• BIST 114.809
 • Altın 397,185
 • Dolar 6,8596
 • Euro 7,7623
 • Ankara 21 °C
 • İstanbul 24 °C
 • Konya 22 °C
 • Antalya 27 °C
 • Diyarbakır 25 °C
 • Erzurum 15 °C
 • İzmir 28 °C
 • Rize 22 °C

Nasrallah Temmuz 2006 Zaferinin 10. Yılında Konuştu

Nasrallah Temmuz 2006 Zaferinin 10. Yılında Konuştu
Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Siyoinstlere karşı 2006 Temmuz savaşında kazanılan askeri zaferin 10. yılı kutlamalarında konuştu.

Hizbullah'ın işgalci İsrail'e karşı Temmuz 2006'da kazandığı zaferin yıldönümünü münasebetiyle Güney Lübnan'da düzenlenen etkinlikte konuşan Seyyid Nasrallah, önemli mesajlar verdi.
Hasan Nasrallah, konuşmasında şunları kaydetti:
"Bismillahirrahmanirrahim
Allah’ın yardımı ve inayetiyle, zaferi onuru ve gururu yaşadık. Siyonist düşmana karşı savaşta bizi savunan ve bizden yardımını esirgemeyen Allah’a hamdolsun.
Direnişin kurduğu ordu, halk, devlet denklemine destek veren ve bu direnişin yanında duran herkese şükranlarımızı sunuyoruz.
İsrail’in Temmuz 2006 hedef ve çıkarları çok çok büyüktü. Bizler bu hedeflerin yerine getirilmesine engel olarak zaferi kazandık. 2006 Temmuz savaşı İsrail’in fiilen üstlendiği Amerikan kararlarına dayalı Lübnan’a yönelik bir savaştı. Bizi toprağa gömecek, silahlarımızı ellerimizden alacaklardı. Lübnan’daki aktivitelerimizi sınırlandıracaklardı. Planları buydu. Hizbullah’ı güneyden süpürecek, yerel halkı bezdirecek ve Hizbullah’ı sınırdışı edeceklerdi.
Lübnan’a yabancı askeri birlikler konuşlandıracak; İsrail’in bölgedeki güvenliğini arttıracak ve 2 Siyonist askeri alacaklardı! Tüm bunlar C.Rice’ın ilan ettiği “Yeni OrtaDoğu” planı çerçevesinde gerçekleşti. Önce Hizbullah’ı sonra Suriyeyi sonra tüm Filistinli direniş gruplarını bitireceklerdi.Fakat başaramadılar. Hizbullah o gün, savunma pozisyonundaydı ve Hizbullah’ın planları düşmanın hedeflerini akamete uğratmak üzere kuruluydu! Bu savaştan sonra İsrail, askeri, siyasi ve ekonomik anlamda çok ciddi yaralar aldı. O günleri hepimiz biliyoruz. 2006 Temmuz zaferimiz, Siyonist orduda yapısal sarsıntılara yol açtı. Herkes birbirini suçlamaya başladı. 
2006 Temmuz zaferimizden sonra, Siyonistler arasında Siyonist orduya olan güven ve destek azaldı.  2006 mağlubiyetini tadan Siyonistlerde yönetim de diğer savaş dönemlerine nazaran en zayıf olduğu dönemi yaşadı. Siyonistler 2006’dan beri bir liderlik/yönetim krizi yaşıyorlar.
Siyonist entitede artık bir güven sorunu var. 2006 zaferimiz, Siyonist orduda Ben Gurion’un kurduğu geleneksel öğretiyi yıktı. Siyonist ordu 2006’dan beri, tarihinde yeni bir sürece işaret edercesine işgal altında tuttuğu topraklarda savaş kazanamadı! Siyonistler kendisine dönük tehditlerle karşılaştırıldığında Hizbullah’ın farklı bir noktada olduğunu (caydırıcılığını) görüyor. Siyonistler, 2006’dan sonraki 2008 Gazze savaşında hedeflerini açıkça ilan edemediler! Çünkü bir önceki savaşta hezimeti tattılar! Direnişin roketleri işgal altındaki toprakların tamamına ulaşabilir! Bu hezimet, Siyonist rejim için yaşamsal bir tehdide dönüştü. 2006 savaşından önce ABD’nin Irak’taki varlığına güveniyorlardı. Siyonistler, 2. bir savaşın ne denli şedid geçeceğini tahmin edebiliyorlar. Böylesi bir savaşa cesaret edemiyorlar! Siyonist İsrail, artık üstünlük kurmak üzere değil; hayatta kalmak üzere planlar yapıyor! Şimon Perez, savaştan önce Arap halkının İsrail’i artık kabul etmeye başladığını söylüyordu. Savaştan sonra bu söylem değişti! Siyonist rejim, askeri planların sürdürülebilir olmadığını İsrail’in geleceğinin askeri açıdan tehdit altında olduğunu görüyor! Netanyahu’nun Lübnan sınırında sakinlik olması yönündeki çağrıları bu stratejik cayıdırıcılık teorisinin işe yaradığını gösteriyor. Tüm bu kanıtlar, İsrail’in sundukları/itirafları. Biz kanıt sunmuyoruz çünkü herkes İsrail’e güveniyor; bize güvenen yok.
Temmuz savaşı İsrail’i kalbinden vurmuş; Ruhunu sarsmıştır! Problem şu ki: Araplar, Ben Gurion’dan bu yana İsrail’in çok güçlü ve yenilmez olduğunu söyleyip durdular/duruyorlar. Fakat o gün dizleri üzerine çöken İsrail olmuştu. Bint Cübeyl’i hususen seçmişlerdi. Çünkü 2000’deki konuşmamda orada söylemiştim, 2000’deki konuşmamda orada söylemiştim o meşhur sözümü: “İsrail, Örümcek yuvasından daha zayıftır”. İşte yıllar sonra Netanyahu, “Örümcek yuvasından bahsedenler, çelikle tanışacaklar” diyerek açmıştı 2006 savaşını. Bin Cubeyl savaşı Netanyahu’nun bu sözünü ona yedirdi ve parçalanan tanklar ile örümcek ağını herkes gördü. 2006’dan önce bizler sınırda evler inşa edemiyorduk fakat onlar yerleşim yerleri kuruyorlardı. Ama bugün biz sınırdayız onlar yok! Yerleşim yerleri artık duvarlarla çevrili! Bu zafer değil midir? 
Dikkatinizi başka bir noktaya çekmek istiyorum. DAEŞ’in ABD’li yetkililerin eliyle kurulduğuna dair itiraflar ve beyanatlar var. Bağdadi eski bir Amerikan “esiri”. Colani de Bağdadi’nin eski bir arkadaşı. ABD’ Suud’a bu çapulcular fonlaması emrini verdi. İthal alimler ve ithal silahlarla Irak ve Suriye’de 10 binlerce ithal savaşçı ile bu radikal gruplar kuruldu! Tüm bunlara, Hizbullah’ı vurmak/zayıflatmak için (gözyumduklarını) onay verdiklerini itiraf ettiler Amerikalılar! ABD, bu tekfirci gruplara “Yeni ortadoğu” projesi çöktükten sonra “yol verdi”.
ABD, Irak ve Afganistan’da sıkışınca İsrail hamle yapamadı. Bu kez Körfez ülkelerini kullandılar Suriye’yi/ordusunu yok etmek için. Suriye’de planları, Tekfirci gruplarla halkın gözünü korkutup halkı herhangi bir çözüme razı olmaya zorlamaktı! Obama, seçimlerde demokratların elini güçlendirmek için Musul ve Rakka’yı almak istiyor IŞİD’in elinden.Bundan 5 yıl önce(o zaman DAEŞ yoktu) el-Kaide’ye “sizi kullanacaklar ve sonra üzerinize gelip sizi bitirecekler” demiştim. Yine söylüyorum; Bölgeyi zayıflatmak için kullanıldınız. Eğer içinizde iman kırıntısı varsa DURUN! ABD’nin elini güçlendiriyorsunuz! Kendinizi Bağdat/Şam/Pakistan/Afganistan’da patlatıp şehid olduk diyorsunuz. Ne için? Kimin çıkarına!
Bize diyorlar ki; savaş cephelerinden çekilin. Eğer sahadan çekilirsek; DAEŞ ve Nusra bölgeyi yıkar! Biz buna müsaade etmeyeceğiz! Çocukluğumdan beri aşura meclislerinde “savaş ve teslimiyet arasında “HEYHAT MİNEZZİLLE” (zillet bizden uzaktır) diyerek büyüdüm! 2006 savaşında "Zillet Bizden Uzaktır” sözünü iliklerime kadar hissederek yaşadım her anı!
Siyonist rejim, ultimatom verdiği an “HEYHAAAT MİNEZZİLLEH” diye haykırdı tüm hücrelerim!!! Bize karşı plan ve kumpas kuranlara diyorum ki; biz öldürülmekle yenilmeyiz/yenemeyeceksiniz. Yenilgiler dönemi geride kalmıştır. Artık zaferler dönemindeyiz...
2006’dan beri yapamadıklarını şimdi iftira ve karalamalarla yapmaya çalışıyorlar!" (Ajanslar)

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Lübnan'da Yoksuluğun Sebebi Dış Baskı19 Haziran 2020 Cuma 19:52
 • Hasan Nasrallah Gündemi Değerlendirdi17 Haziran 2020 Çarşamba 14:39
 • Lübnan'da Gerginlik Dinmiyor13 Haziran 2020 Cumartesi 18:00
 • Lübnan'da Halk Sokaklarda12 Haziran 2020 Cuma 14:28
 • Hizbullah'dan Direniş Vurgusu12 Haziran 2020 Cuma 14:18
 • Birkaç Yıl İçinde İsrail Yok Olacak08 Haziran 2020 Pazartesi 19:05
 • Hizbullah’tan Ramazan Şallah Mesajı07 Haziran 2020 Pazar 20:08
 • "Kasım Süleymani Kudüs Şehididir"21 Mayıs 2020 Perşembe 01:58
 • Nasrullah: Tekfirciler İslam Dünyasının Sorunu14 Mayıs 2020 Perşembe 17:58
 • Nasrallah, Almanya'nın "Hizbullah" Kararını Değerlendirdi04 Mayıs 2020 Pazartesi 20:47
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim