• BIST 1.565
 • Altın 442,085
 • Dolar 7,4723
 • Euro 9,0601
 • Ankara -5 °C
 • İstanbul 0 °C
 • Konya -7 °C
 • Antalya 7 °C
 • Diyarbakır 0 °C
 • Erzurum -16 °C
 • İzmir 1 °C
 • Rize 3 °C

"Hac, İslam Ümmetinin Yumuşak ve Sert Yönünü Gösteren Bir Merasimdir"

"Hac, İslam Ümmetinin Yumuşak ve Sert Yönünü Gösteren Bir Merasimdir"
Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'den 2020 Hac Mesajı...

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, "ABD'nin Batı Asya bölgesindeki varlığının bölge halklarına zarar verdiğini ve bölgede yıkım ile gerilemeye yol açtığını düşünüyoruz." dedi.

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei,  2020 Hac menasiki ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Hac farizasının önemine değinen Ayetullah Seyyid Ali Hamanei mesajında, "Hac menasiki, yolsuzluk, zulüm, cinayet ve yağmalama merkezi olan müstekbirlere karşı bir güç gösterisidir ve bugün İslam ümmetinin bedeni ve ruhu onların kötülükleri sonucu yara bere içindedir. Hac, İslam ümmetinin yumuşak ve sert yönünü gösteren bir merasimdir. Bunlar Hac’ın doğası ve ruhudur ve önemli bir bölümünü teşkil ettiği için İmam Humeyni (ra) 'İbrahimi Hac' olarak yorumlamıştır.

Kendilerini 'Hadimü'l Haremeyn-i Şerifeyn' olarak tanımlayanlar bunlara boyun eğip ABD’yi mutlu etmek yerine Allah’ın rızasını almaya çalışırlarsa İslam dünyasındaki sorunları çözebilirler."

Mesajın devamında, "Bugün, İslam dünyasında gururla, Batı’nın sözde bilginlik ve medeniyetine meydan okuyan ve açıkça İslami alternatifleri ortaya sergileyen birçok elit bulunmaktadır. Günümüzde daha önce gururla liberalizmi tarihin son çaresi olarak tanıtan bazı Batılı düşünürler bile bu iddiayı geri alarak pratikte başarısız olduklarını kabul etmek zorunda kaldılar.

Amerika sokaklarına bakıldığında, Amerikan devlet adamlarının halkına yönelik davranışı, o ülkedeki toplumsal sınıflar arasındaki derin vadi, o ülkeyi yönetmek için seçilenlerin zavallılığı, korkunç ırkçı ayrımcılık, suçlu olmayan bir kişinin polis tarafından soğuk kanlılıkla katledilmesi, Batı medeniyetinin ahlaki ve toplumsal krizinin derinliği, siyasi ve ekonomik felsefesinin geçersizliği görülmektedir.

Amerika'nın zayıf ve güçsüz milletlere karşı davranışı, dizini savunmasız bir siyahi adamın boynuna koyan ve onun boynunu sıkıştırıp öldüren bir polisin davranışının daha genişletilmiş bir versiyonudur." ifadelerine yer verildi.

Diğer Batı ülkelerinin de aynı korkunç durumda olduğunu anlatan Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, Hac menasikini modern cehalete karşı "muhteşem bir İslam olgusu" olarak nitelendirdi.

Dünya Müslümanlarına hitap eden Ayetullah Seyyid Ali Hamanei mesajında, "Tüm Müslüman halkları kardeş olarak görüyor ve muhalefet cephesinde yer almayan gayrimüslimlere adaletli davranıyoruz. Diğer Müslüman toplumların çektiği acıyı kendi yaramız olarak görüyor ve derman bulmaya çalışıyoruz. Masum Filistin'e yardım etmek, Yemen'in yarasını sarmak ve dünyanın her noktasında zülme uğrayan Müslümanlarla ilgilenmek için her zaman çaba göstermişizdir. Bazı Müslüman devletlerin liderlerine öğüt vermeyi bir görev olarak görüyoruz. Müslüman kardeşlerine güvenmek yerine düşmanın kucağına sığınanlar, birkaç günlük kişisel çıkarlar için düşmanın hakaret ve zorbalığına katlananlar, uluslarının onuru ve bağımsızlığını satmak maksadıyla işgalci ve zalim Siyonist Rejim’in bekasını benimseyenler  açık ve gizli bir şekilde onlara dostluk eli uzatanlara öğüt verip davranışlarının kötü sonuçları konusunda uyarmak isterim. ABD'nin Batı Asya bölgesindeki varlığının bölge halklarına zarar verdiğini ve bölgede güvensizlik, yıkım ile gerilemeye yol açtığını düşünüyoruz." denildi.

ABD'deki olaylara da işaret eden Ayetullah Seyyid Ali Hamanei kaleme aldığı mesajda, "Irkçılık karşıtı hareketiyle ilgili kesin tutumumuz Amerikan halkını desteklemek ve ırkçı hükümetin zulmünü kınamaktır." dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
seher
01 Ağustos 2020 Cumartesi 13:03
13:03
hac engellenmis,kabe mahzun.murted suud yonetimi cagdas firavun diktator trumpun emrinde

İnsanlar evlerine hapsedilmişler.

Üretim durmuş.

Şirketler batıyor.

Hatta ülkeler batıyor.

İşin içinde WHO denen, cinayet şebekesi varsa, bu işte kesin bir film var.

Olayın ilk günlerinde, kimse olaya "küresel komplo" gözüyle bakmazken, bugün herkes, bu işte bir komplo olduğunu kabul ediyor.

Buraya kadar tamam. Yani işin küresel komplo kısmı tamam, bunda asla şüphe yok. Ancak ortada bir virüs yok.

Bu daha da acı...

Yani olmayan bir virüs ve de olmayan bir salgınla, korkutuluyoruz.

Yani küresel düzenciler bir virüsle dünyayı korkutsalar tamam ama ortada virüs yok.

Ne var?

Küresel komplo ve yalan var.

Özellikle ABD, virüs konusunda çok yalan söylüyor. Salgını abarttıkça abartıyor. ABD, halkını savaşa ikna etmek için kendi ikiz kulelerini vurmuş, bir ülkedir.Belli ki, virüs olayından sonra başka hesaplar var.

"Gelelim olmayan virüs" ve "olmayan salgın" konusuna;

Ünlü Alman hekim, Dr.med Claus Köhnlein öyle açıklamalarda bulundu ki, dinlemenizi tavsiye ederim. Özet olarak, söyledikleri şu:

"Dünya Sağlık Örgütü isteği ve yönlendirmesi sonucunda, 24 saat yalan haberler yapılmakta. Boğaz ağrısı, nefes darlğı ve öksürük şikayeti ile gelene test yaparsanız, pozitif çıkması normal. Ve asla test sonuçları gerçek değil. Test olayı, düşülen tuzağın birinci aşaması... Test sonucunda yapılan tedavi ise tuzağın ikinci aşaması...
Testin pozitif çıkmasıyla, yüksek miktarda kortizon ve ağır antibiyotikler devreye giriyor. 'Korona tedavisi' diye uygulanan şema, başka rahatsızlığı olan insanların ölümüne neden oluyor. Korona değil, 'korona tedavisi' öldürüyor. Ölüm arttıkça ve hastanaler test tuzağına düştüğü için, hasta sayısı artıyor ve panik her geçen gün büyüyor.

Eğer, dünyaya verilmiş olan panik havası ve test mecburiyeti olmasaydı, boğaz ağrısı ve öksürük şikayetleriyle gelmiş olan insanlara eskisi gibi ilaçlarını verip dinlenmelerini isteyecektik. Her şey seyrinde gidecekti ama bu artık mümkün değil.

Doktorlar, önüne konan tedavi şemasına, uymaya mecbur ediliyor. Eskisi gibi insiyatif kullanmaları mümkün değil. Ayrıca hekimler üzerinde büyük bir baskı ve panik var.

Lancet, ünlü tıp dergisidir. Bu dergide yazılanlar kanun niteliğindedir. 50 yaşında hayatını kaybeden bir insandan söz ediyor. Bu insan, boğaz ağrısı ve öksürük şikayetiyle gelmiş. Bu insana yüksek miktarda, 600 miligram kortizon verilmiş. Üstüne ağır antibiyotikler ve vücudun bağışıklık sistemini çökerten ilaçlar verilmiş. Ve nitecede bu insan, hayatını kaybetmiş ve tamamen hekimlerin hatası.

Olmayan bir salgından, insanlar ölüyor.

Ülke liderleri, koltuklarını korumak için, bu "kumpasta", bilerek veya bilmeyerek rol almışlardır. Dünyada oluşan panik havası, haklarda liderlere karşı "önlem almadı" baskısı doğurmakta. Liderler de oluşan baskıdan kurtulmak için, 'küresel kumpasa' boyun eğmek zorunda kalıyorlar.

Aslında panik ve korku dışında, hiç bir şey yok. Her şey normal seyrinde, ölümler virüsten değil. Korku ve panik, tedavi adı altında hekimlerin uygulamaya mecbur bırakıldıkları süreç, ölümlerin asıl nedeni..."

Kıymetli okurlar!

Sizlerde Youtube'tan dinleyebilirsiniz, bu hekimin açıklamalarını. Şu gerçek ki dünya bir kumpasla karşı karşıya...
Dünya olmayan bir virüse "aşı" diye başka bir tuzağa düşmemeli. Olmayan kimyasal ve nükleer silahla, dünya kandırılmadı mı, Irak ve Afganistan işgal edilmedi mi? ABD virüsle büyük darbe aldı sananlar, kendini kandırıyor.

Dünyayı bir de virüsten sonra görün!..
185.210.238.23
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim