• BIST 88.125
 • Altın 338,579
 • Dolar 6,4499
 • Euro 7,1137
 • Ankara 5 °C
 • İstanbul 10 °C
 • Konya 5 °C
 • Antalya 10 °C
 • Diyarbakır 8 °C
 • Erzurum 2 °C
 • İzmir 10 °C
 • Rize 10 °C

ABD, Türkiye'yi Bitirmek İstiyor

ABD, Türkiye'yi Bitirmek İstiyor
Kadraj programına katılan gazeteci, yazar Serdar Turgut ABD’de Türkiye’yi terör ülke ilan etmeye yönelik çalışmalar yapıldığına dikkat çekti.

60 yaşına yaklaşıyorum bu demektir uzunca bir geçmişte Türkiye'nin iniş çıkışlarını biliyorum, yakından yaşadım. Türkiye benim geçmişimde bugünkü kadar tehlikeye yaklaşmadı hiçbir zaman. Olayın temelinde Suriye var. Bu gidişatın Türkiye'de tehlikeli olduğunu düşündükleri yolunda mesajlar vermeye başladılar. Bu mesajlar geliyordu, görmek isteyen görüyor. Ben açık istihbarattan çalışırım, istihbaratçı kaynaklarım yoktur. Ben yayınlanmış kaynakları iyi okuyarak sonuçlara varabiliyorum. Bunlar da çeşitli yayınlarda vardı.

BUGÜN BİZE OLAN ŞEY DARBENİN YERİNE GEÇEN ŞEYDİR

Türkiye'nin yeni bir deneye başladığı kendisinden önce umut edilen demokratik, modern, laikliği de içeren bir Müslüman ülke olma yolundan çıkarak uçta yer alan İslami gruplara destek vererek kendi içinde de sertleşmeye başladığını ve bunun korkutucu olduğunu düşünüyor Amerika. İsrail de onları fıştıklıyor kendi politikası gereği. Mısırda böyle olunca ne oldu , sonuçlarına bakıyoruz. ABD başta Müslüman Kardeşler'in yanında durdu. Ondan sonra Müslüman kardeşler ani bir dönüşle sertleştiler İsrail'e savaş açacak kadar sert politikalar izlediler. Bunun bedeli orada darbe oldu. Türkiye'de darbe koşulları yok, oyunlar var. Bugün bize olan şey darbenin yerine geçen şeydir.

ABD'DE TÜRKİYE TERÖRİST ÜLKE İLAN EDİLMESİNE DÖNÜK ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Amerikan hazinesinde global illegal para akışlarının eski uzmanı olan bir adam açıklama yapmış Türkiye'de olan şeyler iç politika ve iç yolsuzlukla alakalı değil, Türkiye dış politika akışlarında bizim haydut ülke olarak nitelendirdiğimiz terörist gruplara mali akış sağlıyor, diyor. ABD'de böyle bir çalışma var ben kendi köşemde nefesim çıktığı kadar bağırıyorum bunun sonucu ne olur biliyor musunuz, felaket olur. Böyle bir örgü örülüyor bize. Bunlar bizi terör örgütü olarak niteler ambargo koyarlarsa, liderlerimiz damgalarlarsa biz yüz yıl geriye gideriz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Zaferhan
10 Ocak 2014 Cuma 14:17
Zavallı kurbağa, bir çıkabilse fıçıdan...Zaferhan turhan
siyasi pozisyonumu yönlendireceğim.Bunun adresi bus sefer AKP olacaktır,11 yılını ikmal eden bu partinin hiç bir organına oy vermedim.Ama bugün ülke politikalrını değerlendirdiğimde, sadece açık değil, kapalı(ifşa olunmuş)istihbaratımında teyitinden anlaşıldığı, Türkiye en sert dirksiyon hamlesini yapacak oluşudur.Burada arabnın için de mi dışında mı olmak gerektiğidir.Dışında olanlar, uzun yıllar 25 cm.'lik zıplamaya alıştırılmış prelerdir.(cam tavan sendromu)Bu sefer, üstte camın olmadığını görenler, o otobüste yolcu olanlardır.Gelin hep birlikte otobüse binin, binebilirsiniz, artık yıllardır zıplamaya alıştığmız mesafede cam örtü yoktur.
Asıl mesele burada, O cam tavan birileri tarafından mı kaldırılmıştır, yoksa içimizden birileri tarafından kırılmışmıdır.??? Onun için biraz daha gözleme ihtiyacım var.
195.245.227.235
Zaferhan
10 Ocak 2014 Cuma 14:08
Zavallı kurbağa, bir çıkabilse fıçıdan...Zaferhan turhan
Serdar Turgut, eğer böyle bir etiket olursa TC yüz yıl geri gidermiş.Böylesi yorumlara ahmağın önde gideni dense pek ayıp olmaz, hatta iltifatın zayıfı denir.1945 Yalta'dan beri, boynundaki tasmaya asıla asıla, nihayet kulak üstü kemiği sıyırmak üzereyiz diyemiyorsun da,60 yaşında imişsin de geçmiş siyaseti bilir ve gözlemleyebilrmişsin...Bu dediklerin doğru ama, hep aynı çiftlikte veya aynı fıçıda esir kalmış kurbağadan farksızsın bu halinle.Malesef Müslümanlar,yurttaşlar TC'nin temel sorunsalı budur.Bu haleti ruhiye sadece Serdar Turgut'ta değildir, pek yakında seküler lümpenlerin hepsi bu terane üzerinden havlayacaklardır.Bunu bekleyin, duyacaksınız.Yalnızlık,terk edilmişlik,ittifaksızlık sendromu servis edecekler.Aynen I.Körfez katliamında, YTıldırım Hala'nın başbakanlığında, Saddam'ın onu korkuttuğu gibi vs.masallar, mitoslar üretilecektir.Ben de 48 yaşındayım, buhgüne değin yerelde ve genelde Milli G
195.245.227.235
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Tevhid Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Faks : haber@tevhidhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim