• BIST 112.122
 • Altın 174,898
 • Dolar 4,0406
 • Euro 4,9882
 • Ankara 16 °C
 • İstanbul 14 °C
 • Konya 19 °C
 • Antalya 18 °C
 • Diyarbakır 20 °C
 • Erzurum 11 °C
 • İzmir 22 °C
 • Rize 11 °C

Kamuda Bilgi İşlem Depremi

Kamuda Bilgi İşlem Depremi
17 Aralık operasyonu sonrası başlayan görevden almalara yenileri eklendi. İşte tam liste...

Kamuda 17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonunun ardından başlayan görevden alma ve atama rüzgarı bugün de devam etti. Bugünkü görevden almaların kamu kurumlarının beyni niteliğindeki Bilgi İşlem Dairelerinde olması dikkat çekti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Dursun Gökmen ile yine Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet Sunumu Genel Müdürü Adem Onar, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakan Faruk Çelik'in imzası olduğu üçlü kararname ile görevden alındı. Gökmen, başka bir göreve atanmak üzere daire başkanlığından alınırken, Onar, Bakanlık Müşavirliği'ne atandı.

KAPLAN GİTTİ

Hürriyet'in haberine göre, Bilgi İşlem depreminin yaşandığı bir diğer bakanlık ise Gümrük ve Ticaret Bakanlığı oldu. Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Volkan Kaplan yine üçlü kararname ile bu görevinden alınarak, Bakanlık Müşavirliğine atandı.

Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Faruk Töremiş ise bu görevinden alınarak, Gümrük ve Ticaret Başmüfettişliğine atandı. Tevfik Usta da Gümrük ve Ticaret Başmüfettişliğine atanan bir diğer isim oldu.

Gümrük ve Ticaret Müfettişi Şenay Algün ise, Gümrük ve Ticaret Başmüfettişliğine atandı.

YILDIZ GİTTİ YILMAZ GELDİ

Depremden etkilenen bir başka bakanlık Gençlik ve Spor Bakanlığı oldu. Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Türker Turan Yıldız, yine üçlü kararname ile bu görevinden alındı. Yerine Bakanlık Müşaviri Huzeyfe Yılmaz atandı. Gençlik ve Spor Bakanlığında Bakanlık Müşaviri olan Ercan Yavuz da başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

İKİ MÜSTEŞAR YARDIMCISI GİTTİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet İslamoğlu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferhat Şelli de görevden alınarak, bakanlık müşavirliğine atandılar.

ADLİ TIPTA YENİ YÜZLER

Atama rüzgarının etkilediği bir diğer kurum ise Adli Tıp Kurumu oldu. Adlî Tıp Kurumu Üçüncü Adlî Tıp İhtisas Kurulu Genel Cerrahi Üyeliğine, İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Öncel görevlendirildi. Bu görevlendirme de Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Gül'ün imzaladığı üçlü kararname ile yapıldı.

Aynı şekilde, Adlî Tıp Kurumu Dördüncü Adlî Tıp İhtisas Kurulu Başkanlığına, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alaattin Duran görevlendirildi.

Adlî Tıp Kurumu Birinci Adlî Tıp İhtisas Kurulu Genel Cerrahi Üyeliğine, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Hastane Genel Koordinatörü ve Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Adem Akçakaya getirildi.

BİR DE GÖREVDEN ALMA...

Adlî Tıp Kurumu İkinci Adlî Tıp İhtisas Kurulu Genel Cerrahi Üyesi Doç. Dr. Fatih Aydoğan ise yine üçlü kararname ile görevinden alındı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda boş bulunan 1.derece kadrolu ve 6400 ek göstergeli Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğüne Başmüfettiş Muhsin Dere atandı.

Ekonomi Bakanlığı Müşavirliğine ise İbrahim Zait Ceyhan; Kalkınma Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine I.Hukuk Müşaviri Ahmet Keleş atandı.

MALİYE'DE YENİ MÜFETTİŞLER...

Maliye Bakanlığı'nda ise yeterlik sınavında başarı göstererek, üçlü kararname ile vergi müfettişliklerine atanan isimler ise şöyle:

Salih BAYAR, Ramazan ÖZDEMİR, İsmail Yener ÇINAR, Halime Eda KAÇAR, Ömer GÜLEÇ, Volkan ÖKSÜZ, Gökhan ZURNACI, Alaaddin ERTAŞ, Osman ÖZDEMİR, Deniz ŞAHİN, Cumhur Gürkan BOYAR, Nuray SARIKAN, Aydın KOCA, Ayşegül BIÇAKCI, Yusuf BEKTAŞ, Emrah AKÇAY, Nihal ŞENGÜL, Ayça ARAT, Mustafa AKBULUT, Oktay COŞGUN, Osman ÇAMLI, Gizem ÇİÇEKÇİ FİLİK, Fethiye ELMA, Hüseyin Murat BATTAL, Baki ASLAN, Zehra KOPAR, Cem SUSULU, Mustafa MAZLUMOĞLU, Selahattin BARLIK, Çağlar KÜPCÜ, Şahin ÇAVUŞOĞLU, İrfan ASLAN, Ercan YARDIM, Leman KILINÇKAYA, İbrahim ELMAS, Taner SUNGUR, Ömer KAPLAN, Alper GÜZELYALÇIN, Faruk DEMİRHAN, Levent ASARKAYA, Ertan AYDOĞAN, Soner ŞAHİN, Harun ÇELİK, Ufuk YILMAZ, Mustafa Sefa MAZLUM, Sedat ÖNER, İnci Mürüvvet GÜNDOĞAN, Filiz FİDAN, Yekta İNÖZÜ, Kayhan YÜKSEL, Halil GENCER, Selda CEYLAN, Mustafa Raşit ÖZEN, Emre GÖK, Onur Kemal ALBAYRAK, Mehmet SAYDAN, Özgür KILINÇKAYA, İskender EKİCİ, Derya BUDAK ŞEN, Mustafa Serhan YILDIRIM, Yunus Emre ÜNAL, Fatma Gül DÖLEK, Serhat KÜÇÜKKARACA, Levent Onur AYDUĞAN, Bilal ÖZKUL, Nur YEŞİLKAYA, İbrahim UZUN, Barış EREL, Sinem BARAN MENGÜLOĞUL, Musa Onur BESKİSİZ, Mehmet AYVALLI, Orhan SALDAMLI, Sinan YILMAZ, Duygu GENÇ, Bahadır KÜPOĞLU, Sultan Burçin AKSOY, Demet DURMAZ, Utku ÇELİK, Didem EKER, Tuğba ÖZER, İsmail AKTAY, Filiz YAĞIZ, Ali ŞENEL, Hüseyin ERÖZYÜREK, Kadir TUNÇ, Engin ÖZDEMİR, Erhan ÜSTÜN, Mehmet BALCIOĞLU, Serdar ÇELİK, Volkan EKİNCİ, Hakan DUTUCU, Emel ARTIKLAR, Hatice ÜN ÖCAL, Mehmet Fatih ÖZMEN, Seylan KARAHAN, Derya TOPAL, İsmet AKGÖZ, Ömer DURGUN, Mert ENDAR, Yasemin EFİR, Nazife GÖKALP, Mustafa OK, Zeynep Ceren TURAN, Ulvi Cantürk KAYA, Mehmet PAZOĞLU, Suna CERİT, Nilay ÖZAYDIN, Abdullah AKKUŞ, Ahmet TORBALI, Dilşah YARŞILIKAL, Ahmet EKİN, Ömer ATA, Didem ERÇAKAL, Seyfullah KUZU, Seyit AKPINAR, Nuran SARIASLAN, Gülhan KABADAYI, Gökhan ALDEMİR, Mevlüt KAYA, Engin ALTINIŞIK, Mustafa ERGÜNEŞ, Armağan SÜTLÜOĞLU, Abdulcelil TEKDEMİR, Emre SARKMAZ, Tuğçe ÜREDİLER, Ümit EYLEV, Ersin TURHAN, Serkan BÜYÜKLEBLEBİCİ, Servet UÇKAN, Musa DENİZ, Metin AKBIYIK, Erdem KARAKURT, Ahmet K.KARACA, Ümit AKGÜMÜŞ, Selda YILDIZ ÇEVİK, Mehmet YILMAZ, Cihan ALADAĞ, Celalettin HAMAYKAYA, Burhan GÖRÜR, Kevser DOĞAN ÇAMPINAR, Sait KÖYSÜREN, Cihan ORS, Mustafa HASDEMİR, Ayşe Damla ORKAN, Meltem Gülen KOÇ, Mehmet BAYRAM, Emine AYLUÇTARHAN, Burcu ALAN, Duygu Nur YILMAZ, İsmail SOYALP, Şerif AŞKIN, Fatih HAYTA, Fatih KAYNAK, Ali Kemal GAYGILI, Sabri UZUN, Yıldıran YILDIRIM, Resul ÖZMEN, Hasan Burak GÖKÇEN, Bekir ÇELİK, Serkan SARI, Fatih GÜVEN, İlyas ÖZEL, İsmail DUNDAR, Asım CENGİ, Mustafa UZUN, Ahmet Ulvi ÇOŞKUN, Ali KOYUNCU, Zeki GÖKHAN, Kadir SARICA, Gökhan DEMİRLİ, Üzeyir GÜLLÜ ile Hacı Ali GÖK.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Osman Baydemir'e Büyük Şok19 Nisan 2018 Perşembe 15:32
 • Temel Karamollaoğlu Adaylık İçin İsim Vedi19 Nisan 2018 Perşembe 15:12
 • Müslümanlara Hakaret Edene Para Cezası19 Nisan 2018 Perşembe 14:19
 • Adalet Bakanlığı: Cezaevlerinde Kapasite Sıkıntısı Var19 Nisan 2018 Perşembe 14:05
 • "Erken Değil Canım, Ancak Gideriz"19 Nisan 2018 Perşembe 13:49
 • CHP Sözcüsü : En Büyük Aday Kılıçdaroğlu19 Nisan 2018 Perşembe 13:36
 • Ömer Halisdemir Davasında Karar Açıklandı19 Nisan 2018 Perşembe 13:32
 • İsraillilerde Savaş Korkusu!19 Nisan 2018 Perşembe 13:07
 • Erken Seçim Kararın Muhtemel Nedenleri19 Nisan 2018 Perşembe 12:53
 • Katar, Suudi Arabistan'daki Tatbikata Katıldı19 Nisan 2018 Perşembe 12:43
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim