• BIST 102.771
 • Altın 225,904
 • Dolar 5,3119
 • Euro 6,0060
 • Ankara -2 °C
 • İstanbul 8 °C
 • Konya 4 °C
 • Antalya 12 °C
 • Diyarbakır 5 °C
 • Erzurum -16 °C
 • İzmir 5 °C
 • Rize 9 °C

Mısır ve Mısırcılar(!)

İbrahim Küçük

 

 

MISIR VE MISIRCILAR!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Günlerdir Mısır Halkı"nın direnişi sürüyor. Ne esef vericidir ki Mısır Halkı"nın sırtından ahkâm kesiliyor. Oysa Mısır Halkı yıllardır fravni zulüm altında hayat-ı idamesi ve din-i ikamesi için çaba sarf ediyor. Dünyadaki İslami hareketleri ve Mısır direnişini sinemada patlamış mısır yiyerek film hakkında yorum yapan mısırcı obezler gibi izleyen bir güruh en az Hüsnü Mübarek kadar can sıkıcı bir sahilde dolaşıyor.

 

Kendi ofisinde ya da balkonunda İslam"ın bir kısmını bile ikame ettirmekten aciz tiplerin Mısır Halkı"nı sanki şirk ideolojisine koşuyormuşçasına algılaması, sunması Tahrir Meydanı"nında kanları dökülen, canları ve malları ile “LA” diyen mü"minler ve diğer insanlar hakkında pervasız yorumlar yapması ciddi bir hak ihlali olması hasebiyle istiğfara muhtaç bir durumdur.

 

Her nesneyi özellikle fikirsel ve açısal farklılıkları sadece siyah ve beyaz olgusuyla değerlendiren, asla gri, füme, kırmızı, mavi ve daha binlerce renk olabileceğini aklına getirmeyen, fehmedemeyen Tevhid"i ve Tevhid"e giden yolları gereği gibi kavrayamamış çokluk engellisi kişilerin Siyer-i Nebevi"yi yeniden okumaya ne kadar da muhtaç olduğunu tekraren görmek üzücüde olsa acı bir hakikat.

 

Kafalarında sadece Medine barındıranlar Taif"i, Mekke"yi, Habeşistan"ı tarihsel bir coğrafya sanıp bu mubarek beldelerin aynı zamanda siyasi bir öğreti durakları olduğunu kavramayanlar sığ düşüncelerinden kendilerini kurtaramayacaklardır. Medine"ye ulaşamayanların zor bir Taif"e gidişi göze alması veya Necaşi"nin Habeşistan"ına hicreti sadece mekân değişikliği midir? Hayır, öyle olsaydı “tövbe etmek de bir hicret” olmazdı. Mekân değişikliği kadar hal değişikliği de bir yer değiştiriş, bir arayıştır, bir direniştir. Mısır Halkı"na “ya Medine ya da firavun” diye dayatan sığ mantık bilmelidir ki Mısır Halkı Medine için yola çıksa da eğer muvaffak olamasa bile mutlaka Habeşistan"ına kavuşacaktır. Medine"ye ulaşamayışı, Medine istikametinin şimdilik zor görünüyor olması atılan her adımı batıl ya da şirk olarak görmeye kalkışmak Siyonist devletin ekmeğine yağ sürmekten başka bir işe yaramayacaktır.

 

O halde Mısır Halkı"nın zulümden kaçıp Medine"ye varmasa bile en azından Habeşistan"ına varışına duacı olmak, çarpık ve acımasız yorumlardan kaçınmak, davalarını dava bilmek kardeşlik vecibesidir.

 

 Siyonist devlet de biliyor ki Mısır Habeşistan"a döndüğü an Filistin"de Medine"ye doğru yola çıkacaktır İnşallah. Evet, Mısır Filistin"in Habeşistan"ına gebe Filistin"de Mısır"ın ve Ortadoğu"nun Medine"sine gebedir. Mısır Habeşistan"ı doğurduğu an Filistin"de Medine"sini rahminde büyütmeye başlayacaktır. Ve bu doğumun sancısını asıl Siyonist devlet taşıyacaktır. Dokuz doğuracak olan “İsrail” olacaktır. Doğacak olan çocukları Batı dünyası sütsüz bıraksa da, iş birlikçi kukla sultanlar doğmuş olan güzidelere gayri meşru bebek muamelesi yapsa da İran"ın siyah petrolü bem beyaz bir süte dönüşecektir.

 

Mevlana"nın dediği gibi “La süpürgesi ile sokaklar süpürülmeden İllallah sarayına varılmaz”. Eline “La” süpürgesini alabilmiş her insan onurlu insandır. Selam olsun o kutlu temizlere ve temizleyicilere…

Bu yazı toplam 5755 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Zaferhan
28 Nisan 2011 Perşembe 15:07
Fazıl Bey kardeşe..
Evet güzel anekdotlarla yazısını kısa geçmiş.Oysa yazacağı pek çok şey olabileceği altarımından belliydi.Arkadaşım bu köşeleri kullanın, yazar çizer ben yazdım oldu mantığıyla yazmasın.Demirel vari "verdimse ben verdim" yok öyle bir şey.Köşe yazarı arkadaşların işi yazmak, uyarmak sizin ve bizim işimiz.Eleştirilerinizi ve tesbitlerinizi yazmaya devam edin.
195.245.227.108
FAZIL
09 Şubat 2011 Çarşamba 18:44
cevap
Fransız Ortadoğu uzmanı Dominique Thomas “cihat iddiasındaki örgütlenmelerin yol ayrımında” olduğunu söylerken bir diğer uzman Jean-Pierre Filiu, “şeratçıların suskunluğu şaşkınlığından kaynaklanıyor. Arap dünyasındaki halk ayaklanmasına hazırlıksız yakalandılar” dedi.

Jean-Pierre Filiu, Batı’nın Arap ülkelerinde İslamcıların iktidara geleceği yönündeki endişelerin yersiz olduğunu savunurken,“Protestocular İslam devleti ya da hilafet için değil,şeriatçıların kesinlikle benimsemediği demokrasi ve özgür seçimler için ölümü göze alıyor” dedi.
88.247.135.209
dinle
09 Şubat 2011 Çarşamba 10:20
Selam Olsun İhvan'a Benna'ya...
Allah Razı Olsun Hocam elinize sağlık.
88.235.202.229
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim