• BIST 89.953
  • Altın 145,342
  • Dolar 3,6209
  • Euro 3,9098
  • Ankara 18 °C
  • İstanbul 14 °C
  • Konya 15 °C
  • Antalya 21 °C
  • Diyarbakır 17 °C
  • Erzurum 6 °C
  • İzmir 22 °C
  • Rize 10 °C

Partilere Göre Milletvekili Listesi

Partilere Göre Milletvekili Listesi
25. dönem milletvekillerini belirlemek için yapılan milletvekili genel seçimlerinde 4 partili bir meclis oluştu. Açıklanan sonuçlara göre 4 partinin kazandığı milletvekilleri de belli oldu.

25. dönem milletvekillerini belirlemek için yapılan milletvekili genel seçimlerinde oy sayım işlemleri gayri resmi olarak tamamlandı. Sandıkları yüzde 100'ünün sayıldığı sonuçlara göre AK Parti, CHP, MHP ve HDP barajı geçti.

Hiçbir partinin hükümeti kurmak için gerekli çoğunluğu alamadığı seçimde, AK Parti yüzde 40,8 oy oranıyla 258, CHP yüzde 25 ile 132, MHP yüzde 16,3 ile 81, HDP yüzde 13,1 ile 79 sandalye kazandı. Seçimlere bağımsız olarak giren adaylardan ise seçilen olmadı.

Kesin olmayan sonuçlara göre, 4 partinin illere göre kazandığı milletvekilleri listeleri de şöyle oluştu:

ADANA AK PARTİ: Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Sadullah Kısacık, Talip Küçükkan, Mehmet Şükrü Erdinç CHP: Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan MHP: Mevlüt Karakaya, Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz HDP: Rıdvan Turan, Meral Danış Beştaş.

ADIYAMAN AK PARTİ: Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat HDP: Behçet Yıldırım.

AFYONKARAHİSAR AK PARTİ: Halil Ürün, Ali Özkaya, Remziye Sıvacı MHP: Mehmet Parsak CHP: Burcu Kayıkcı

AĞRI

HDP: Leyla Zana, Berdan Öztürk, Dirayet Taşdemir, Mehmet Emin İlhan

AKSARAY AK PARTİ: İlknur İnceöz, Nevzat Palta MHP: Turan Yaldır

AMASYA AK PARTİ: Mehmet Naci Bostan, Sait Yüce CHP: Mustafa Tuncer

ANKARA AK PARTİ: Yalçın Akdoğan, Ahmet Gündoğdu, Ali İhsan Arslan, Jülide Sarıeroğlu, Murat Alparslan, Ertan Aydın, Tülay Selamoğlu, Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, Lütfiye Selva Çam, Vedat Bilgin, Aydın Ünal, Ayhan Yılmaz, Mahmut Sami Mallı, Nevzat Ceylan CHP: Ayşe Gülsün Bilgehan, Necati Yılmaz, Tekin Bingöl, Aylin Nazlıaka, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu, Şenal Sarıhan, Murat Emir, Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil MHP: Yıldırım Tuğrul Türkeş, Zühal Topcu, Mustafa Erdem, Şefkat Çetin, Mustafa Mit HDP: Sırrı Süreyya Önder.

ANTALYA

AK PARTİ: Lütfi Elvan, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökcen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik CHP: Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Devrim Kök MHP: Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul, Tarkan Akıllı HDP: Hakkı Saruhan Oluç

ARDAHAN HDP: Taşkın Aktaş AK PARTİ: Orhan Atalay

ARTVİN AK PARTİ: İsrafil Kışla CHP: Orhan Atalay

AYDIN

CHP: Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar, Hüseyin Yıldız, Mehmet Fatih Atay AK PARTİ: Mehmet Sadım Atay, Abdurrahman Öz MHP: Ali Uzunırmak

BALIKESİR

AK PARTİ: Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu CHP: Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça MHP: İsmail Ok, Recep Çetin

BARTIN AK PARTİ: Yılmaz Tunç CHP: Muhammet Rıza Yalçınkaya

BATMAN HDP: Ali Atalan, Saadet Becerikli, Ayşe Acar Başaran AK PARTİ: Ziver Özdemir

BAYBURT AK PARTİ: Naci Ağbal MHP: Karabey Kadri Karaoğlu

BİLECİK AK PARTİ: Halil Erdemir CHP: Yaşar Tüzün

BİNGÖL

AK PARTİ: Şebnem Koçakelçi, Enver Fehmioğlu HDP: Hişyar Özsoy

BİTLİS HDP: Mizgin Irgat, Mahmut Celadet Gaydalı AK PARTİ: Vedat Demiröz

BOLU

AK PARTİ: Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü CHP: Tanju Özcan BURDUR AK PARTİ: Reşat Petek CHP: Mehmet Göker MHP: Alparslan Ahmet Dursun

BURSA AK PARTİ: Mehmet Müezzinoğlu, Emine Yavuz Gözgeç, Cemalettin Kani Torun, Hüseyin Şahin, İsmet Su, Hakan Çavuşoğlu, Önder Matlı, Zekeriya Birkan, Bennur Karaburun CHP: Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayıoğlu MHP: İsmet Büyükataman, Kadir Koçdemir, Tevfik Topçu HDP: Asiye Kolçak

ÇANAKKALE CHP: Muharrem Erkek, Bülent Öz AK PARTİ: Bülent Turan MHP: İbrahim Kürşat Tuna

ÇANKIRI AK PARTİ: Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz ÇORUM AK PARTİ: Salim Uslu, Cahit Bağcı, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Murt CHP: Tufan Köse DENİZLİ AK PARTİ: Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar CHP: Melike Basmacı, Kazım Arslan, Gülizar Biçer Karaca MHP: Emin Haluk Ayhan

DİYARBAKIR HDP: İdris Baluken, Nursel Aydoğan, Nimetullah Erdoğmuş, Feleknas Uca, Altan Tan, Çağlar Demirel, Ziya Pir, İmam Taşçıer, Sibel Yiğitalp, Edib Berk AK PARTİ: Cevdet Yılmaz

DÜZCE AK PARTİ: Faruk Özlü, Fevai Arslan, Ayşe Keşir

EDİRNE CHP: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan AK PARTİ: Şemsettin Emir

ELAZIĞ AK PARTİ: Şuay Alpay, Metin Bulut, Serpil Bulut MHP: Yavuz Temizer

ERZİNCAN AK PARTİ: Talha Erol Durmaz CHP: Erdoğan Özyalçın

ERZURUM AK PARTİ: Efkan Ala, Adnan Yılmaz, Zehra Taşkeneslioğlu, İbrahim Aydemir MHP: Kamil Aydın HDP: Seher Akçınar Bayar ESKİŞEHİR CHP: Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel AK PARTİ: Nabi Avcı, Salih Koca MHP: Ruhsar Demirel

GAZİANTEP AK PARTİ: Mehmet Şimşek, Abdülhamit Gül, Şamil Tayyar, Canan Candemir çelik, Abdullah Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan MHP: Ümit Özdağ, Ertuğrul Tolga Orhan CHP: Mehmet Şeker, Mehmet Gökdağ HDP: Celal Doğan, Mahmut Toğrul

GİRESUN AK PARTİ: Turhan Alçelik, Adem Tatlı CHP: Bülent Yener Bektaşoğlu MHP: Orhan Erzurum

GÜMÜŞHANE AK PARTİ: Kemalettin Aydın MHP: Mustafa Canlı

HAKKARİ HDP: Selma Irmak, Nihat Akdoğan, Abdullah Zeydan

HATAY AK PARTİ: Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Mehmet Alğan, Hacı Bayram Türkoğlu CHP: Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem MHP: Adnan Şefik Çirkin

IĞDIR HDP: Mehmet Emin Adıyaman MHP: İsa Yaşar Tezel

ISPARTA AK PARTİ: Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel MHP: Nuri Okutan CHP: İrfan Bakır

İSTANBUL AK PARTİ: İdris Güllüce, Mihrimah Belma Satır, Erol Kaya, Ahmet Berat Çonkar, Osman Can, Berat Albayrak, İsmet Uçma, Metin Külünk, Ravza Kavakcı Kan, Erkan Kandemir, Alev Dedegil, Mehmet Ali Pulcu, Hasan Sert, Hüseyin Yayman, Volkan Bozkır, Ayşe Nur Bahçekapılı, Ekrem Erdem, Aziz Babuşçu, Durmuş Alı Sarıkaya, Ethem Tolga, Şirin Ünal, Fatma Benli, Hüseyin Bürge, Sevim Savaşer, Haydar Ali Yıldız, Marka Eseyan, Mustafa Şentop, Özlem Zengin, Feyzullah Kıyıklık, Mehmet Muş, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Abdürrahim Boynukalın, Harun Karaca, Uğur Işılak, Mustafa Yeneroğlu, Mustafa Afşin Yazıcıoğlu, Mehmet Metiner, Halis Dalkılıç CHP: Şafak Pavey, Gamze Akkuy İlgezdi, Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mahmut Tanal, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, İhsan Özkes, Onursal Adıgüzel, Ali Özcan, Selina Doğan, Aykut Erdoğdu, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Dursun Çiçek, Süleyman Sencer AYata, Gülay Yedekci Arslan, Kadri Enis Berberoğlu, Didem Engin, Bihlun tamaylıgil, İlhan Cihaner, Engin Altay, Ali Şeker, Erdoğan Toprak, Eren Erdem, Murat Özçelik, Zeynel Emre, Mehmet Bekaroğlu MHP: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, Uygar Suphi Aktan, Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, Celal Adan, Murat Başesgioğlu, Meral Akşener, Atila Kaya, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem HDP: Selahattin Demirtaş, Hüda Kaya, Erdal Ataş, Turgut Öker, Filiz Kerestecioğlu, Sezai Temelli, Pervin Buldan, Garo Paylan, Abdullah Levent Tüzel, Ali Kenanoğlu, Emine Beyza Üstün.

İZMİR CHP: Selin Sayek Böme, Musa Çam, Ahmet Tuncay Özkan, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Ali Yiğit, Zeynep Altıok, Kemal Kılıçdaroğlu, Zekeriya Temizel, Mustafa Ali Balbay, Aytun Çıray, Kamil Okyay Sındır, Ali Engin AK PARTİ: Veysel Eroğlu, Fatma Seniha Nükhet Hotar, Cemil Şeboy, Hüseyin Kocabıyık, Mustafa İbrahim Turhan, Nesrim Ulema, Hamza Dağ MHP: Oktay Vural, Aslan Savaşan, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Murat Koç HDP: Ertuğrul Kürkçü, Müslüm Doğan.

KAHRAMANMARAŞ AK PARTİ: Mahir Ünal, Nursel Reyhanlıoğlu, Veysi Kaynak, Sevde Beyazıt Kaçar, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil MHP: Fahrettin Oğuz Tor, Sefer Aycan

KARABÜK AK PARTİ: Osman Kahveci MHP: Durmuş Yalçın

KARAMAN AK PARTİ: Recep Konuk, Recep Şeker

KARS HDP: Ayhan Bilgen, Şafak Özanli AK PARTİ: Mehmet Uçum

KASTAMONU AK PARTİ KASTAMONU MİLLETVEKİLLERİ: Mustafa Gökhan Gülşen, Metin Çelik MHP KASTAMONU MİLLETVEKİLİ: Emin Çınar KAYSERİ AK PARTİ: Mehmet Özhaseki, Ahmet DOğan, Yaşar Karayel, Kemal Tekden, Havva Talay Çalık MHP: Yusuf Halaçoğlu, Ali Kilci, Süleyman Korkmaz CHP: Çetin Arık

KIRIKKALE AK PARTİ: Kağan Köksal, Ramazan Can MHP: Seyih Ahmet Göçer

KIRKLARELİ CHP: Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu AK PARTİ: Hamdi Irmak

KIRŞEHİR AK PARTİ: Salih Çetinkaya MHP: Cemil Yıldırım Türk

KİLİS AK PARTİ: Reşit Polat MHP: Mustafa Yün KOCAELİ AK PARTİ: Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Cemalettin Kaflı CHP: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan MHP: Saffet Sancaklı, Lütfü Türkkan

KONYA AK PARTİ: Ahmet Davutoğlu, Mustafa Baloğlu, Hüsnüye Erdoğan, Ziya Altunyaldız, Muhammet Uğur Kaleli, Leyla Şahin Usta, Mehmet babaoğlu, Abdullah Ağralı, Halil Etyemez, Rüveyde Gülseren Işık, Hacı Ahmet Özdemir MHP: Mustafa Kalaycı, Mustafa Sait Gönen CHP: Mustafa Hüsnü Bozkurt

KÜTAHYA AK PARTİ: Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel MHP: Alim Işık

MALATYA AK PARTİ: Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar, Bülent Tüfenkci

CHP: Veli Ağbaba

MANİSA AK PARTİ: Recai Berber, Uğur Aydemir, Selçuk Özdağ, Murat Baybatur CHP: Özgür Özel, Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer MHP: Erkan Akçay, Zeynel Balkız

MARDİN HDP: Mithat Sancar, Gülser Yıldırım, Erol Dora, Mehmet Ali Aslan, Enise Güneyli AK PARTİ: Orhan Miroğlu

MERSİN CHP: Hüseyin Çamak, Durmuş Fikri Sağlar,Aytuğ Atıcı AK PARTİ: Mustafa Muhammet Gültak, Yılmaz Tezcan, Muhsin Kızılkaya MHP: Oktay Öztürk, Baki Şimşek, Ali Öz HDP: Dengir Mir Mehmet Fırat, Çilem Öz

MUĞLA CHP: Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir AK PARTİ: Hasan Özyer, Hasan Kökten MHP: Mehmet Erdoğan MUŞ HDP: Burcu Çelik Özkan, Ahmet Yıldırım AK PARTİ: Mehmet Emin Şimşek

NEVŞEHİR AK PARTİ: Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk MHP: Mehmet Varol

NİĞDE AK PARTİ: Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen MHP: Vedat Bayram ORDU AK PARTİ: Numan Kurtulmuş, Oktay Çanak, İhsan Şener CHP: Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel OSMANİYE MHP: Devlet Bahçeli, Ruhi Ersoy AK PARTİ: Suat Önal, Mucahit Durmuşoğlu

RİZE AK PARTİ: Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkın Bak

SAKARYA AK PARTİ: Ayşenur İslam, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Ali İnci MHP: Zihni Açba CHP: Engin Özkoç

SAMSUN AK PARTİ: Akif Çağatay Kılıç, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt CHP: Kemal Zeybek, Hayati Tekin MHP: Erhan Usta, Hüseyin Edis SİİRT HDP: Kadri Yıldırım, Hatice Seviptekin AK PARTİ: Yasin Aktay

SİNOP AK PARTİ SİNOP MİLLETVEKİLİ: Cengiz Tokmak CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ: Barış Karadeniz

SİVAS AK PARTİ: İsmet Yılmaz, Hilmi Bilgin, Selim Dursun MHP: Celal Dağgez CHP: Ali Akyıldız

ŞANLIURFA AK PARTİ: Nureddin Nebati, Mehmet Kasım Gülpınar, Seyit Eyyüpoğlu, Mazhar Bağlı, Halil Özcan, Hamide Sürücü, Ahmet Eşref Fakıbaba HDP: Osman Baydemir, Dilek Öcalan, İbrahim Ayhan, Leyla Güven, Ziya Çalışkan

ŞIRNAK HDP: Faysal Sarıyıldız, Leyla Birlik, Ferhat Encu, Aycan İrmez

TEKİRDAĞ CHP: Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü AK PARTİ: Mustafa Yel, Ayşe Doğan MHP: Bülent Belen

TOKAT AK PARTİ: Coşkun Çakır, Celil Göçer, Fatma Gaye Güler MHP: Abdurrahman Başkan CHP: Orhan Düzgün

TRABZON AK PARTİ: Süleyman Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar MHP: Koray Aydın CHP: Haluk Pekşen

TUNCELİ HDP: Alican Önlü, Edibe Şahin

UŞAK AK PARTİ: Mehmet Altay CHP: Özkan Yalım MHP: Durmuş Yılmaz

VAN HDP VAN: Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Lezgin Botan, Yurdusev Özsökmenler, Adem Özcaner, Tuğba Hezer, Selami Özyaşar, Remzi Özgökçe AK PARTİ: Burhan Kayatürk

YALOVA AK PARTİ: Fikri Demirel CHP: Muharrem İnce

YOZGAT AK PARTİ: Abdülkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer MHP: Sadir Durmaz

ZONGULDAK CHP: Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş AK PARTİ: Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu MHP: Zeki Çakan

(İLKHA)

Bu kategoriye ait diğer 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim