• BIST 111.032
 • Altın 174,588
 • Dolar 4,0640
 • Euro 4,9847
 • Ankara 14 °C
 • İstanbul 14 °C
 • Konya 18 °C
 • Antalya 22 °C
 • Diyarbakır 20 °C
 • Erzurum 14 °C
 • İzmir 20 °C
 • Rize 17 °C

Milli Gazete'den Zina Suç Sayılmalı Çağrısı

Milli Gazete'den Zina Suç Sayılmalı Çağrısı
Adalet Bakanlığı’nın hazırladığı kanun tasarısı taslağına göre, fuhşa teşvik eden kişiler ve bunlara yardım edenler 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek. Ancak atılacak bu adım da eksik kalıyor.

Adalet Bakanlığı’nın hazırladığı kanun tasarısı taslağına göre,  fuhşa teşvik eden kişiler ve bunlara yardım edenler 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek. Ancak atılacak bu adım da eksik kalıyor. Çünkü, Allah’ın kesin olarak haram kıldığı zina ülkemizde hala suç sayılmıyor. Kanun tasarısı fuhşu tamamen ortadan kaldıracak şekilde zinanın yeniden suç sayılması ve LGBTI gibi sapık akımlara müsaade eden mevzuatın ortadan kaldırılması sağlanmalıdır.
 
Toplumu günaha itmek için, AB’nin büyük ifsat projesi olarak, Avrupa Birliği Uyum Yasaları çerçevesinde 2005 yılında zina suç olmaktan çıkartılmıştı. Milli Gazete, zinanın suç olmaktan çıkartılmasından bu yana attığı manşetlerle sürekli bu büyük yanlışı gündemde tuttu. Eksik de olsa bir adım atılıyor. Adalet Bakanlığının hazırladığı kanun tasarısı taslağındaki düzenlemeyle telefon numaraları ve fotoğrafların bulunduğu, cadde ile sokaklara atılan fuhuş içerikli kartvizitleri dağıtanlar hapis cezasına çarptırılacak. Yeter mi yetmez. Allah’ın açık bir şekilde büyük günahlardan saydığı ve toplumun temeli aileyi sarsan zina tamamen suç kapsamına alınmalı.
 
“FUHUŞ DAVETİYESİ” NİTELİĞİNDEKİ KARTVİZİTLERE HAPİS
 
Adalet Bakanlığınca hazırlanan, çeşitli düzenlemeleri içeren ve Başbakanlığa gönderilen kanun tasarısı taslağının yasalaşmasıyla, büyük şehirler başta olmak üzere birçok kentteki cadde ve sokaklarda üzerinde fotoğraf ile telefon numaralarının yer aldığı “fuhuş davetiyesi” niteliğindeki kartvizitleri dağıtanlar, hapis cezasına çarptırılacak.
 
4 YILDAN 10 YILA KADAR HAPİS CEZASI 

Fuhşa teşvikin önlenmesi ve fuhuşla mücadele kapsamındaki yeni düzenlemeye göre, Türk Ceza Kanununun (TCK) 227’nci maddesinin birinci fıkrasına eklenen hükümle çocuklara, ikinci fıkrasına eklenen hükümle yetişkinlere fuhuş amaçlı hazırlanmış görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünleri veren, dağıtan veya yayan kişiler cezalandırılacak. TCK’nın 227’nci maddesinin birinci fıkrasındaki “Çocuğu fuhşa teşvik eden, bunun yolunu kolaylaştıran, bu maksatla tedarik eden veya barındıran ya da çocuğun fuhşuna aracılık eden kişi, dört yıldan on yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır. Bu suçun işlenişine yönelik hazırlık hareketleri de tamamlanmış suç gibi cezalandırılır.” hükmünde değişiklik yapılacak.
 
ARACILIK EDENLERE DE CEZA
 
Kanun kapsamında fuhşa teşvik edenlerle birlikte bunlara yardımcı olanlar da ceza alacak. Kanun tasarısında, “Çocuğu fuhşa teşvik eden, bunun yolunu kolaylaştıran, bu maksatla tedarik eden veya barındıran, bunun reklamını yapmak amacıyla hazırlanmış görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünleri veren, dağıtan veya yayan ya da çocuğun fuhşuna aracılık eden kişi, dört yıldan on yıla kadar hapis ve beş bin lira kadar adli para cezası ile cezalandırılır. Bu suçun işlenişine yönelik hazırlık hareketleri de tamamlanmış suç gibi cezalandırılır” ibareleri yer alacak.
 
Bu hüküm söz konusu kartvizitlerin dağıtımına ilişkin düzenlemenin de eklenmesiyle, “Çocuğu fuhşa teşvik eden, bunun yolunu kolaylaştıran, bu maksatla tedarik eden veya barındıran, bunun reklamını yapmak amacıyla hazırlanmış görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünleri veren, dağıtan veya yayan ya da çocuğun fuhşuna aracılık eden kişi, dört yıldan on yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır. Bu suçun işlenişine yönelik hazırlık hareketleri de tamamlanmış suç gibi cezalandırılır.” şeklinde değiştirilecek. Aynı maddenin ikinci fıkrası da “Bir kimseyi fuhşa teşvik eden, bunun yolunu kolaylaştıran, bunun reklamını yapmak amacıyla hazırlanmış görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünleri veren, dağıtan veya yayan ya da fuhuş için aracılık eden veya yer temin eden kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis ve üç bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır. Fuhşa sürüklenen kişinin kazancından yararlanılarak kısmen veya tamamen geçimin sağlanması, fuhşa teşvik sayılır.” şeklinde yeniden düzenlenecek. Böylece söz konusu kartvizitlerin dağıtımını yapanlar, fuhşa teşvikin çocuklara yönelik olması halinde 4 yıldan 10 yıla, yetişkinlere yönelik gerçekleşmesi halinde ise 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak.
 
1926’DAN BERİ SUÇTU

1926 tarihli eski Türk Ceza Kanunu’nun 440. maddesi kadınlar, 441. maddesi de erkekler için zina suçunu düzenliyordu. Türk Ceza Kanunu’nun 440, 441, 442, 443 No’lu zinayı düzenleyen maddeler yeni 2005 yılında çıkarılan yeni yasaya konulmadı. Böylelikle zinaya ilişkin her türlü yaptırım yok sayıldı. Örneğin bir vatandaş polise “Eşim filan evde şu anda beni bir başkası ile aldatıyor, baskına gidelim. Suçüstü halde yakalayalım ben, boşanacağım”  diye başvursa polis “Türk Ceza Yasası’nda böyle bir suç yok. Arama yapamayız.” cevabını veriyor. Zina suç olmadığı için polis hâkimden arama izni alamıyor.
 
ZİNANIN SUÇ OLMAKTAN ÇIKARTILMASI SAPKIN YÖNELİMLERİ DE ARTIRDI
 
İnsan yaratılışına aykırı olan ve Allah (C.C.) tarafından şiddetle haram kılınan cinsel sapkınlıklar (Homoseksüellik gibi) ülkemizde zinanın suç olmaktan çıkartılmasıyla birlikte cüret kazandı. LGBTİ gibi sapkın yönelimdeki kişilere LGBTİ gibi dernek kurma hakkı tanındı. LGBTİ üyeleri büyükşehirlerde aleni bir şekilde Ramazan’da yürüyüşler düzenledi. Bir dizi etkinlikle toplumu açıkça günaha davet etti.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • CHP'nin İlk Adayı Belli Oldu20 Nisan 2018 Cuma 12:16
 • NATO Genel Sekreteri: Türkiye Sınırlarımızı Koruyor20 Nisan 2018 Cuma 11:28
 • Ankara'da Festivale Siyonistler Sponsor Oldu !19 Nisan 2018 Perşembe 20:37
 • İsrail İle Ticaret %22 Arttı19 Nisan 2018 Perşembe 20:04
 • "Erdoğan'ın Gücü Komutanlara Yetmedi"19 Nisan 2018 Perşembe 17:15
 • Filistinli iki Kardeş 70 Yıl Sonra Kavuştu19 Nisan 2018 Perşembe 17:09
 • Kılıçdaroğlu'ndan Adaylık Açıklaması19 Nisan 2018 Perşembe 17:02
 • İHH ve Yeşilay’dan Ortak Çalışma19 Nisan 2018 Perşembe 16:13
 • Osman Baydemir'e Büyük Şok19 Nisan 2018 Perşembe 15:32
 • Temel Karamollaoğlu Adaylık İçin İsim Vedi19 Nisan 2018 Perşembe 15:12
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim