• BIST 95.258
 • Altın 281,788
 • Dolar 5,8794
 • Euro 6,4915
 • Ankara 16 °C
 • İstanbul 17 °C
 • Konya 16 °C
 • Antalya 23 °C
 • Diyarbakır 17 °C
 • Erzurum 3 °C
 • İzmir 20 °C
 • Rize 15 °C

İslami Cihad Açıklama Yayımladı (Tam Metin )

İslami Cihad Açıklama Yayımladı (Tam Metin )
ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından Gazze’de basın açıklaması düzenleyen İslami Cihad Hareketi, FKÖ’yü Siyonist oluşumu tanıma kararını geri çekmeye çağırdı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından Gazze’de basın açıklaması düzenleyen İslami Cihad Hareketi, FKÖ’yü Siyonist oluşumu tanıma kararını geri çekmeye çağırdı.

İslami Cihad Hareketi’nin Basın Bürosu Sorumlusu Davud Şihab tarafından yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

“Allah sizinle din konusunda savaşan, sizi yurtlarınızdan çıkaran ve çıkarılmanız için destek verenleri dost edinmekten men eder. Kim onları dost edinirse, işte onlar zalimlerin ta kendileridir.” (Mümtehine: 9)

Değerli halkımız, Arap ve İslam dünyası!

Amerika’nın Kudüs konusunda aldığı karar bizim için sürpriz olmadı. Amerika bu kararı Oslo Anlaşmasından sonra, Filistin Kurtuluş Örgütü, Kudüs’ü yegane başkenti olarak ilan eden İsrail’i tanıdığında almıştı zaten. Trump bugün Amerikan Kongresinin çok önceden aldığı bir kararı uygulamaya koyuyor. Bu yüzden bu karar bizi şaşırtmadı. Biz Amerika’dan yana bir an olsun ümide kapılmadık. Amerika’nın bundan önceki yönetimleri de Siyonist düşmana mesafeli olmadığı gibi bizzat işlediği tüm suçlara ve terörüne ortak oldular.

Ey halkımız ve ümmetimiz!

Amerika’nın çirkin siyasetini ortaya koyan bu karar karşısında şunu vurgulamalıyız ki, bu karar Amerika’nın dünyaya meydan okuması, Arapların ve Müslümanların hassasiyetlerini küçümsemesi anlamına gelmektedir. Amerika’nın bu kararı Amerika’dan beklentileri olanlara, Amerika’nın merkezinde olduğu bir barış görüşmesinden ümitvar olanlara tokat gibi inmiştir. Trump, Filistin-İsrail anlaşmaya varırsa Washington yönetiminin “iki devletli çözüm”ü destekleyeceğini vaat ederek bozuk malı yeniden piyasaya sürmeye kalkışmıştır. Barış görüşmelerine “merhamet kurşunu” sıkan Trump, bu kararı alarak iki devletli çözüm planının tamamıyla sona ermesine sebep olmuştur. Bu saatten sonra Amerika üzerinden planlar kurarak kendimizi kandırmanın gereği yoktur!

Bugün büyük bir gelişme ile karşı karşıyayız. Filistin halkına karşı açıkça savaş ilanı anlamına gelen, Filistin halkının milli hukukunu ve kutsal değerlerini çiğneyen bu karar karşısında yapılması gerekenler şunlardır:

Birincisi; Filistin Kurtuluş Örgütü, Siyonist oluşum “İsrail”i tanıma kararını geri çekmelidir.

İkincisi; barış planlarının başarısızlığa uğradığı ilan edilmeli, Oslo Anlaşması feshedilmeli, bu anlaşma gereği yapılan ne varsa hepsine son verilmeli, özellikle de Siyonist düşmanla emniyet alanında kurulan koordinasyon sonlandırılmalıdır!

Üçüncüsü; var gücümüzle ve tüm yolları kullanarak, Amerika’nın Kudüs’ü Siyonist oluşumun başkenti olarak tanıdığını ilan ederek “yüzyılın anlaşması” adı altında Filistin davasını tasfiye etme çabaları başarısızlığa uğratılmalıdır.

Dördüncüsü; Filistin halkını “Kudüs İntifadası”nı yeniden canlandırmaya ve tüm ulusal ve İslami grupları bu intifadaya destek vermeye çağırıyoruz.

Beşincisi; işgal altındaki topraklarımızın tümünde, özellikle de Batı Şeria’da direniş ortaya konulmalı, böylece Filistin halkını, topraklarını ve kutsal değerlerini savunma; özgürlük ve geri dönüş hedefine ulaşma noktasındaki görevler yerine getirilmelidir.

Altıncısı; ayrılıklar sona ermeli, Filistinli gruplar arasında ulusal değerler temelinde birlik sağlanmalı, Filistin Kurtuluş Örgütünün ve Filistin Ulusal Meclisinin yeniden inşası üzerine çalışılmalıdır.

Yedincisi; Araplardan ve Müslümanlardan, özellikle de aldığı kararla Siyonist oluşumun ortağı olduğunu açıkça gösterdikten sonra ABD’yi dost ve müttefik edinmekten vazgeçmelerini talep ediyoruz.

Sekizincisi; Arap Barış Girişiminin geri çekilmesini, Siyonist oluşumla kurulan gizli ya da açıktan ilişkilerin son bulmasını, normalleşme çabalarından vazgeçilmesini, Arap ülkelerin başkentlerinde bulunda bulunan Siyonist oluşuma ait büyükelçiliklerin ve temsilciliklerin kapatılmasını talep ediyoruz.

Dokuzuncusu; Araplardan ve Müslümanlardan Filistin halkının mücadelesini ve direnişi desteklemelerini; karşısında yer alıp terörle yaftalamak ve meşruiyetsizleştirmeye çalışmak suretiyle Siyonist oluşuma hizmet etmekten vazgeçmelerini talep ediyoruz.

Onuncusu; tüm dünyadaki hür düşünce sahiplerinden emperyalist Amerika’nın bu kararının karşısında yer almalarını, Siyonist oluşum ve onun masum Filistin halkına gösterdiği düşmanlık karşısında kapsamlı bir boykot hareketi başlatmalarını talep ediyoruz.

On birincisi; son olarak, Filistin topraklarının tamamı Filistin halkının hakkıdır. Bu bağlamda halkımıza ve ümmetimize Filistin’in geleceğini belirleyecek olan silahlı direniş ve cihad yolunda zafere ve Filistin tümüyle özgürleşene dek yürümeye devam edeceğimize ahdediyoruz.

Filistin İslami Cihad Hareketi

19 Rebiülevvel 1439

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim