplumumu bağışla, çünkü onlar bilmiyorlar.” Hicr Sûresi"nin son ayetleri, Peygamberimizin cahil ve ahmak insanların sözlerinden, iftira ve ithamlarından dolayı canının sıkıldığını, ruhunun daraldığını hatırlatarak, Peygamberimizin ibadetine, hizmet ve vazifelerine devam etmesini, tesbihata, secdeye ve kulluğa özen göstermesini çözüm olarak zikreder.
Sayın Erdoğan, milyonlarca insanın kalbinde sevginiz vardır. Sadece ülkede değil, dünyanın her tarafında. Hangi ülkeye ve hangi ülkenin şehrine gidip aday olsanız, inanır mısınız, en üst seviyede rağbet görür ve başlara taç olursunuz. Bu, para ile, mal ile olmuyor. Halkımız sizi seviyor ve size güveniyor. Lütfen, yapacağınız işlere yoğunlaşınız ve muhalefette olan insanlarla muhatap olmayınız. İlla cevap verilmesi gerekiyorsa, siz değil de bir başka sorumlu bakan veya milletvekili versin. Çünkü siz birinci ligde oynuyorsunuz. Seviyenizi ve kimlerle oynayacağınızı bir daha gözden geçirin. Selam, sevgi ve saygılarla
Bu yazı toplam 5728 defa okunmuştur.
Yorumlar
sümeyra
21 Mayıs 2010 Cuma 23:35
CÜRET Mİ DEDİN!!!?
arkadaşım asıl sen,nasıl oluyorda saygıdeğer bir alimle bu tarzda konuşma cüreti gösteriyorsun.Rabbimizin emir ve yasaklarını uygulamada,tüm müslümanım diyenlerin yapması gerektiği bir davranıştır.SAYIN ABDULLAH BÜYÜK'ün çok samimi ve nazikçe yazdığı bu yazısını yargılamak,hatta yargılamaktan öte dil uzatmak,bu uslüple size düşmez.Ayrıca kendilerinin bulunduğu makama değil zerresine kavuşsanız ne mutlu size!!!
78.163.56.126
ismail yavuz
16 Şubat 2010 Salı 18:34
DEVAM
Gübre cikartan bir fabrikanin basina siz istediginiz kadar,degerli müdür atayin...Atadiginiz müdür,gübre fab'sin müdürü....seker üreteceginizi sannediyorsaniz,müdürü degil! fabrikayi degistirin,sayin hocam..iste hendek iste dere!...Siz bu sutunlari yazarken islam seriatindan bahsedin..bizlerde zevkle okuyalim ve ögrenelim..Tagut'i bir devlet baskanina,kalkar iki milyar müslüman dan sorumlu derseniz! Bu $IK düsmez syn hocam..Tohmaklarin birilerinin elinde oldugu bir ülkede davul tasimanizin bir anlami yok.syglar..ismail yavuz
84.133.228.40
ismail yavuz
13 Şubat 2010 Cumartesi 11:09
HIC YAKISMADI HOCAM!...
Yazinin basligini okuyunca,gerisini okumak istemedim.Karl Marx'in bir kitabinin bas sayfasinda "DIN AFYON"dur giris yapmis,bunu eline alan bir müslüman,kisinin,kimligini anlar ve atar cöpe...Syn Abdullah hocam'da,bir zamanlar,bizzat okudugum ve hala elimde olan yazinin küpürünün basliginda , "DEDIN DEDIM" kime karsi biliyormusunun,O'yigit Alim Merhum Cemalettin HOCAOGLU(Kaplan)a karsi...Simdi syn basbakandan rica ediyor bir islam Alimi!...Saclarinin beyazladigindan vs..Boynuzlu koyunun,boynuzsuzdan alacagi,verecegi hakk'tan vs..Birde syn hocam,syn Basbakanin,iki milyardan sorumlu vs vs..hangi devlet,hangi yasa,hanki kanunda yönetim ki bunlari söyleme cüreti gösteriyorsunun syn hocam.TAGUT'i güclerin tasmasina takanmis bir basbakanin verdigin ögüt ve nasihatlerle karsilastirma,mukayese de uzaktan yakindan bir alakasi varmi.? iste bulundugunuz yer ve bulundugunuz makam verilen mücedelenin ürünü ancak bu kadar karismis bir ögütlen baska bir sey olmaz.Gübre fab'sinin basindaki
84.133.199.201
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim