• BIST 109.609
 • Altın 371,321
 • Dolar 6,7508
 • Euro 7,5803
 • Ankara 21 °C
 • İstanbul 23 °C
 • Konya 20 °C
 • Antalya 23 °C
 • Diyarbakır 28 °C
 • Erzurum 19 °C
 • İzmir 26 °C
 • Rize 19 °C

Bülent Yıldırım'dan Açıklama

Bülent Yıldırım'dan Açıklama
Mavi Marmara yola çıktığında tüm cemaat mensupları bizlere dua ediyorlardı.Fakat Gülen'in açıklamasıyla bi anda sustu...

Bülent Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları;

Elif Çakır: Erdoğan, bu operasyonla Oslo’nun, Mavi Marmara’nın vb. intikamı alınmaya çalışıldı dedi. Bugüne kadarki yapılmış darbeler içinde 28 Şubat’ın konumu neyse, 17 Aralık operasyonu da başı çeker durumda. Bu arada İHH’yı da tehdit ettiler. Dün bir basın toplantısı gerçekleştirdiniz. Açıktan tehdit aldığınızı beyan ettiniz.

Bülent Yıldırım: Bize göre bu son operasyonlar… İsrailli yetkililer dışarı çıkamıyor, Türkiye’de açılan davanın kapatılması mümkün değil. İsrail hem kuyruğu dik tutmak, hem de hakimiyeti altına almak istiyor ama ilişkiler bozuldu, Mavi Marmara, “one minute” oldu. İsrail üzerinden bize gelenler oldu. Ses çıkarmayın, Mavi Marmara meselesinde gelinen noktadan geri adım atın, size Suriye konusunda gereken yardımı verelim dediler, reddettik. İsrail kazanmak istiyor ama kendi hatasını kabul etmeden… İsrail Amerika’daki bir kesim tarafından da destekleniyor ve bu ülkede de lejyonerler var. İşte böyle operasyon yapıldı, üç ayrı konu bir araya getirildi. Bu operasyondan sonra İHH’ya da operasyon yapılacağı net bilgi olarak bize geldi. Emniyet içinde de bunu bilenler var. Mısır’da Mursi’ye yapılmak istenenin Erdoğan’a yapılmak istendiği biliniyor, Emniyet içinde de, diğer yerlerde de bununla ilgili önlem alıyorlar. İki konuda üzerimize geleceğini söylediler. Birinci El Kaide bağlantısı. Biri bize El Kaideci, biri İrancı diyor. Biz de tepkimizi koyduk, uluslar arası alanda çalışmalar yapıyoruz dedik, dışarıda bazı okulların açılmasına da biz yardımcı olduk, isim isim listesi var. İçeriği nedir dedik, öyle fotoğraflar var ki, Bülent Yıldırım’ın önüne konulduğunda “Yok o kadar mı” diyecek. Fotoğraf ne olabilir, ya konferansta birileri olabilir, ya Suriye’ye girerken görüntülemişlerdir, diyorlar ki silahlı insanlarla görüntüleriniz var. Evet, elbette var, biz Şam’a gittiğimizde Esad’ın askerleri vardı. Her bölge bir grup tarafından tutulmuştu. Ayrıca gizli bir tanık meselesi var. Tanık korumanın başındaki insanın bize karşı hep böyle bir dosyası vardı. Ben açık diyorum, bütün bilgi ve belgenizi ortaya çıkarın. Biz arabuluculuk yapıyoruz. İnsani diplomasi yapıyoruz. Bugün kaçırılan, tutuklanan Milliyet gazetesinden Bünyamin arkadaş için çalışma yapıyoruz, en katı grup tarafından kaçırıldı. Bu gruplar bu ülkenin bir kazanımıdır. Biz Pakistan ile Taliban arasındaki görüşmelerde de danışmanlık yapıyoruz. Ben devamlı söylüyorum, biz bugüne kadar hiçbir şeyden korkmadık ama bir fiskos gazetesi var. Biz net tavrımızı koyduk.

E.Ç.: Mavi Marmara Türkiye açısından, hükümet, Gülen cemaati ve İHH açısında bir kırılma noktası oldu. Sizin cemaat ile Mavi Marmara öncesi ilişkiniz nasıldı, neden bozuldu?

B.Y.: İHH dahil olmak üzere hiçbir grup devlette böylesi bir güce erişmemelidir. Öyle olursa astığım astık kestiğim kestik olur. Ben Erzurumluyum, cemaate mensup çok tanıdığım var, Hoca İHH’yi tanımıyorum dedi, oysa bilir. Yavuz Dede, Hüseyin Oruç kardeşimiz Hüseyin Gülerce ve bütün siyasi partilerle görüştük. Mesela Deniz Baykal olayı olmasaydı Mavi Marmara’ya binecek CHP’li vardı, çünkü bu insani bir durum. Sayın Gülerce’nin tavrı çok iyiydi, hatta Mehmet Kamış’a gittiler, görüştüler, iki tane de muhabir verdiler. Hatta gemimizi bile onlardan aldık. Defne-Y gemisi, hepsi her şeyi biliyordu. O zaman hiçbir kaygıları yoktu. Daha sonra bu açıklama olunca üzüldük.

E.Ç.: Peki ne oldu?

B.Y.: Bana göre birileri buna dedi ki, böyle olmaz… Sizin dışarıdaki çalışmalarınızın geleceği için Mavi Marmara’daki olayda tavır koymanız gerekiyor denildi. Bu açıklama olmadan önce cemaatin mensupları gözyaşı döküyorlar, bize geliyorlar. Bir açıklama ve birden bire hepsi duruyor. Daha sonra cemaatten birileri bize geldi.

E.Ç.: Peki neden sustunuz bugüne kadar?

B.Y.: Susmadım aslında. Niçin konuşmadım, baktım ki İsrail ve Amerika bizi bir tartışma ortamına yitiyor. Bize olan destek vardı. Biz halka bıraktık olayı, Mavi Marmara’da kazandığımıza inanıyorum. Cemaatten birileriyle görüştüm, dediler ki, içimizde özellikle Emniyet’e MOSSAD’dan sızmalar olduğunu biliyoruz ama bir şey yapamıyoruz. Bu ülkede ilk defa bu büyüme hızına rağmen, güvenlik güçleri ve yargı arasında, bunların birbirleri arasında sorun oluşuyor. Niçin ses çıkarmıyorsunuz, kapalı kapılar ardından söylüyorsunuz. İnsanlarda korku imparatorluğu oluşmuş. Baktım bir arkadaşın elinde Zaman gazetesi, görünce bir şey diyeceğimi sandım, iptal ettireceğim ama vergi durumu oluyor dedi. Nasıl dedim, abonelikten çıkınca vergi borcu çıkarıyor Maliye dedi. Kraldan çok kralcılar var. Bunlar devlet içindeki gücünü kullanarak en sıradan insanla devletin en üstündeki insanı bir tutuyorlar. Bir cemaat üyesinin konuşması ne manaya gelir iyi biliyorum, ocağın yıkılsın dediğin an ne denildiği bellidir. Cemaatin bir an önce kendini sorgulaması lazım, ya tavır koyarsınız ya da şu anda birçok zararı her iki tarafta görür ama en çok zararı hizmet görür. Ama hizmet bir siyasi parti değil, siyasi parti hata yapar ama hizmet hepimizi temsil eder.

E.Ç.: Gelelim Mavi Marmara vurulduktan sonra, Gülen’in WSJ’ye verdiği bir röportaj. Açıkça tavır alındı.

B.Y.: Bizim ilişkilerimiz şimdi gerildi aslında, biz kendimizi koruma refleksine sahibiz. ABD’de hocanın okulları var, kendini korumak için böylesi sözler etmiştir dedik, aslında kendisi dedi ki BM karar verecek. Biz Hoca’dan özür bekliyoruz, İsrail özür diledi, BM bizi olumladı. Biz Türkiye’ye gitmeyin dedik komisyona, 4 üye vardı, biri Türkiye, diğerleri İsrail’in paralı askerleri…

E.Ç.: Tazminat konusunda geri adım atıldı mı?

B.Y.: Böylesi bir şey mümkün değil. İsrail ve bu ülkedeki lejyonerleri, Erdoğan’ı götürmeye karar vermişler. Erdoğan, Hakan Fidan, İHH hakkında dosyalar hazırlamışlar. Suriye’deki olayları El Kaide çizgisine çekip kötülemeye çalışıp dosya hazırlıyorlar. Yolsuzluk, El Kaide vb. gibi dosyalar, uluslar arası bir operasyon var, o dosyaya eklenecek. Bu ülkeyi bağımsız olarak görmek isteyen herkes dikkatli olsun, bunun bir sebebi Mavi Marmara’dır. Oslo var, çözüm süreci var. Türkiye sorunlarını hallederse bölgesel güç oluyor. Ortadoğu’daki devletlerin barışı sağlanır. Neo-conlar ve İsrail istemez bunu.

E.Ç.: Gezi’de ABD ve batı basınında Gezi olayları sırasında çok savunucu yorumlar vardı. Ama burada bir geri adım var.

B.Y.: Aslında değil, İHH’nin Avrupa ve ABD’de çok tanıdıkları var. Şu an diyorlar ki Türkiye iki şeyle anılıyor. Bir yolsuzluk, iki porno kasetler. Bu hale getirdiler. Ve en kötüsü de biz dünyada İslam’ı anlatmaya çalışıyoruz. Benimle birlikte İslam’a gönülleri ısınsın. Düşünün bir şahsiyet var, İslam alimi olarak tanınıyor, biri bir kadının yanına gidecekti, daha böyleleri var diyor. Hatası olan tövbe etsin.

E.Ç.: Hüseyin Gülerce’yi cemaatten daha ayrı tutuyorum. Bir oyum var, AK Parti’ye vereceğim ama uzlaşalım diyor.


B.Y.: Ben iki ileri bir geri işinden yoruldum. Ben Hüseyin Gülerce’ye saygı duyardım ama saygımı kaybettim. Artık bu insanlar nezdinde, bu insanlar itibarlı değil. Uzlaşmanın yolu şudur, cemaat cemaatliğini, hükümet hükümetliğini yapacak. Bugün Kayseri’deki davanın sonucunu biliyor musunuz? Furkan Doğan’la ilgili tazminat davası. Tebliğat yapıldı İsrail’e. Kalktı hakim dedi ki, İsrail devleti yargılanamaz dedi ve Furkan Doğan’ın davasına ret kararı verdi. Ve tepkiler üzerine “Giderken bize mi sordunuz” denildi. Siz kimsiniz, demek ki siz yapılanmasınız yargı içerisinde. Ben bir avukat olarak yargı bağımsızdır diyorlar, inanmıyorum. Bu tip savcı ve hakimlerin karşısında yargılanmaktan çekinirim. Bütün siyasilere diyorum, bu yargı şu an bağımsız değil, oturun bunu düzeltin. İHH’ya bağlı bir polis, savcı vb. olamaz. Cemaate bağlı polis, savcı da olamaz. Şimdi insanları tekrar almak için harekete geçmişler. Hangi kanuna göre harekete geçiyorsunuz. İHH’yı alacaklarmış. Valla bir alın, görelim şu dosya neymiş. Tehditler geliyor, bakıyorsun, hep aynı yerden. Bu halk korkmadı, Mavi Marmara’dan önce bütçemiz 1’se, şimdi 3 oldu. İnsanlar artık nefret ediyor bu şeylerden. Eğer bir iktidar değişikliği olacaksa bunun yolu-yordamı sandıktır. Öyle Mursi’ye yapılan darbe gibi olmaz. Ha bunu deyince Bülent Yıldırım yolsuzluğa sahip çıkıyor. Ya hükümet, yüzde 50 oy almış, hiç sahip çıkar mı, direkt yüzde 10’a iner. Ben sizin delillerinize inanmıyorum.

Bizim hakkımızda çok dosya var, polisteki falan abi sürmüş dosyayı. Bizim hakkımızda böyle dava varsa, millet hakkında neler yapıyorlar Allah bilir. Ben Ergenekon davasında da aynı şeyi söyledim, davada kantarın topuzunu kaçırıyorlar dedim. Bir vuracakken beş vurdular, şimdi de hepsini çıkardılar. Bu 28 Şubat’ın tek suçlusu Erbakan mı? Bütün Müslüman grupların davası onaylanıyor, sonra gel bu yargıya güven.

E.Ç.: Hukuk, yargı dedik ama. Yargı, hukuku ihlal ediyor. Alternatif siyasilerin sözcüleri haline geldiler, hakimler, savcılar…

B.Y.: Yargı bağımsızdır, kararı bekleyelim diyorlar. İşte Furkan davası, karar belli, neyine inanayım. Biz açık denizdeydik, ey insafsız adam, İsrail özür diledi, senin o kadar şahsiyetin yok mu? Çocuklarının yüzüne nasıl bakacaksın. Bugün yarın sosyal medyada herkes ben dahil deşifre edecek. Bakıyorsun bu adam falan grubun mensubu. Bizim sizden beklentimiz Allah’ın, peygamberin dediği şekilde yanımızda olmanızdır. Bırakın okullarınızı, ülke kaosa gidiyor. Sivil toplum kuruluşlarına sesleniyorum, neredesiniz, bu ülkeye neden sahip çıkmıyorsunuz?

E.Ç.: Yargı eliyle hükümete kalkışma var…

B.Y.: İsyan var, STK’lar, alimler çıkıp konuşmalı. Kardeşim olarak baktım ama canımızı yakıyorsunuz, yerinizi belirleyin. Emre Uslu’yu aradım, bizimle ilgili El Kaide-MİT bağlantılı diyorsunuz. Sizin bu yazılarla Suriye’de benim arkadaşımı şehit ettiler dedim, insan hayatıyla oynuyorsunuz. Bırakın dershaneyi, bu ülke kaosa gidelim.

E.Ç.: Suriye’ye 45 TIR’lık bir yardım gönderiyorsunuz…

B.Y.: Evet, 45 TIR’ı içeriye dizeceğiz. Haramiler gelmesin diye öne oradaki gruplardan rica edeceğiz, bizi koruyacaklar. Sonra bunları görüntüleyip El Kaide dosyası yapacaklar, hükümeti vuracaklar. Bu ortamlarda üç şey yapmak lazım. Doğru olanın yanında güçlerimizi birleştirmeliyiz, sessiz kalmamamız lazım. İki, atılan iftiralara medya eliyle cevap vermek lazım. Sizi bu konuda tebrik ediyorum. Üçüncüsü kaos ortamı ve patlamalar. Bunlara dikkat etmek lazım. Benimle ilgili bir suikast hazırlığı olduğunu biliyoruz, onun için bu tartışmaların bitirilip bizim ve bizim gibi bir sürü insanın bu suikastlerden kurtulması için polisin, yargının kendi işine esastan bakması lazım. Bu dosyaların şantaj aracı olarak kullanılmaması lazım. Bu kaos ortamında ben bütün birimleri uyarıyorum, kaos ortamında dış istihbarat örgütleri her türlü bombalama, suikast olaylarını yapacak zemin buluyor. Oyun bozulur, Tatar Ramazan diyor ya “Biz bu oyunu bozarız”, biz bütün devletlerle karşı karşıya kaldık, çıktık içinden. Bugünlerde geçer. Bırakın derin devleti halk kursun, halk geniş kitle. Herkes kendini derin devletin kurucusu olarak görmesin. Derin devleti kurmak isteyenler ancak MOSSAD ve CIA’nin kullandığı bir mermi olur.- İsrail için en önemli şey şu an için Türkiye'yi kazanmak, Türkiye'ye tamamen hükmetmek istiyor.

- Bu ülkenin içerisindeki lejyonerler, her dönemde her gücün yanında yer alabilecek tipler, gruplar ve yapılardır.

-Mavi Marmara yola çıkmadan önce Hüseyin Gülerce ile görüştük. Çok kişi ile istişare ettik. Partilerle konuştuk. Hepsi bize destek verdi.

-Tuncay Opçin, İHH'yı El–Kaide ilişkilendirmek için dosya hazırladı.Dava ettik ortadan kayboldu şimdi yine ortaya çıktı

-Mavi Marmara olayından sonra Cemaatten birileriyle görüştük. İçimize Mossad sızdı dediler.

-"Mavi Marmara yola çıktığında tüm cemaat mensupları bizlere dua ediyorlardı.Fakat Gülen'in açıklamasıyla bi anda sustu"

-Zaman gazetesi aboneliğini iptal edenlere vergi soruşturması açılıyor.

-"Ocağın yıkılsın" dediğin an, senin müntesiplerinin bütün işi, beddua ettiğin kişinin çocuklarıyla olur, bu bir emirdir.

- Erdoğan ve Fidan'ı El-Kaide ile ilişkilendirip uluslararası mahkemede yargılamaya karar vermişler. İsrail ve ABD yapıyor.

-Mısır'da Mursi'ye yapılanın aynısı Türkiye hükümetine yapılmak isteniyor.

-"Şuanda Türkiye "yolsuzluk" ve "porno kasetleri" ile anılıyor. Türkiye'yi bu hale getirdiler."

-"Hükümet hükümetliğini yapacak,cemaat cemaatliğini.İrşad vazifenize dönün."

- Furkan Doğan için mahkeme "İsrail yargılanamaz" dedi.

-İşin ilginç yanı Kayseri'deki savcılık "Kahrolsun İsrail" sloganı atan çocuklar için soruşturma açtı. Nerede bağımsız yargı

-"bir avukat olarak ben yargının bağımsız olduğuna inanmıyorum"

-Diyorlar ki israile giderken bize mi sordunuz? Sen kimsin? Sana niye sorayım? İsrail tarafında mısın?

-Ergenekon'dan içeri aldılar. Bir vuracakken beş vurdular. Sonra onlarla içeride anlaştılar ve hepsini saldılar.

-"28 Şubatçıların hepsini yargı dışarı çıkardı. Tek suçlu rahmetli Erbakan Hocamıydı? Ben bu yargıya nasıl güvenim"

-Furkan daha gencecikti ve biz açık denizdeydik ey insafsız adam. İsrail özür diledi. İsrail kadar bile mi insaflı değilsin?

-Allah katında sevdiğinizle haşrolacaksınız. Furkan Doğan'la haşrolmak istiyorsanız şuna dur deyin! Samimi olun.

-STK'lara sesleniyorum. Şu anda bunlar olurken neredesiniz? Niye sesiniz çıkmıyor?

-Artık kendilerine gelmeleri lazım, ya bırakın dersaneyi,ülke kaosa sürükleniyor.

-bugüne kadar cemaate birşey demedik ama artık bizimden diğer cemaatlerinde canını yakıyorsunuz herkes kendine gelsin !!!

-Çok açık söylüyorum. Şu anda benim için suikast hazırlığı var. Tüm birimleri uyarıyorum.

-"İHH olarak 20 yılda dünyada tüm devletler ile karşı karşıya kaldık. Bugünlerden de çıkarız"

-Bu oyun bozulur. Biz bu oyunu bozarız"

 

stargazetesi-timeturk

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • "Dün FETÖ Saldırıyordu, Bugün Siz" !02 Haziran 2020 Salı 21:54
 • Rusya'dan S-400 Açıklaması02 Haziran 2020 Salı 16:45
 • Necmettin Çalışkan Açıkladı İran...02 Haziran 2020 Salı 14:25
 • Sevda Noyan Geri Adım Attı02 Haziran 2020 Salı 14:05
 • FETÖ’cüler o Açıklamayı Ayakta Alkışladı01 Haziran 2020 Pazartesi 14:35
 • Öğretmene İskilipli Atıf Hoca Cezası01 Haziran 2020 Pazartesi 14:15
 • İhvan: Mavi Marmara Şehitlerinin Kanı Heba Olmayacak01 Haziran 2020 Pazartesi 13:59
 • Bu Rezillik Son Bulsun Çağrısı01 Haziran 2020 Pazartesi 13:53
 • İstanbul Sözleşmesi Üzerinden Tehdit01 Haziran 2020 Pazartesi 13:45
 • Normalleşme Süreci Resmen Başladı01 Haziran 2020 Pazartesi 01:39
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim