• BIST 107.015
 • Altın 172,213
 • Dolar 4,0658
 • Euro 4,9307
 • Ankara 16 °C
 • İstanbul 20 °C
 • Konya 16 °C
 • Antalya 23 °C
 • Diyarbakır 19 °C
 • Erzurum 12 °C
 • İzmir 18 °C
 • Rize 18 °C

Dursun bu hayasızca akın!

Mehmet GÖKTAŞ

Yaşadığımız coğrafyanın genelini göz önünde bulundurarak söylüyorum ki, şu günlerde Allah Teala"nın gazabını üzerimize çeken en büyük olay çıplaklıktır, örtüsüzlüktür, kadınlar tarafından sergilenmekte olan hayasızlıktır.

Sergilenen bu hayasızlığın getirdiği felaket ise, buna muhatap olan bütün bireylere hayvani duyguların egemen olması, şehvetlerin ve hırsların ön plana çıkmasıdır.

Ve hepsinden de önemlisi, insanlığın Allah Teala"yı unutması, Allah Teala ile irtibatının kesilmesidir. Bir toplum için bundan daha büyük bir felaket düşünülemez.

İnsanlık bugün her bir yandan hayasızlığın kesintisiz hücumuyla kuşatılmış durumdadır.

Bu hayasızca akın kesinlikle durdurulmalıdır. Müslüman olmanın getirdiği büyük bir yükümlülüktür bu.

Neler yapılmalıdır?

Öncelikle örtünmenin önündeki engeller acilen kaldırılmalıdır. Bu konuda Müslümanlar üzerine düşeni asla yapmamışlardır. Örtünmenin bedelini kesinlikle ödememişlerdir.

Bugünden tezi yok, örtünme yasağı kalkıncaya kadar önemli kent merkezlerinde büyük mitingler düzenlenmelidir. Bu noktada Gazze için gösterdiğimiz hassasiyetten hiç de geri kalınmamalıdır.

Türkiye"nin yönetimini elinde bulunduran bütün yetkililere şu husus net bir şekilde bildirilmelidir ki, bu ülke insanının en önemli meselesi örtünme meselesidir.

Başta Müslüman alimler olmak üzere İslam adına yazanlar, konuşanlar, sözü tutulanlar derhal bir araya gelerek Namazla Diriliş Platformu gibi, örtünmeyle ilgili bir platform oluşturmalıdırlar. Daha sonra ilçe merkezlerine varıncaya kadar yüzlerce konferans, panel ve açık oturumlar düzenleyerek örtünmenin önemi, hayasızlığın getireceği felaketler anlatılmalıdır.

Örtünme hususunda, hayasızlığın ne büyük bir cinayet ve felaket olduğu hususunda makaleler, küçük büyük kitapların sayısı hızla çoğaltılmalıdır.

 Bununla birlikte bireysel anlamda da ciddi bir tebliğ faaliyeti başlatılmalıdır. Duyarlı Müslümanlar en yakınlarından başlayarak, sözünün geçeceği bayanlara Allah için samimi tebliğde bulunmalıdırlar.

Ev halkından başlamak üzere, yakın akrabalar, komşular, okul ve iş dolayısıyla selamlaştığımız, konuştuğumuz bayanlara Allah için emri bilma"ruf, nehyi anilmünker yapmalıyız.

Mükemmelce örtünmüş şuurlu ve kültürlü bayanlarımız bulundukları bölgede kesinlikle bir araya gelerek ciddi bir yapı oluşturmalıdırlar.

Örtünmek isteyip de basit sebeplerden örtünemeyenlere moral ve destek vermeleri açısından bu çok önemlidir.

 Başkalarına örtüyü sevdirecek şekilde kendi örtülerini güzelleştirmelidirler. Evlerine çekilmemelidirler ve günün belirli saatlerinde mutlaka insanların yoğun olduğu her yerde bulunmalıdırlar. Sosyal hayatın bütün alanlarında görünmelidirler.

“Müslümanlar arasında fuhşiyatın yayılmasını arzu edenlere bu dünyada da ahirette de elem verici bir azap vardır…” (24/18)

Örtü düşmanlığı yapan, hayasızlık sergileyen medya kuruluşlarına karşı etkin tavırlar alınmalıdır, etkileyici boykotlar düzenlenmelidir.

Medya dışında, tesettür düşmanlığı yapan, örtüsüzlüğü teşvik eden firmalar ve kuruluşlar da aynı şekilde ifşa ve ilan edilmeli, etkin boykotlar düzenlenmelidir.

 Örtülü bayanları kasiyer olarak dahi bulundurmayan marketler ve mağazalar da o çevrede ifşa edilmeli, oralardan alış veriş yapılmamalıdır.

Sözün kısası, bu hayasızca akın kesinlikle durdurulmalıdır.

Allah"ın izniyle bunun başarılacağına kesinlikle inanıyoruz.

Doğru Haber

Bu yazı toplam 6101 defa okunmuştur.
Yorumlar
rabia
21 Mart 2010 Pazar 12:42
allahın izniyle
hocam size bütün samimiyetimle katılıyorum.allahın izniyle bundan sonra en yakınımdakilerden başlayıp allahın dinini tebliğ etmek görevimdir.gözümü aydınlattınız, müslümanım diyen herkez bu davasını üstlenmeli ve elinden geleni yapmalıdır.
78.171.17.86
birol iğneci
14 Temmuz 2009 Salı 14:28
dava insanı
selamün aleyküm ALLAH IN temel emirleri olan bunlardan namaz kadınlara örtünme kumar alkol bunlar için blinçlendirmek amaçlı pilatformlar düzenlenebilir.BİR İNSAN NASIL KUMAR ALKOL ALLAH,HIN HOŞUNA GİTMİYECEK HERHANGİ BİR ŞEYLERE HARCCADIĞI PARAYI DÜŞÜNELİM BİRKERE ALLAH İÇİN MÜSLÜMANLAR BUNLARIN HARAM YOLDA HARCADIĞI PARA KADAR BİZLER MÜSLÜMANIM DİYENLER ALLAH YOLUNDA NEKADAR İNFAK YAPIYORUZ
88.226.139.162
birol iğneci
13 Temmuz 2009 Pazartesi 14:05
müslümanlar
müslümanların örtünmeyleyle dertleriyok dünyalık oldular tebliğden uzaklaştılar üzerimizde ölü toprağı serpilmiş sanki kimsenin islam davası yok göktaş hocamın duyarlılığından allah razı olsun
88.254.202.196
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim