• BIST 110.932
 • Altın 174,232
 • Dolar 4,0890
 • Euro 4,9907
 • Ankara 13 °C
 • İstanbul 15 °C
 • Konya 8 °C
 • Antalya 20 °C
 • Diyarbakır 16 °C
 • Erzurum 10 °C
 • İzmir 17 °C
 • Rize 14 °C

Bebek katilleri hortladı

Ahmet Varol

Türkiye’de küresel emperyalizmin kirli hesapları için harekete geçen ve haramilerini yollara yayan katil terör örgütünün, bebek katillerinin gerçekleştirdiği vahşi cinayetlerin zihinleri meşgul ettiği sırada Filistin’de de bebek katilleri iyice azgınlaştı. Bu bebek katillerinin eş zamanlı olarak azgınlaşmaları tesadüf müdür yoksa hepsinin de aynı merkezden yönetilmesinden mi kaynaklanıyor onu tam bilmiyoruz. 

Dünyanın değişik ülkelerinden getirilip işgal altındaki Filistin topraklarına yerleştirilen siyonist bebek katilleri önceki gece yani Perşembe gecesi Batı Yaka’daki Nablus’a bağlı Duma köyünde bir Filistinli ailenin evini gece yarısı yaktılar. Siyonist bebek katillerinin gece yarısı insanların uykuda olduğu sırada gerçekleştirdikleri kundaklamada bir buçuk yaşındaki Ali Sa’d Devabişe hayatını kaybetti. Olayda bebeğin babası Sa’d, annesi Riham ve dört yaşındaki ağabeyi Ahmed de yaralandı.

Bu korkunç vahşet siyonist işgalcilerin “siviller” dediği yahudi yerleşimciler tarafından gerçekleştirildi. Olay hakkında bilgi veren Filistinli yetkili Gassan Dağlas kundaklama yapanların Duma köyü yakınındaki bir yahudi yerleşim merkezinden geldiklerini söyledi. Dağlas, bu vahşeti gerçekleştiren yahudi yerleşimcilerin kundakladıkları evin yakınında bulunan ve Me’mun Devabişe adlı Filistinliye ait eve de molotof attıklarını belirtti. Dağlas’ın verdiği bilgiye göre gece yarısı baskın düzenleyen siyonist canavarlar hedef aldıkları evlerin duvarlarına da “Mesih’in intikamı”, “Yaşasın intikam” şeklinde ırkçı sloganlar yazmışlar. 

İşgalci rejiminin, Batı Yaka’da Filistinlilerden gasp ettiği arazilere inşa ettiği yahudi yerleşim merkezlerine yerleştirdiği ve “sivil” dediği yahudi yerleşimcilerin tamamına yakını bu zihniyette. Yani kendilerince “Mesih’in intikamı” için evleri yakarak kundaktaki bebekleri yakabiliyorlar. Ama Yüce Allah’ın o bebeklerin intikamını alacağı gün de elbette gelecektir. Tekvir suresinde bunun haberini veriyor.

Mesih’in intikamını aldıkları iddiasıyla kundaktaki bebekleri yakabilen ırkçı canavarların özellikle yerleştirildiği yahudi yerleşim merkezleri Batı Yaka’da Filistinlilerin kırsal alanından gasp edilen arazilere bugün kanser virüsü gibi yayılmış durumdadır. Buralara yerleştirilen siyonist katillere güya “sivil” denir ama hepsi silahlıdır. Filistin direnişi karşısında tehdit altında oldukları ileri sürülerek silah temin etmelerine izin verilir. O yüzden bir evde sadece bir tane değil her odada bir tane silah bulunduruyorlar. Ben gidip görmedim ama o yerleşim merkezlerini ziyaret edenlerden intibalarını yazanların, banyolarında hatta tuvaletlerinde bile silah bulundurduklarına şahit olduklarını dile getirdiklerini gördüm. İşte bu türden siviller!

Aile efradından omuzunda silah taşıma gücüne sahip her ferdin eline bir silah veren bu sözde “sivil” yahudi yerleşimciler doğal olarak bütün bölge ahalisi için tehdit oluşturuyorlar. 

Kafaları esiyor bir araziyi basıyorlar. Geniş bir alanda Filistin’in sembolü ve buradaki halkın geçim kaynağı zeytin ağaçlarını söküp atıyorlar. Araziyi öyle bir hale çeviriyorlar ki dünyanın bilinen en vahşi canavarı bassa bu kadar büyük zarar vermez diyorsunuz. 

Bazen evleri basıyor; camlarını taşlıyor, içlerine molotof atıyor veya başka bir yolla kundaklıyorlar. İçinde insan hatta uyuyan bir bebek olabilir diye bir endişeleri yok. Hatta içindekilerle beraber yakabilmek için gece yarısı, insanların uykuda olduğu vakti tercih ediyorlar. Perşembe gecesi Duma köyünde yaptıkları gibi.

Bazen araçlarıyla yoldan geçerken yol kenarında bekleyen bir insana kasten çarpıyorlar. 

Ve daha neler!

Bütün bunları rahatça yapabilmelerinin sebebi Filistinlilere karşı işledikleri suçların işgal yargısı tarafından önemsenmemesi. Bazen fiilleri sorgulamaya değer görülmüyor, bazen kendilerinden bir daha yapmayacakları sözü alındığı yalanıyla, bazen de suçu işleyenin deli olduğu iddiasıyla serbest bırakılıyorlar. 

Bu canavarların yerleştirileceği konut sayısının artırılması için Netanyahu hükümeti Batı Yaka’ya 300, Doğu Kudüs’e de 500 yeni konut inşası için acilen çalışma başlatılması kararı verdi. BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun da güya kararı kınadı. Kınamanın sadece numara olduğunu söylememize gerek yok. 

yeniakit

Bu yazı toplam 511 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim