• BIST 1.124
 • Altın 458,727
 • Dolar 7,6460
 • Euro 8,8844
 • Ankara 21 °C
 • İstanbul 26 °C
 • Konya 18 °C
 • Antalya 24 °C
 • Diyarbakır 20 °C
 • Erzurum 10 °C
 • İzmir 27 °C
 • Rize 20 °C

Erdoğan: CHP Yolsuzluğun Partisidir-VİDEO

Erdoğan: CHP Yolsuzluğun Partisidir-VİDEO
Başbakan Erdoğan İstanbul Kartal'da açılış töreninde paralel yapılanmayı ve CHP'yi yerden vurdu.

Başbakan Erdoğan toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan CHP'nin yaptığı yolsuzlukların İstanbul'u ne hale getirdiğini anlattı.Paralel yapılanmaya da sert çıkan Başbakan "Bunlar şu anda CHP ve MHP'yi parmaklarında oynatıyorlar" dedi.

 

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşması:

286 kavşak açtık. 10 yılda tüm bu yol ve kavşakların bedeli ne 5 katrilyon lira. Sadece yol ve kavşak düzenlemeleri. Metroyu falan konuşmuyorum. İstanbul'daki 2 milyon araç vardı. Şu anda 3 milyondan fazla araç var. Yolculuk süresi düştü. Artan nüfus ve araç sayısına rağmen bunu başardık.

"BU ÜLKEYİ DEMİR AĞLARLA BİZ ÖRDÜK"

Sadece bu süreç içerisinde toplu taşıma için önemli adımlar attık. Benim dönemimdebaşlayan metro çalışmaları Kadir beyin döneminde devam etti.

Hep beraber aydınlık Türkiye'yi inşaa ediyoruz. Metrolar yetişmiyor. Demir ağlarla ülkeyi bir örüyoruz biz. 10. Yıl Marşı'nda şair öyle bahsediyor. O bunun hayaliydi. Mustafa Kemal gitti demir ağlar durdu. 11 yıldır demir ağlarla biz örüyoruz. Hızlı trenlerle Türkiye'yi biz tanıştırdık.

"BUNLARIN HAYALİNİN GİDEMEDİĞİ YERE BİZİM METROMUZ GİDER"

Çok kısa bir süre sonra İstanbul-Ankara hızlı tren bitecek. Şurdaki metroyu görüyorsunuz değil mi? kim getirdi kim? Bizim size aşkımız var. Bunların hayallerinin gidemediği yerebizim metromuz gider.

"CHP'DE NE VAR İSKİ YOLSUZLUĞU VAR"

Derdimiz İstanbul'un trafiğini rahatlatmak. Çünkü başka çözüm yok. Toplu taşımayı, katlı otoparkları çoğaltacağız.

Eski günlerde ne vardı? İSKİ yolsuzluğu var. İstanbul'da CHP yönetimi var. Kardeşlerim CHP iktidarları zaten merkezi yönetime gelemez. Zamanında da nasıl oldu İstanbul'u aldılar aldılar da İstanbul'u ne yaptılar?

Bu seçimde ilk kez oy kullanacak kardeşlerime sesleniyorum; sizler susuz İstanbul'u görmediniz. Hava kirliliğinden gazeteler maske dağıtıyorlardı.

Susuz Pendik ve Kartal'da ne vardı? Su'suz İstasyon vardı. Burada tankerlerin ardında sukuyruğu vardı?

"CHP'DE CİBİLLİYET SORUNU VAR"

CHP'liler Allah'tan boğazın altından getirdiğimiz suyu görmüyor. Yoksa onu da sabote ederler. Marmaray'ı iyi ki görmüyorlar. 3. Köprüyü görüyorlar. Arada bir motorla gidiyorlar. İstemiyorlarmış. Siz 1. ve 2. köprüyü de istemediniz. Siz her şeye çıkarsınız. Bunların cibilliyetinde bu var.

Bunlara en iyi cevabı siz vereceksiniz. İnşallah Kartal bir yanlışa kurban gitti. Bu yanlışı budönemde düzelteceksiniz. Son 5 yılda burada neyin olup neyin olmadığını siz gördünüz.

"CHP'NİN ÇÖP DAĞLARINI BİZ YOK ETTİK"

94 sonrasını hatırlıyor musunuz? Çöp dağlarını yok ettik. Vahşi depolamadan moderndepolamaya çevirdik. Çöpten bir taraftan enerji üretiyoruz. Kardeşlerim çok enteransındır. Biz bu adımları atarken bu CHP zihniyetinin bu adımları atamadığını görüyoruz. 

Bu iş bizim işimiz. Çünkü biz dertliyiz. İnşallah bütün bu adımlarla beraber suları akmayan, trafiğini bu hale getirirken, milletimizin kimin hizmet ettiğini gördü.

"YOLSUZLUKLARI KESTİĞİMİZ İÇİN BU YATIRIMLARI YAPTIK"

Bundan sonra da beraber yürüyeceğiz. Çünkü yaşanabilir İstanbul bizimle mümkün oldu. İstanbul'daki kaynaklar peşkeş çekilmişti. Teslim alırken 2.5 milyar dolar borç vardı. 1.2 milyara düşürdü. Yaptığımız yatırımlar hariç.

Kardeşlerim İstanbul yolsuzluklar nedeniyle batmış durumdaydı. Biz o İstanbul'u aldık Marmaray'ı inşaa ettik. Yolsuzklukları kestiğimiz için 3. köprüyü yaptık. 3. havalimanını yaptık. 42 milyar dolar.

Biz buna para vermeyeceğiz. 20 yıllığına firmaya verdik. Kanal İstanbul'a başlayacağız. Biz yolsuzluğa asla müsade etmeyiz. Biz yolsuzluklara batmış İstanbul'u CHP'den aldık.

"CHP'NİN GENEL MÜDÜRÜ SEN ÖNCE GEÇMİŞİNİ TEMİZLE"

Yolsuzluklardan CHP'den atılmış biri İstanbul'dan aday yapılıyor. CHP'nin genel müdürü bunu yapıyor. Sen bir defa geçmişini temizle. SSK'nın genel müdürüyken yaptığın yolsuzluklarıtemizle.

Sen SSK müdürüyken hastanelerde sıra vardı. İlaç bulunamıyordu. Şimdi nasıl? Farkımızı görün.

Bu CHP'nin genel müdürü eline tutuşturulan belgelerle ortaya çıktı. Kayseri sucuğa doydu. Ben de kazandım. Yakında o kazandığımızı garip gurebayla paylaşacağız.

Dikkat edin paralel yapıyla chp beraber. Yine geçen gün elinde bir şeyler var sallayıp duruyor. Senin genel başkanını kasetle gönderenler senin eline o belgeleri verenlerdir.

"PARALEL YAPI CHP VE MHP'Yİ PARMAKLARINDA OYNATIYORLAR"

O zaman Deniz Baykal'ın kaseti çıktığı zaman hemen ulaştırma bakanıma söyledim yarımsaat sonra o kaseti durdurduk. Onların Genel başkan yardımcısı ile de bir cd geldi. Bugörüntüleri durdurduk. Sayın Bahçeli'nin yanındakilerle de ilgili aynı müdahaleyi yaptık.

Şimdi ellerinde bir cd dolaşıyorlar. Paralel örgüt CHP'yi ve MHP'yi parmaklarındaoynatıyorlar.

O kaset komplosu basit bir şey değil. O görüntüler çıktığında o anayasa değişikliğini yapıyorduk.

İnternetle ilgili çalışma yapıyoruz. Şimdi bazı çevreler yok efendim özgürlüğe engelmiş. Burda yasak falan yok. Sadece bu ahlaksızların önüne geçmek için bir adım atılıyor.

"RAHŞAN AFFI OLMASA KİM BİLİR NEREDEYDİN"

Günlerdir bu ülkede 3. Köprüyü yapacak müteahhitlere ve 3. Havalimanını yapacak işadamları hakkında kasetler yayınlıyorlar.

Bir işadamı hakkında diyor ki; o işadamı bağlı bulunduğu STK'dan istifa etsin. Bu senin görev alanın değil. Bu edep dışı yaptığın işlere rağmen biz bu işadamlarımıza sahip çıkacağız.

20 yıl sonra bu havalimanını devlete devredecekler. Sen teşekkür edeceğine ne diyorsun? Sen ne biçim siysetçisin. Sen CHP'yi batırıyorsun. Bu nasıl SSK'yı batırdıysa orayı da batırır.

"GÜVENLİ İNTERNET ORTAMI OLACAK"

Rahşan affı olmasa kim bilir neredeydi. İnternet yasasında başvuru yaptığın zaman 5 gün içerisinde müdahale ediliyordu. Birsi mağdur mu oldu? Biz burada TİB'e başvuru yapılıyor. TİB geçici olarak mahkeme kararına kadar eriişimi engelliyor.

Mahkeme TİB'in kararını olumlu bulursa karar devam ediyor. Haksız bulursa karar kalkıyor. Bu yasayla asla internete sansür gelmiyor. Tam tersine bu yasa interneti özgür hale geliyor. Gelişmiş ülkelerde nasıl yapılıyorsa aynısını göreceksiniz. CHP'nin genel müdürünün böyle bir derdi yok. Zaten kasetle geldiği için bu düzenlemeye karşı çıkıyor.

Türkiye'yi kasetler ülkesinden çıkarıyoruz. Özellikle kasetlerle siyaseti dizayn edecekleri engelliyoruz. Kişilik haklarını ihlal özgürlük değildir. Avrupa'nın en çok internet kullanıcısı 5. ülkesiyiz. Okullarımıza 1 milyon bilgisayar dağıttık. 63 bin tablet verdik. Hepsine de vereceğiz.

Biz güvenli internet diyoruz. Kişilik haklarının hedef alınmasına asla izin vermeyiz. Çetelerle, terörle mücadele ettik. Paralel çetecilerle de mücadele edeceğiz. Yarın Alibeyköy'de M.Köy - Mahmutbey metrosunun temelini atacağız. 201 otobüsü hizmete sokacağız. Kardeşlerim bir şey rica ediyorum: 30 Mart yeniden bir ayağa kalkış. Büyük Türkiye için yeniden yürüyeceğiz.

Şurada çok fazla zamanımız kalmadı. Sizler kapı kapı dolaşacaksınız. Kartal'ımız İstanbul Büyükşehir'le bütünleşecek. Tuzla'sıyla, Maltepe'siyle, Kadıköy'le bütünleşeceğiz.

Bir kısım yargıda, bir kısım güvenlikte yapılan yanlışı gördünüz. İnsanların itibarını ne yaptıklarını gördünüz. Bunlar attıkları itirafların altında kalacak.

Sizler bunları anlatacaksınız. 

Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Bülent Arınç’tan Yankı Uyandıracak KHK Çıkışı31 Ekim 2019 Perşembe 19:33
 • Ahmet Davutoğlu Ak Parti’den istifa etti13 Eylül 2019 Cuma 18:06
 • Kemal Kılıçdaroğlu: Esad Ve Sisi İle Barışalım (VİDEO)16 Temmuz 2019 Salı 17:21
 • CHP ANAP'laşıyor mu?11 Temmuz 2019 Perşembe 14:28
 • Hüda Par'dan Hükumete Şeh Said Ve Said Nursi Tepkisi24 Haziran 2019 Pazartesi 18:58
 • Mansur Yavaş'tan Araç ve İhale Genelgesi25 Mayıs 2019 Cumartesi 01:04
 • Davutoğlu: Konuşmaktan Korkmayın22 Mayıs 2019 Çarşamba 11:01
 • Albayrak-Trump Görüşmesi16 Nisan 2019 Salı 09:25
 • Abdullah Gül'den Seçim Yorumu12 Nisan 2019 Cuma 16:41
 • Erdoğan: Acırsak Acınacak Hale Geliriz10 Nisan 2019 Çarşamba 15:51
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim