• BIST 110.932
 • Altın 175,077
 • Dolar 4,0581
 • Euro 4,9812
 • Ankara 5 °C
 • İstanbul 11 °C
 • Konya 6 °C
 • Antalya 18 °C
 • Diyarbakır 15 °C
 • Erzurum 2 °C
 • İzmir 11 °C
 • Rize 10 °C

Etkinlikler

Ahmet Varol

 
 
¥ Siyonist işgal devleti İHH"nın Batı Yaka temsilcisi İzzet Şahin"i mahkemeye çıkardı, fakat serbest bırakmak yerine gözaltı süresini bir hafta uzattı. Bu arada işgal devletinin medyası ve Türkçe yayın yapan Siyonist medyanın İzzet Şahin aleyhindeki yayınları da dikkat çekmeye başladı. İşgalcilerin bu saldırgan ve vahşi tutumuna karşı İzzet Şahin"le dayanışma ve onun haklı davasına destek amaçlı etkinlikler de düzenleniyor. Bugün inşallah saat 13.00"te Fatih"te Saraçhane Parkı"nda Özgür-Der"in öncülüğünde bir destek toplantısı düzenlenecek ve basın açıklaması yapılacak. İşgal devletine tepkilerin ve iyilik elçisi İzzet Şahin kardeşimize destek faaliyetlerinin devam edeceğini tahmin ediyoruz. Bu etkinliklere gösterilecek ilgi işgalcileri geri adım atmaya zorlayacaktır. Ayrıca daha önce bir yazımızda dile getirdiğimiz üzere bu tutuklama işgal devletinin gemi konvoyuna karşı şiddete başvurma konusunda bir prova teşebbüsü olabilir. İşgal devletinin saldırgan ve baskıcı tutumu karşısında geri adım atılmaması için kol kola, dayanışma içinde hareket edilmesi büyük önem taşıyor. Bu vesileyle SP Genel Başkanı Muhterem Numan Kurtulmuş"a konuya gösterdiği ilgi ve İzzet kardeşimizin özgürlük davasına desteği sebebiyle şükranlarımı arz ediyorum. İzzet kardeşimizin özgürlüğüne kavuşması için en önemli etkiyi diplomatik girişimlerin göstereceğini de hatırlatmakta yarar görüyorum.
¥ Kâğıthane Gazze Gönüllüleri Platformu tarafından Kâğıthane"den Gazze"ye Dayanışma Köprüsü adıyla bir etkinlik başlatıldı. Kâğıthane"deki kardeşlerimiz işgalci Siyonist devletin Gazze"ye yönelik vahşi saldırısı karşısında da büyük gayretleriyle kendilerini göstermiş, küçük yaştaki çocuklardan yetmişlik ninelere kadar her yaştan ve her kesimden insanlarıyla Siyonist devletin konsolosluğu önündeki eyleme destek vermişlerdi. Şimdi de hem Gazze"deki özgürlük mücadelesine destek vermek hem de gemi konvoyuyla o insanlara hediyeler göndermek amacıyla böyle bir program düzenliyorlar. Programda dün akşam (Cuma akşamı) İHH"nın Ortadoğu Sorumlusu değerli kardeşimiz Ahmet Emin Dağ"ın bir konuşması vardı. Bu akşam inşallah Nurettin Şirin kardeşimizin konuşması olacak. Pazar akşamı da inşallah BBP Genel Başkanı Muhterem Yalçın Topçu beyin ve benim birer konuşmamız olacak.
¥ 9 Mayıs Pazar günü bir başka konferansımız da inşallah aylık Vuslat dergisinin Ihlamurkuyu"daki konferans salonunda olacak. Vuslat dergisinin dönem konferansları programı çerçevesinde düzenlenen ve saat 13.00"te başlayacak “İsrail"in Kuruluş Süreci ve İslâmî Direniş” başlıklı bu konferansımızda Siyonist işgalin altyapısının hazırlanması, işgal devletinin kuruluşu ve bu işgale karşı İslâmî hareketin ilkeli mücadelesi hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Konferansımızda ayrıca işgalci Siyonist devletin kurulmasının ÖSYM"nin KPDS sorularında iddia edildiği gibi bir bağımsızlık ilanı mı yoksa gayrimeşru işgal, gasp ve insanlık dışı bir tehcir mi olduğu hakkında da dinleyicilerimizi bilgilendireceğiz. Allah izin verirse konferansımızın ses dosyasını Web sitemize (www.vahdet.com.tr) de yüklemeyi düşünüyoruz. O durumda, konferansa gelemeyenler oradan ses kaydını çekerek dinleme, bunun yanı sıra arzu edenler de radyolarında yayınlama imkânına sahip olacaklardır.
¥ 14 Mayıs 2010 tarihi Siyonist işgal devletinin kuruluşunun 62. yıldönümüdür. Bu olay Filistinliler tarafından Nekbe (Büyük Felaket) olarak tarihe kaydedilmiştir. Çünkü bu olayla birlikle vatanları işgal edildiği gibi daha ilk gecesinde çıkan savaş sebebiyle en az 600 bin insanları yurtlarından çıkarılmıştır. Bunların hiçbiri toprağını satmadığı gibi Siyonist işgalcilerin onların topraklarını gasp etmesi de uluslararası hukuk kuralları açısından hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığı için bir işgal olarak tanımlanmaktadır. 14 Mayıs 1948"de gerçekleşen Nekbenin 62. yıldönümü münasebetiyle Türkiye"de de çeşitli etkinlikler düzenlenecek. İnşallah bu etkinliklerden bazılarında bizim de konuşmalarımız olacak. Bu programların takip edilmesini ve ilgi gösterilmesini tavsiye ediyoruz. Ayrıca biz Allah"ın izniyle geçen yıl yine bu münasebetle bir dosya hazırlamıştık. Nekbenin yıldönümüyle ilgili programlar düzenleyecek ve konuşma yapacak kardeşlerimize o dosyadaki bilgilerden istifade etmelerini öneriyoruz. “Nekbe: Büyük Felaketin Altmış Birinci Yıldönümü” başlıklı bu dosyamızın linkini Web sitemizde Ana sayfada, Dosyalar kısmında bulabilirsiniz. Bu dosyanın ve Web sitemizdeki tüm yazılarımızın kaynak gösterilerek yayınlanmasının serbest olduğunu burada hatırlatalım

vakit

Bu yazı toplam 1833 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim