• BIST 90.051
 • Altın 214,776
 • Dolar 5,3583
 • Euro 6,0921
 • Ankara -5 °C
 • İstanbul 5 °C
 • Konya -3 °C
 • Antalya 8 °C
 • Diyarbakır 6 °C
 • Erzurum -5 °C
 • İzmir 2 °C
 • Rize 7 °C

Kaderin cilvesi!

Abdurrahman Dilipak

Sen misin milletvekillerinin dokunulmazlklarn snrlandrmak isteyen. Hadi şimdi Ergenekon, Balyoz davas sanklarn dokunulmazlk zrhna bürümek için seferber ol bakalm..
CHP gerçekten Ergenekonun avukat imiş.. Baykal"n sözü bir sürçi lisan değilmiş.
Devleti ele geçirmek için, orduda, yargda, gümrüklerde, yüksek bürokraside nasl örgütlendiklerini Gölcük"te çkan Balyoz darbe planlarnn eklerinde bütün açklğ ile görmek mümkün..
ADD, ÇYDD, ÇEV sanki CHP"nin arka bahçesi gibi çalşmş. Masonlar ve CHP kol kola.
CHP"li Batum"u hangi, iradenin, ne için oraya gönderdiği anlaşlyor.. CHP"li Batum, “Silivridekileri korumak için her yöntemi uygulayacağz” diyor.. “HER YÖNTEM”i uygulayacaklar..
Klçdaroğlu"nun dün yolsuzluk iddias ile suç duyurusunda bulunduğu sermayenin adamn nasl ve ne için il başkan yaptğ da anlaşlyor.. Sanki “büyük biraderler” CHP, MHP, DP arasnda, bu konuda bir sacayağ oluşturmak isterler gibi. Yani bir “Şeytan üçgeni” oluşturulmaya çalşlyormuş gibi bir hava var. Akllarnca mahkemeden sank kaçracaklar.
İş başa düştü, sağ-solu ile, işçisi-patronu ile seferber oldular. Genel seferberlik ilan gibi bir şey bu. “Topyekun savaş” ilanna hazrlanyorlar sanki.. Ama yine öfkeleri ve korkular, akllarndan daha büyük.. İyi oluyor iyi.. Millet bu şekilde “Derin Gerçek”in farkna varyor..
Sahi, referandumda oy oran neydi? “Hayr” diyenler %42 gibi bir şeydi.. Bu gün o da kalmad. Şimdi bunu aln, 5 siyasi topluluk arasnda taksim edin. %10 MHP"ye verin.. %25 CHP"ye, %6 BDP"ye. DP"ye yüzde kaç vereceksiniz? Ya ötekiler? CHP %20"ye geriler, MHP barajn altna kalr. DP buharlaşr. Görüldüğü gibi aza koysan dolmuyor, çoğa koysan almyor. Bu “kozmik evdeki hesab çarşya uymaz” baym!
İyi olacak! Herhalde bütün listelerini Ergenekon ve Balyozun paşalar ile dolduracak halleri yok.. Partilerinde isyan çkar.. Bir ksmn dşarda brakp, bir ksmn içeri alacak olurlarsa da kyamet kopar. Bu konuda emir-komuta işi sökmez. Bçak kemiğe dayanmş.
O kişileri sahil illerine koymalar lazm, yoksa Anadolu"dan darbecilere oy çkmaz. CHP çöker. MHP bu oyuna alet olursa o da çöker..
Her CHP"li darbeci değil ki! Balyoz belgelerinde, “CHP"li, dik duruşlu, dürüst, darbeye karş” diye not düşülen isimler de var.. Bu paşalar liste baş yapsanz alttaki adaylar buna karş çkar. Listenin altna koysanz, sandğa gömülürler.. Adam kürsüye çkarsanz meydan boşalr ya hu!
Kazansa ne olacak.. Savclk o kişi hakkndaki bilgi, belge, ses kayd, görüntü, tank ifadelerini Meclis"e gönderecek, TBMM CHP"nin bu mahkemeden sank kaçrma kumpasna alet olacak öyle mi? TBMM bu sanklar milletvekili seçilir de, dokunulmazlklarn kaldrrsa ne olacak?. O zaman CHP bir de milletvekili kaybedecek! Hadi adamlar milletvekili yaptnz, dava sonuçland, diğer sanklar suçlu görüldü, bunlar hâlâ dokunulmaz m kalacaklarn sanyorlar. CHP bir kambur gibi bu adamlar o zaman da srtnda taşmaya devam edebilecek mi?
Meclis"e girdirseniz, ortaya çkan bilgi ve belgeler karşsnda hangi CHP"li çkp bunlar savunacak, bunu merak ediyorum..
CHP Ergenekonun avukat m, suç ortağ m, yargdan kaçmak için bahane üreten bir merkez mi?
CHP açk açk avukatlk değil, yardm ve yataklk yapmaya kalkyor.. Meclis"i de bu suça ortak etme planlar yapyorlar. Çok mu saf bu adamlar?. Yoksa başka çareleri mi kalmad?
Olağanüstü çözüm önerileri, kulağa hoş gelse de, çoğu zaman gayeye hizmet etmez, aksine, haddinden fazla komplo içeren kurgular geri teper..
Ben Batum"u daha akll sanrdm.. Batum, “Biz terör örgütü falan değiliz. Biz, AKP hükümetinin bilerek ve isteyerek Atatürkçü aydnlar içeri tkmak suretiyle, Türkiye"de kendi iktidarn hiçbir engel olmadan kurmak istediğini düşünüyoruz. Buna kesinlikle izin vermeyeceğiz. Buna izin vermemek her yöntemle olabilir. Oradaki Atatürkçü aydnlar partiye alarak veya başka bir yöntemle, iktidara bask kurarak olabilir. Bunlarn hepsini uygulayacağz” diyor. Kel alaka.. Önce şu Gölcük donanma belgelerini bir imzalasn. Mustafa Kemal"i de alet etmesin emellerine. Kendi üzerindeki plan ve senaryolara bir cevap versin önce. Karaduman"la bir daha konuşsun olmazsa..
Neyse, iyi oluyor.. Konuşmalar bile parti tabannn dağlmas, teşkilat açsndan tartşmalara sebeb olmas açsndan iyi. Yapamayacaklar bir şeyi konuşuyorlar. Yapacağz diyip, umut verip yapmazlar da bir dert bu kendileri için, yapacağz dedik diye yaparlarsa da!
CHP bitmiştir. Teşekkürler Batum.. Hadi Klçdaroğlu senin adn Kemal. Çöz bu Gordium düğümünü.
Selâm ve dua ile..
 

 

 

 

 

akit

Bu yazı toplam 1809 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim